OTP Bank Liga 27. forduló

MTK Budapest - Diósgyőri VTK

Helyszín: Dunaújváros
Időpont: 2015. április 9., szombat 18:00
Játékvezető: Berke Balázs (Albert István, Szpisják Zsolt; Iványi Zoltán, Solymosi Péter).

Az MTK kezdőcspata: Hegedüs - Bese, Baki, Poór, Vadnai - Grgić, Thiam - Gera D., Kanta J., Hajdú Á. - Nikač. Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz.
Kispadon: Groppioni, Deutsch, Vukmir, Varga Sz., Szatmári, Vogyicska, Talabér.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - Egerszegi, Elek - Bognár, Nikházi, Koman - Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Zöldesi, Eperjesi, Csicsvári, James, Ternován, Grumić, Novothny.

Barczi Dávid és Tamás Márk öt sárga lapot követő eltiltás miatt hiányzik. Halmai Ramon, Németh Milán és Kitl Miklós sem léphet pályára, mert még tart a rehabilitációjuk. Antal Botond pedig betegség miatt nem állhat Egervári Sándor rendelkezésére.

A DVTK piros-fehér csíkos, az MTK kék mezben játszik. A két csapatkapitány Elek Ákos és Kanta József

Percről percre

1. perc: az MTK kezdte a mérkőzést

2. perc: Bacsa fejelte le védőjét, Bognár tudott így beadni, a labdát Koman elől szögletre vágták ki

3. perc: a beadást mentették a védők, az újabbat is, de Nikházihoz került a labda, aki 14 méterről lőtt, a labda Thiam blokkjában hallt el

5. perc: Nemes nyert futóversenyt Bese ellen a DVTK térfelén, majd az ellenfélre pattintotta a labdát, így bedobás ide

7. perc: Lipták hosszú labdáját Bognár vette le a 16-oson belül, felnézett, befelé passzolt, Bacsa a röviden, Koman a hosszún érkezett, azonban a támadó előtt és a középpályás mögött ment el a labda

12. perc: Bese futott fel a jobb oldalon, Nikač elé csorgott a labda, aki a 16-oson belül éles szögből az oldalhálóba lőtt

19. perc: Bognár passza után Koman vette vissza a jobb lábára a labdát a bal oldalon a kaputól 14 méterre, lövését Poór blokkolta

20. perc: két helyzet Thiam előtt, előbb 13 méterről nem tudott lőni, majd 22 méterről a kapu fölé durrantott

24. perc: Nikač léphetett volna ki, de Egerszegi gyorsabb volt nála

24. perc: Thiam jobboldali beadását Radoš ölelte mellre középen

27. perc: Kanta ívelt be szabadrúgásból, Lipták tisztázott

29. perc: hazai szöglet jobbról, veszélytelen. A kontra során két pontatlan passz elég volt ahhoz, hogy ne legyen veszélyes

31. perc: Vadnai adott nagy labdát a középen befutó Kantának, aki egy lábfejnyivel maradt le róla

32. perc: Poór lövését Kovács fejelte fel a levegőbe, és Radoš szedte le

33. perc: Koman gyorsan elvégzett bedobása után Nikházi lőtt 15 méterről a bal alsó sarok mellé

35. perc: Lipták az ellenfél 16-osa előterében keresett lövőhelyzetet, de nem talált, majd a labdavesztés után a saját 16-oson belül szerelt

36. perc: Nemes adott be az alapvonalról, balról, átszállt mindenki feje fölött

38. perc: Kanta pontos indítása találta meg Besét a 16-os jobb oldalán, éles szögből lőtt, Radoš oldalra öklözte a labdát

41. perc: Bacsa lövőhelyzetben Eleknek tolta tovább a labdát, akit viszont szereltek a 16-os előtt

42. perc: Nikač harmadik szándékra lőtt, a megpattanó labdát Radoš megnyúlva fogta, bár a lelátóról úgy tűnt, mellé ment volna

43. perc: a meccs eddigi legnagyobb helyzete: Bacsa jobbról tette vissza a labdát, Nikházi lekezelte, Bognár pedig 16-ról kapura zúdította Hegedűs a jobb felső sarok elől tornázta ki

43. perc: Nikházi vállalkozott lövésre 26 méterről, Hegedűs eldőlve fogta a labdát

45. perc: Hajdú tette Nikač elé a labdát, aki ziccerben egyből a bal oldali kapufa mellé emelt 13 méterről

Félidő: MTK - DVTK 0-0

46. perc: a DVTK folytatta a mérkőzést, a vendégszurkolók felé támad most a csapat. Egyik oldalon sem történt csere

48. perc: Kanta lőtte 25 méterről a kéttagú sorfalba a labdát

50. perc: Lipták egészen az ellenfél 16-osáig tört előre lendületesen a labdával, ott szerelték

53. perc: Nikač helyett Varga Sz. az első csere

53. perc: Thiam labdáját Nikač lőtte a 16-oson belülről jobbról, éles szögből kapura, Radoš ütötte szögletre a labdát

54. perc: sem a szöglet, sem az azt követő beadás nem jelentett igazi veszélyt

59. perc. Gera D. 16. méterről eleresztett lövése a labdafogó háló fölött szállt el

61. perc: Bognár helyett Novothny a DVTK első cseréje. A váltás után Bacsa lépett vissza Bognár helyére a középpálya jobb oldalára

63. perc: Novothny balról passzolt a középen érkező Eleknek, aki 14 méterről egyből lőtt, egy védőről vágódott szögletre

64. perc: Koman szögletét Hegedüs húzta le középen

65. perc: Koman adott szép labdát a keresztbe mozgó Bacsának, ő néhány labdaérintés után balra tette Nikházinak. A DVTK 20-asa középre emelt, a labda nem sok híján Hegedüs fölött a hálóba hullott, de a kapus elérte

68. perc: alapvonali beadás után Bese lőhetett közelről, Lipták mentett a kapu előterében

68. perc: Okuka jobboldali beadását a hosszún Koman, vagy a védője érte el fejjel, a labda nem a kapu irányába ment

70. perc: Egerszegi próbálta átlőni a hazai védelmet 20 méterről, Hegedüs résen volt a rövid oldali kapufánál

72. perc: Nikházi helyett James a DVTK második cseréje. A csere után James Egerszegi mellett játszik szűrőt, míg Elek Nikházi helyére lépett fel a Novothny mögötti helyre

78. perc: hazai szöglet balról, Egerszegi fejelte ki a mezőnybe

79. perc: hazai oldalszabadrúgás, ezt James fejelte ki

80. perc: Kanta szabadrúgásból a sorfalat találta el 26 méterről

85. perc: hazai szöglet jobbról, veszélytelen

86. perc: Hajdú Á. helyett Deutsch a második hazai csere

90. perc: 2 perc a ráadás

90+1. perc: hazai szöglet balról, Novothny fejelte ki, majd az újabb kísérlet Radoš ölében ért véget

90+2. perc: Bacsa helyett Ternován a DVTK utolsó cseréje

90+2. perc: Koman szabadrúgását a kaputól 14 méterre James fejelhette, de nem találta jól el

90+3.perc: Gera D. helyett Vogyicska

Végeredmény: MTK - DVTK 0-0