OTP Bank Liga 23. forduló

Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK

Helyszín: Budapest, Groupama Aréna
Időpont: 2015. március 5., szombat 18:00
Játékvezető: Andó-Szabó Sándor (Buzás Balázs, Bozó Zoltán; Farkas Ádám, Takács János).

Az FTC kezdőcsapata: Dibusz - Ramirez, Nalepa, Leandro, Lamah, Gera Z., Pintér Á., Nagy Á., Trinks, Böde, Varga R. Vezetőedző: Thomas Doll.
Kispadon: Jova, Gera D., Radó., Adamcsek, Nagy D., Gyömbér, Čukić.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Koman, Egerszegi, Elek, Barczi - Bognár I., Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Zöldesi, Eperjesi, Kovács G., James, Nikházi, Ternován, Novothny.

A DVTK csapatában Halmai Ramon műtéte után még külön edz, és Kitl Miklós sem tud sérülése miatt pályára lépni, és kisebb sérülése miatt Antal Botond, valamint Németh Milán sem áll Egervári Sándor rendelkezésére. Eltiltott nincs.

Érkeznek a csapatok, a DVTK piros-fehér csíkos, az FTC fehér mezben játszik ma. A két csapatkapitány Elek Ákos és Böde Dániel

Percről percre

1. perc: az FTC kezdte a mérkőzést

3. perc: Gerát kellett ápolni, mert Koman lába a fejéhez ért, nem volt szándékos, nem is fújta le a játékvezető

5. perc: váratlan hazai helyzet: egy kósza labda gurult a 16-os vonalán, a lövést Okuka szögletre blokkolta

6. perc: a beadást Nalepa nyújtózva lőtte a kapufára, majd a földre pattanó labdát Tamás tisztázta

9. perc: Barczi nyesett balról középre egy labdát, Dibusz vetődve szedte fel Bacsa elől

11. perc: Vezet az FTC. Tamás akasztotta véletlenül Bödét, amiért 11-est kapott a hazai csapat. Gera állt a labda mögé és a kapu jobb oldalába lőtt. Radoš jó irányba vetődött, de nem volt esélye elérni, 1-0.

12. perc: diósgyőri szöglet jobbról, Koman beadását Elek fejelte 12 méterről mellé

16. perc: az előretörő Ramirez kapott jó indítás a bal oldalon, beadása átszállt közéenmindenki feje fölött

17. perc: Egyenlített a DVTK! Nemes passzát átvette és egyúttal lövőhelyzetbe került Bognár a kaputól 22 méterre középen, majd a jobb alsó sarokba bombázott, 1-1.

18. perc: Koman tört előre, 40 métert is vezette a labdát, majd 26 méterről lőtt, erő volt benne, de egy méterrel a kapufa mellett ment el

20. perc: ezúttal Barczi vállalkozott lövésre, egy lecsorgó labdát kitekert testhelyzetben próbálta kapu felé irányítani, nem sikerült

23. perc: diósgyőri szöglet balról, Bognár beadása jól csapódott, de úgy ment ki, hogy senki nem ért hozzá

24. perc: Bacsa kapott sárga lapot kezezésért

26. perc: Egerszegi kapott sárga lapot Lamah akasztásáért

27. perc: Trinks beadását Lipták tisztázta lábbal

31. perc: Trinks gurított 16 méterről jobbról a hosszú oldali kapufa mellé 2 méterrel

33. perc: Koman ügyes csellel játszotta tisztára magát az FTC térfelének közepén, Elekhez passzolt, aki a 16-os vonalán kilépő társak egyikének szánta a labdát, de a védők közbeléptek

34. perc: Bognár baloldali oldalszabadrúgása végül a hosszún a védőké lett

36. perc: Bognár labdájával a 16-oson belülre tört Bacsa a jobb oldalon, de nem tudta becsapni a védőjét

39. perc: Lamah ügyesen ment el a bal oldalon, középre gurított, ahol Böde 15 méterről a kapu fölé lőtt

40. perc: Koman tért ölelő átadását Barczi átvette, sarokkal Okuka elé passzolt, aki a 16-os vonalán nem találta el a labdát

42. perc: Koman gyorsított rá, majd Bacsának passzolt, aki egyből, fordulásból lőtt a jobb oldalról, éles szögből, de nem volt pontos

43. perc: Varga R. helyett Radó a pályán

44. perc: egy ártalmatlan, de kétségkívül szabálytalan szerelés után Bognár kapott sárga lapot

45. perc: szép diósgyőri kombináció akadt el lesen az FTC 16-osán

45. perc: 1 perc a hosszabbítás

Félidő: FTC - DVTK 1-1

46. perc: folytatódott a játék, a szünetben a DVTK nem cserélt, a hazaiaknál Nagy D. állt be Trinks helyett

49. perc: szép diósgyőri támadás, Bacsa Eleknek emelte a labdát, aki 4 méterről, de rendkívül éles szögből balról az oldalhálóba bombázott

50. perc: kontra és rekontra, Barczi nagy sprint végén Bacsának passzolt volna, a védők olvasták a szándékot. Az ellentámadásban Böde dobta oldalra a labdát Lamah-nak, a centerezést Nemes fejelte haza Radošnak

54. perc: Barczi helyett James a DVTK első cseréje

54. perc: Okuka kapott sárga lapot, inkább az előző reklamálásért, mint a legutóbbi szabálytalanságért

58. perc: hazai szöglet jobbról, Lamah beadását Okuka fejelte ki a rövid oldalon

59. perc: Ramirez beadását Lipták fejelte ki

60. perc: Előbb Elek tört előre szlalomozva, majd a labdavesztés után James kapott sárga lapot

62. perc: Egerszegi sérült meg becsúszás közben, de saját lábán jött le a pályáról, úgy tűnik, nincs komoly baja

64. perc: hazai szöglet balról, a kisszöglet után a diósgyőri kapu előtt maradt a labda, Radó éles szögből leadott lövését Radoš fogta

67. perc: ferencvárosi szabadrúgás a 16-os bal oldali sarkától, Gera löketét Radoš ütötte szögletre, amit Tamás fejelt ki ismét szögletre

69. perc: ez veszélytelen volt, de ismét szöglet következhetett, amit tisztáztak a védők

70. perc: Nagy D. kapott sárgát Koman akasztása miatt

72. perc: újabb hazai szöglet jobbról, Okuka fejelte ki. A kontratámadás végén Elek baloldali beadása elakadt egy lábban

74. perc: baloldali szabadrúgás, középen Pintér Á. fejelt a labda mellé, ami így kiment a hosszú oldali kapufa mellett

76. perc: Gera beadása szállt a kapu mögé

77. perc: Bognár üresen kapta a labdát a kaputól 26 méterre, megnézte a hosszú felső sarkot, és nem sokkal mellé lőtt

81. perc: hazai oldalszabadrúgás, Gera ezúttal beadta a védők kifejelték

81. perc: maradt a labda a fehér mezeseknél, Böde a kapunak háttal állva lőtt mellé

82. perc: a sérült Egerszegi helyett Kovács G. lépett pályára a DVTK második cseréjeként

84. perc: előbb Kovács lövését Dibusz, majd Böden fejesét Radoš védte egy percen belül

85. perc: Ismét vezet az FTC. Hazai szöglet után Koman fejelte ki a kapufa mellől a gólba tartó labdát, majd nagy kavarodás végén Pintér Á. lőtt a hálóba, 2-1.

85. perc: Radó tekert a kapu bal oldala felé, Radoš a levegőben úszva ütötte a labdát szögletre

87. perc: Lamah helyett Gyömbér az utolsó hazai csere

88. perc: Koman helyett Novothny a DVTK utolsó cseréje

89. perc: Ismét egyenlített a DVTK! Novothny kapott kiváló labdát a 16-oson belül, kapura fordult és első labdaérintéséből a hosszú sarokba gurított, 2-2.

90. perc: 3 perc a ráadás

90. perc: Lipták szorításában Nalepa a kapu fölé lőtt 16 méterről

90+1: Pintér Á. kapott sárgát Novothny felvágásáért

90+1. perc: Bacsa fejelt gólt, a partjelző lest jelzett

90+2. perc: Ramirez lőtt a kapu mellé 20 méterről

Végeredmény: FTC - DVTK 2-2