OTP Bank Liga 32. forduló

DVSC-TEVA - Diósgyőri VTK

Helyszín: Debrecen, Nagyerdei Stadion
Időpont: 2015. április 23., szombat 18:00
Játékvezető: Szabó Zsolt (Bozó Zoltán, Becséri Gergely; Berke Balázs, Takács János).

A DVSC kezdőcsapata: Verpecz - Jovanović, Mészáros, Brković, Korhut - Lázár, Varga J., Bódi, Đelmić, Holman, Takács T. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Kispadon: Radošević, Szatmári, Kulcsár T., Tisza, Bereczki, Ferenczi J., Sidibe

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - James, Egerszegi - Bacsa, Bognár I. Barczi - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Eperjesi, Kovács G., Szabó II. B., Nikházi, Ternován P., Griffiths

Elek Ákos és Koman Vladimir sem tudta vállalni a játékot a régebb óta hiányzó Halmai Ramon, Kitl Miklós, Németh Milán hármas mellett.

A DVTK fekete, a DVSC piros mezben játszik, a két csapatkapitány Lipták Zoltán és Mészáros Norbert

A vendégszurkolók jó hangerővel éneklik a DVTK indulóját, úgy tűnik, a hazai ultrák a mai meccsen sem lesznek

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést, Radoš háta mögül jön az első félidőben a biztatás

3. perc: Holman beadását ütötte ki a biztonság kedvéért Radoš majd az ellentámadás végén Bacsa passzolt a leshatáron álló Nvothnynak, a partjelző azonban emelte a zászlaját

7. perc: Holman játszott meg a kapunak háttal egy labdát, visszapasszát Tamás blokkolta

8. perc: hazai szabadrúgás 24 méterről, Bódi jobb felső sarokba tartó lövését Radoš látványos vetődéssel öklözte szögletre

9. perc: a beadás lecsorgott, ezért Varga lőni tudott közelről, de Okuka előtte állt, kifelé pattant a labda

11. perc: James előbb elpasszolta a labdát a középpályán, majd nagyon fontosat mentett a 16-os oldalvonalánál, öten várták középen a labdát

13. perc: DVSC - DVTK 1-0 Szép támadás végén szerezte meg a vezetést a hazai csapat, Holman labdájával Takács lépett ki, majd balról pontosan gurított középre , ahol Jovanović érkezett, és Radoš ugyan bele tudott érni, de így is a hálóba kerül a labda

15. perc: Bódi kapott szép kiugratást középen, azonban hosszan vette át a labdát a 16-oson, így Radoš felszedte azt

15. perc: Holman lőtt 20 méterről a kapu fölé

17. perc: a DVTK szurkolói nem csüggednek, továbbra is őket lehet hallani, igaz megjött néhány hazai hangja is

18. perc: hazai szöglet, veszélytelen

18. perc: Holman kapott a védők mögött labdát, de Tamás jókor érkezett és szögletre mentett

19. perc: DVSC - DVTK 2-0 Hazai szöglet után Varga fejesét védte Radoš, a kipattanót Takács lőtte közelről a hálóba

20. perc: Barczi laposan adott be balról, Verpecz gyors vetődéssel szerezte meg a labdát a középen érkező Novothny elől

21. perc: lesgyanús helyzetben kapott Takács labdát, azonban Tamás utolérte és becsúszva elrúgta a labdát, Radoš végül lábbal tisztázott

23. perc: Barczi, Bognár, Novothny támadott, jól is ment a labda, de lövésig nem jutottak el

25. perc: Varga lőtt el egy kipattanót, a szögletzászló közelében ment ki

26. perc: Barczi hosszú indítását befutotta Bacsa, de Korhut szorításában a diósgyőriről ment ki a labda az alapvonalon

29. perc: diósgyőri szabadrúgás a 16-os jobboldali sarka közeléből, Bognár beadását a hosszú oldali kapufa közélőből Mészáros mentette az érkező diósgyőriek elől

32. perc: Korhut vette le kézzel egy keresztlabdát, nem ért sárga lapot

33. perc: és még Okuka kapott sárga lapot reklamálásért

33. perc: közben Djelmić próbálta ki, hogy át tudja-e rúgni a labdát a labdafogó háló fölött, tudta

34. perc: hazai szöglet jobbról, a röviden megcsúsztatott labdát, Lipták vágta ki, majd az ellentámadásban Bacsa az alapvonalról adta kapáslövésre a labdát, a 16-oson Bognárnak, aki lőtt is, Mészárosról vágódott szögletre. A beadás nem jelentett veszélyt

36. perc: újabb hazai lövés távolról, ezt is védte Radoš

37. perc: Bognár játszotta tisztára magát három védő között, majd lőtt 20 méterről, Verpecz odaért a jobb alsó sarokra tartó lövésre

38. perc: Bognár szögletét középen Lipták oxival tette kapura, éppen Verpeczet találta el az ötösről

42. perc: Egerszegi passza után Barczi lőhetett 17 méterről, nem sokkal ment a labda a jobboldali kapufa mellé

43. perc: DVSC - DVTK 2-1 Bacsa ugratta ki Novothnyt, aki balról, az alapvonalról adott középre, elsőre visszajött a védőkről, másodszorra viszont megtalálta a középen egyedül érkező Egerszegit, aki egyből a bal alsó sarokba passzolt

45. perc: James kapott sárga lapot

Félidő: DVSC - DVTK 2-1

46. perc: A DVSC folytatta a játékot, egyik csapat sem cserélt. A diósgyőriek ebben a játékrészben a vendégszektor felé támadnak

48. perc: Barczi adott a védők között forintos labdát Bognárnak, aki a 16-oson belül nem tudott kapu felé fordulni

50. perc: Takács lőtt éles szögből a kapu fölé

51. perc: Takács lépett ki a leshatáron, azonban Radoš jól jött ki, így kénytelen volt oldalra vinni a labdát, ahonnan a beadást Lipták tisztázta

53. perc: Bognár indította jól Barczit, azonban Brković pontosan érkezett, és becsúszva szerelt

55. perc: Jovanović kapott sárga lapot James akasztásáért

57. perc: Djelmić löbbölt jobbról a hosszú oldalra, Okuka eszmélt leghamarabb és kifejelte a labdát

58. perc: diósgyőri kontra, Bacsa jobbról a középen érkező Jamesnek passzolt, aki egyből lőtt laposan, Verpecz vetődve fogta a labdát

61. perc: Djelmić helyett Ferenczi J. az első hazai csere

62. perc: légiveszély! Előbb Okuka, majd Lipták fejelt fontos helyzetben a saját kapu előtt

63. perc: hazai oldalszabadrúgás után James fejjel, Lipták lábbal mentett

67. perc: Nemes kapott sárga lapot

68. perc: lapos oldalszabadrúgás, cselesen a lábak között akarták kapura lőni a debreceniek, de elakadt

69. perc: DVSC - DVTK 3-1 Bódi szabadrúgása megpattant a sorfalon, középen viszont nem ért bele senki, ami a baloldali kapufa mellett került a hálóba

71. perc: James helyett Kovács G. a DVTK első cseréje

73. perc: Bacsa helyett Ternován a második diósgyőri csere

74. perc: hazai szöglet balról, a beadás után középen Brković lőtt 16 méterről, Radoš jól helyezkedett és a labda útját állta

78. perc: Bódi beadását középen Lipták vágta ki

79. perc: Holman helyett Tisza a második hazai csere

79. perc: Jovanović beadását középen Takács csúsztatta a hosszú oldali kapufa mellé

82. perc: Ternován beadását fejelték ki Novothny elől

83. perc: Novothny kapott sárga lapot

83. perc: újabb Radoš bravúr, oldalszabadrúgás után védett egy lövést

84. perc: jobboldali hazai szöglet, a 11-es pont táján Okuka fejelte ki

85. perc: Barczi szép csel után lőhetett 15 méterről kissé jobbról, a labda már túljutott a kapuson, azonban a gólvonalról kivágta egy védő

86. perc: két csere: Bognár helyett Szabó II Balázs, Takács helyett Kulcsár. Szabó II Balázs élete első élvonalbeli meccsét játssza

90. perc: 3 perc a ráadás

90+1. perc: Kulcsár, Korhut, illetve Lipták kapott sárga lapot

90+3. perc: Kulcsárnak nem volt szíve leadni a labdát, ellőtte keresztbe a labdát a kapu előtt

90+3. perc: Lipták mellel tette Ternovánnak a labdát a 16-oson belül, aki visszatette, és a 16-os egyből lőtt, fölé

Végeredmény: DVSC - DVTK 3-1 (2-1)