OTP Bank Liga 22. forduló

Szombathelyi Swietelsky Haladás - Diósgyőri VTK

Helyszín: Sopron, Káposztás utca
Időpont: 2015. február 27., szombat 15:30
Játékvezető: Erdős József (Varga Gábor, Takács Gábor; Karakó Ferenc, ifj. Gyarmati II. Tibor)

A Haladás kezdőcsapata: Király - Jánvári, S. Wils, Kovács L., Bosnjak, Williams, Medgyes, T. Wils, Halmosi, Gaál, Iszlai. Vezetőedző: Mészöly Géza.
Kispadon: Rózsa, Mertinez, Nagy P., Schimmer, Angyal, Ugrai, Popin.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - Koman, Egerszegi, Elek, Barczi - Bognár, Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Zöldesi, Eperjesi, Tamás, James, Ternován, Nikházi, Griffiths

A DVTK csapatában Halmai Ramon műtéte után még külön edz, és Kitl Miklós sem tud sérülése miatt pályára lépni, Antal Botond pedig térdproblémája miatt kénytelen kihagyni a találkozót. Bacsa Patrik izomsérülés miatt nem tud Egervári Sándor rendelkezésére állni. Eltiltott nincs.

A DVTK piros-fehérben, a Haladás zöld mezben játszik, a két cséká Elek Ákos és Halmosi Péter

A vendégszektor szépen megtelt a Magyarországon nagynak számító távolság ellenére

Percről percre

1. perc. a Haladás kezdte a mérkőzést

1. perc: két hazai beadás balról, az elsőt Kovács fejelte ki, a másodikra Radoš hasalt rá

2. perc: Bognár indítását S. Wils fejelte ki Novothny elől

3. perc: T. Wils ápolása miatt állt a játék

6. perc: Most Okukát kell ápolni, a biztonság kedvéért Eperjesi elment melegíteni

7. perc: visszatért a védő

8. perc: két felhördülés a nézőtéren, előbb egy lövés után, ami megpattant a védőkön, de így sem volt veszélyes, majd Radoš passzába lépett be egy hazai játékos, de a kapus, majd a védők tisztáztak

9. perc: Erdős játékvezető kiszúrta, hogy Gaál zöld nadrágja alatt fekete thermo nadrágot visel, ezért leküldte szerelést cserélni

11. perc: Koman lépett bele egy felszabadításba, de a labda Királyhoz pattant

14. perc: Bognár balról kanyarodott vissza- és befelé, laposan próbált a szélen meglógó Okuka elé tenni a védők között,de lefülelték a labdát

14. perc: Koman indítása után Okuka az alapvonalról tette vissza a labdát, a védők jól zárták a passzfolyosókat

16. perc: rengeteg az apró szabálytalanság, most éppen Iszlai csúszott bele Radošba, amikor a labda már kigurult az alapvonalon túlra

17. perc: Medgyesi kapott jó labdát a védők között, középre adott, ahol Radošé lett a labda, azonban kiejtette, de a társak segítettek

18. perc: Barczi labdájával Okuka ugrott ki, de a keresztező Jánvári szögletre mentett

19. perc: Koman beadása után a lecsorgó Lipták elé került, aki második szándékból lőtt, de elakadt. Kezezést jeleztek a DVTK játékosai, hiába

21. perc: lövésszerű hazai beadás, ami a hosszú oldalon Williams lába előtt gurult el

22. perc: Halmosi baloldali beadására Iszlai érkezett, csúsztatása a hosszú oldali kapufa előtt szállt el

23. perc: hazai szöglet, nagy helyezkedés után sikerült hárítani a kisszögletet

25. perc: Bognár szép csel után még szebben indította Novothnyt, aki az alapvonalon addig várta az érkező társakat, míg a labda kigurult

27. perc: Egerszegi tisztázott szépen a 16-oson belül, szöglet

27. perc: Radoš becsapta a labda íve, Jánvári mellé fejelt

28. perc: 11-es a DVTK javára, Bognárt akasztotta Király. A szombathelyi kapus sárga lapot kapott, hiába reklamálták a diósgyőriek a pirosat

29. perc: Vezet a DVTK! Barczi állt a 11-es pontra letett labda mögé, és a kapu jobb oldalába bombázott, 0-1.

32. perc: a sérült T. Wils helyett Martinez a pályán

33. perc: Egyenlített a Haladás. Egy jobboldali hazai szögletet középen sikerült kifejelni, azonban az alapvonalról visszajött a labda, amit S. Wils a hálóba lőtt, 1-1. A gólt követően Radošt hosszan ápolták az ötösön, de a játékvezető szerint semmilyen szabálytalanság nem történt

37. perc: csak most folytatódott a játék

39. perc: Bognár erős, félmagas oldalszabadrúgását Novothny nem tudta a kapu felé terelni az ötösön belül

39. perc: Martinezu kapott sárga lapot Okuka felvágásáért

40. perc: az ellentámadás végén Martinez lőtt estében az ötös sarkáról fölé

41. perc: Gaál sprintelt nagyot a jobbszélen, majd a kapu mögé ívelt

42. perc: már a második hazai csere, Halmosi helyett Ugrai a pályán

45. perc: 7 perc a ráadás

45. perc: Novothny fejelte le az előretett labdát Barczi elé, aki rádőlt és nagy bombát eresztett meg, ami sajnos kissé magas lett

45+1. perc: Williams találta el a labdafogó hálót

45+4. perc: Nemes beadását vágták ki a védők

45+5. perc: Gaál kapott sárga lapot kezezésért

45+6. perc: Bognár szabadrúgását kifejelték a védők

45+7. perc: Williams baloldali beadását úgy rúgta ki Kovács Medgyes elől, hogy a hazai játékos ért utoljára a labdához

Félidő: Haladás - DVTK 1-1

46. perc: a DVTK folytatta a játékot, csere nem történt egyik oldalon sem

50. perc: oldalszabadrúgás balról, Koman csavarása nem sokkal szállt el a hosszú felső sarok mellett

54. perc: Bosnjak nagy keresztlabdájába a túlsó oldalon Medgyes piszkált bele az ötös sarkánál, de a labda fölé szállt

54. perc: Okuka beadása halt el Király kezei között

58. perc: Koman passza után Bognár vezette a labdát, majd 15 méterről lőtt, egy védőt érintve ment el centikkel a kapufa mellett

59. perc: Koman beadását Novothny átlépte, Középen Lipták egyedül lőhetett, de a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret

60. perc: negyedóra eltelt a második félidőből, de eddig csak a DVTK szurkolóinak éneke volt hallható Sopronban

62. perc. Okuka és Elek közös erővel szerzett labdát a saját térfélen, majd a támadást is ketten vitték végig, azonban a védőnek nem volt szíve passzolni a végén, mellédurrantott 15 méterről

64. perc: hazai szöglet, veszélytelen

65. perc: Gaál távoli löketét öklözte szögletre Radoš

66. perc: a szögletet tisztázták a védők, majd Barczi indította saját térfélről Okukát, aki Bognárhoz passzolt már a hazai 16-os előterében. Bogesz a felzárkózó Barczit ugratta ki, de a partjelző felemelte a zászlaját

67. perc: egy pocsék lövést kezelt le a kaputól 13 méterre Ugrai, majd fölé lőtt

68. perc: S. Wils kapott sárga lapot

72. perc: Ugrai szép csellel lopta a távolságot, de a 16-oson belül Lipták megállította

73. perc: hazai szöglet, Kovács tette oldalra a labdát egy elrontott hazai fejes után

75. perc: Novothny helyett Griffiths a DVTK első cseréje

78. perc: Ugrai kapott hosszú indítást, de Okuka beérte és szögletre szerelt

79. perc: a beadást Elek vágta ki, a kontrát Barczi indította Bognár folytatta, végül Griffiths lőhetett. Már Király is verve volt, de egy vetődő védőről szögletre ment a labda

79. perc: a szöglet veszélytelen volt

80. perc: újabb szöglet, ezt Király öklözte ki

83. perc: amikor sikerült beadni, Elek fejelt nem sokkal a rövid oldali kapufa mellé

85. perc: Elek szerzett labdát az ellenfél térfelén, Komannak passzolt, aki Griffithset kereste. A támadó 16-ról egyből lőtt, de rosszul találta el

85. perc: újabb diósgyőri szöglet jönne, azonban Komant sörrel locsolják közben a lelátóról, ezért áll a játék

87. perc: Griffiths kapott sárga lapot

88. perc: Egerszegi húzta meg a jobbszélen, beadását kivágták a védők, nagy lehetőség volt

89. perc: szép diósgyőri támadás végén Barczi passza nem jutott el Griffithshez, ebben jóval több volt

90. perc: 2 perc a hosszabbítás

90+2. perc: A DVTK sorra vezette a támadásokat, amikor egy előrevágott labda Ugrai elé került. A támadó 15 méterről lőtt, a labda kapufa mellett került a hálóba, 2-1.

Végeredmény: Haladás - DVTK 2-1 (1-1)