OTP Bank Liga 10. forduló

Budapest Honvéd - Diósgyőri VTK

Helyszín: Budapest, Bozsik Stadion
Időpont: 2015. szeptember 26., 18:00
Játékvezető: Szabó Zsolt (Bozó Zoltán, Király Krisztián; Szőts Gergely, Gaál Gyöngyi).

A DVTK csapatában sérülés miatt nem léphet pályára Antal Botond, Senad Husić, Halmai Ramon, Koman Vladimir, Nikházi Márk és Georges Griffiths. Bacsa Patrik ezen a találkozón tölti le három mérkőzésre szóló eltiltásából a másodikat, így ő sem játszhat.

A Honvéd kezdőcsapata: Kemenes - Ignjatović, Vernes, Botka, Hidi, Kamber, Nagy G., Baráth, Youla, Bobál D., Holender. Vezetőedző: Marco Rossi.
Kispadon: Horváth A., gazdag, Prosser, Erdős, Délczeg, Vasiljević, Lovrić.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Németh M. - James, Kitl - Okuka, Bognár I., Barczi - Novothny. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Bősz, Kovács G., Nemes, Ternován P., Egerszegi, Takács T., Grumić.

A DVTK fehér, a Honvéd piros-fekete mezben játszik. A kapusok viselik a csapatkapitányi karszalagot, Ivan Radoš és Kemenes Szabolcs választhat térfelet

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést

3. perc: Novothny tette a 16-os vonalánál Bognár elé a labdát, azonban egy védő becsúszva mentett

8. perc: Okuka jobboldali beadását Barczi fejelte 15 méterről kapura, Kemenes vetődve védett a jobb oldal előtt

9. perc: Kemenes rossz kidobása után Eperjesi törhetett be a jobboldalon a 16-oson belülre, lövése a jobb alsó sarok mellé ment

10. perc: Vernes jobboldali beadása úgy tűnt, elszáll mindenki fölött, azonban a hosszún egy diósgyőriről visszapattant, James reagált a leggyorsabban és kivágta a labdát

12. perc: Bognár jobboldali oldalszabadrúgását a hosszún Tamás fejelte vissza középre, ahol a védők felszabadítottak

14. perc: ígéretes diósgyőri kontra: Novothny letette Kitl elé a kezdőkörben, aki a kilépő Bognár elé tette a labdát. Bognár az alapvonalig futott, azonban mielőtt beadta volna, kicsúszott a labda

15. perc: az első hazai lövés: Holender löketére Radoš dőlt rá

17. perc: Vernes jobboldali pontos beadását középen Youla fejelte 10 méterről jó helyzetből csúnyán mellé

19. perc: Tamás nyert futóversenyt Youla ellen, szöglet következik

19. perc: Vernes beadását Ignjatović fejelte mellé

20. perc: Bognár emelte Okuka felé a labdát, a 11-es pont magasságában, Ignjatović fejelte el

21. perc: diósgyőri kapufa, Kitl találta el a baloldalit jó 20 méterről laposan

23. perc: ziccert védett Radoš: a 16-os előterében Vernes tette a labdát a jobboldalon üresen érkező Nagy G. elé, de a diósgyőri kapus jól zárta a szöget, elakadt benne a 15 méterről érkező lövés

25. perc: Németh baloldali beadása bizonyult mélynek

27. perc: Vernes jobboldali oldalszabadrúgását Lipták fejelte ki, majd a visszatett labdát Radoš öklözte a mezőnybe

28. perc: szép diósgyőri támadás végén Németh löbbölte a labdát Novothny fejére, aki a partjelző szerint lesről fejelt a hosszú sarokba

32. perc: James ütempassza csúszott el centikkel Barczi lába előtt a 16-oson

32. perc: jobboldali hazai beadás csúszott meg a füvön, Radoš nem is tudta megfogni, kipattant róla, Lipták azonban besegített. A szöglet után amilyen erős, olyan magas lövést eresztett el egy hazai játékos

35. perc: Lipták tört előre, fellökték, szabadrúgás 24 méterről, középről

36. perc: Bognár állt a labda mögé, löketét Kemenes nagy nehezen éppen James elő ütötte ki, aki 8 méterről egyből a kapu fölé lőtt

37. perc: hazai szöglet, lepattant a labda az ötösön álló 18 játékos valamelyikéről

40. perc: Eperjesi nagy bedobását Okuka megcsúsztatta a 16-oson belül, a labda visszakerült hozzá, lőtt, de a blokkban elakadt

41. perc: hazai szöglet, a rövid oldalról sikerült felszabadítani

44. perc: Vernes vágta fel Kitlt a kezdőkörben, villant a sárga lap

45. perc: Honvéd - DVTK 1-0 Az első félidő utolsó percében Holender fordulásból lőtt a kaputól 14 méterre, megpattant a blokkolni igyekvő James lábán, így gurult a jobb alsó sarokba a labda

Félidő: Honvéd - DVTK 1-0

46. perc: nem történt csere egyik oldalon sem, folytatódik a játék

47. perc: Németh könnyelműségét használta ki a Honvéd, Nagy G. lőhetett 13 méterről jobbról, de nem talált kaput

49. perc: ezúttal is Nagy G. lőtt jobbról, 14 méterről, a labda elgurult a jobb alsó sarok mellett

50. perc: Honvéd - DVTK 1-1 Lipták 40 méteres passzát levette Bognár a kaputól 11 méterre, de lőni nem tudott, hanem visszajátszotta Okukának, aki a berobbanó Barczinak továbbított. Dave levette a labdát, majd a bal alső sarokba lőtt

56. perc: hazai kisszöglet, Holender beadása a flipperből végül Ignjatović elé került, aki a léc alá akart lőni, 12 méterről. Radoš kiváló reflexszel tolta ki a labdát

59. perc: Holender lőtt balról 15 méterről, Radoš kiöklözte

59. perc: ugyanebben a támadásban Kamber bombázott 20 méterről kapura, Radoš a felső lécre tolta a labdát, ahonnan szögletre került

60. perc: a szöglet nem volt veszélyes

65. perc: Tamás állt bele egy Kamber bikába

67. perc: Németh hosszú lapos indítását Bognár futotta be a bal oldalon, a védőtő visszaszerezte, majd Barczitól már a 16-oson belül kapta vissza a labdát. Éles szögből lőtt, Kemenes vetődve fogta

70. perc: Bognár passzával Kitl lépett meg a jobb oldalon, középre adott, ahol a kapujából kivetődő Kemenes fogta a labdát

72. perc: Novothny helyett Grumić az első csere a mérkőzésen

74. perc: kettős csere a Honvédban: Nagy G. helyett Gazdag és Youla helyett Vasiljević a percben.

75. perc: Vernes ugrott ki, egyedül vezette kapura a labdát, azonban Németh utolérte és elpiszkálta előle a labdát a 16-os vonalán

78. perc: Bognár beadása Kemenes ölébe esett

78. perc: Eperjesi jobb oldali beadása vágódott szögletre

79. perc: Vernes helyett Délczeg az utolsó hazai csere

83. perc: James kapott sárga lapot egy elkésett becsúszó szerelés miatt

85. perc: diósgyőri szöglet balról, a röviden még sikerült megcsúsztatni, azonban középen nem volt senki

88. perc: Kamber hosszú bedobása után Hidi elé került a labda, aki 18 méterről gyengén és pontatlanul lőtt

89. perc: Lipták ívelte fel a labdát, Grumić csúsztatott, Kemenes fogta

90. perc: Radoš öklözött ismét ki egy beadást

90+1. perc: Barczi kapott sárga lapot

90+2. perc: Honvéd - DVTK 2-1 Jobboldali szabadrúgás hosszan szállt a levegőben, Kamber a közelről fejelte a hálóba a labdát

Végeredmény: Honvéd - DVTK 2-1 (1-0)