OTP Bank Liga 20. forduló

Puskás Akadémia - Diósgyőri VTK

Helyszín: Felcsút, Pancho Aréna
Időpont: 2016. február 13., szombat 15:30
Játékvezető: Vad II. István (Albert István, Lémon Oszkár; Pintér Csaba, Szilasi Szabolcs)

A PAFC kezdőcsapata: Pogacsics - Pauljević, Fiola, Kelić, Forró, Zsidai, Márkvárt, Csurko, Ljopa, Pekár, Sallai R. Vezetőedző: Robert Jarni.
Kispadon: Pajović, Polonkai, Tar, Nagy Zs., Bačelić-Grgić, Zsótér, Mészáros.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Kovács G., Nemes - James, Elek - Barczi, Bognár I., Koman - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Eperjesi, Németh M., Egerszegi, Ternován P., Bacsa, Griffiths.

Kitl Miklós és Halmai Ramon sérülés miatt hiányzik, míg a sérüléséből visszatérő Tamás Márk, valamint Nikházi Márk a tervek szerint holnap a tartalékcsapatban gyűjt játékperceket.

A DVTK piros-fehér csíkos, a hazaiak kék mezben játszanak, a két cséká: Elek Ákos és Fiola Attila. A DVTK szurkolóinak hangjától zeng a Pancho Aréna.

1. perc: a PAFC kezdte a mérkőzést

3. perc: James ért véletlenül kézzel a labdához a 16-oson belül, Vad II. játékvezető büntetőt ítélt

3. perc: A büntetőt Pekár a jobbra mozduló Radoš mellett a kapu bal oldalába lőtte, 1-0.

7. perc: Ljopa vágta fel sárga lapot érően Komant

9. perc: Okuka beadását középen Novothny és Barczi elől fejelték ki a védők

10. perc: a kaputól 24 méterre végezhetett el szabadrúgást a DVTK, Bognár a jobb felső sarkot célozta, Pogacsics lehúzta a labdát

13. perc: diósgyőri szöglet, Bognár beadását Fiola fejelte ki

14. perc: újabb szép játék: az alapvonalról Novothny tette középre, Koman passza hosszú lett Liptáknak

16. perc: az ellenfél térfelén szerzett labdát a DVTK, azonban Koman passza egy védőről Pogacsicshoz gurult

20. perc: Pekár beadása pörgött fel, Radoš vetődött rá a rövid oldali kapufánál

25. perc: Kelić vágta fel Novothnyt a felezővonalnál, de elmaradt a sárga lap

27. perc: hazai szöglet, Ljopa beadás közben elcsúszott, a labda a kapu mögötti lelátón landolt

31. perc: Koman 40 métert futva hátra szerelt a saját térfél közepén egy hazai kontra végén

36. perc: Barczi kapott sárga lapot, mert megakasztott egy vendégkontrát az ellenfél 16-osának előterében

42. perc: Novothnyt kellett ápolni, de úgy tűnik, tudja folytatni (időközben megnőtt a szabálytalanságok száma)

43. perc: diósgyőri oldalszabadrúgás, Bognár beadása a hosszú oldalon érkező Lipták felé szállt, akit lerántottak. Vad II. kirúgást ítélt

45. perc: 1 perc a ráadás

45+1. perc: Koman ívelt fel szabadrúgást a kezdőkörből, a 16-oson belül Novothny megszelidítette a labdát, és visszagurította Elek felé lövésébe belevetődtek a védők

Félidő: PAFC - DVTK 1-0

46. perc: A félidőben James helyett Bacsa állt be, a hazaiak nem cseréltek

46. perc: Bacsa beadása szögletre vágódott. Bognár beadását középen a védők tisztázták

56. perc: Barczi ugratta ki Novothnyt, aki a 16-oson belülre érve egyből lőtt ballal a rövid oldali kapufa külső oldalát találta el

57. perc: Koman ívelte előre a labdát, a 16-os vonalán Novothny megcsúsztatta, de Pogacsics résen volt, és megfogta

59. perc: a jobbról befelé húzó Csurko lőtt 20 méterről a hosszú sarok fölé

60. perc: Okuka beadása vágódott szögletre

61. perc: Bognár a diósgyőri szurkolók elől adta be, elsőre kivágták a védők. A második szöglet laposan eljutott középre, ahol valaki hozzáért, a szurkolók kezezést reklamáltak, de Vad továbbot intett

62. perc: Mindkét oldal cserélt, Novothny helyett Griffiths és Sallai helyett K. Mészáros állt be

64. perc: hazai szöglet, Ljopa beadását Elek fejelte ki

66. perc: Bacsa adott be balról, középen Bognár megtolta a labdát, Barczi ziccerben a kapust találta el

67. perc: két diósgyőri szöglet egymás után, az első jól jött, a második kevésbé

68. perc: Bognár lőtt 24 méterről a jobboldali kapufa mellé

70. perc: Csurko helyett Bacelic-Grgic a hazaiaknál

71. perc: Bacsa tört előre, kötényt adva passzolt 16-os előterében középre Eleknek, de a védők szereltek

74. perc: forrósodik a hangulat, ahogy a játékvezetők rendre a DVTK ellen ítélik meg a helyzeteket a diósgyőri közönség előtt, majd még a diósgyőri játékosokat fegyelmezik

75. perc: Okuka adott be szépen jobbról, Griffiths érkezett, de Pogacsics kézzel magasabb volt

78. perc: Bacsa beadása átszállt mindenki feje fölött

78. perc: Lipták vetődött bele önfeláldozóan egy lövésbe, szöglet következik

79. perc: a beadást Radoš húzta le

81. perc: Bognár beadását Griffiths csúsztatta előre vetődve a hálóba, lesről a partjelző szerint

84. perc: a támadó DVTK mellett kontrázik a hazai csapat, Pekár balról leadott lövése a hosszú sarok előtt gurult el

85. perc: Bognár I. helyett Egerszegi a DVTK utolsó cseréje

86. perc: egy kipattanó labdát Márkvárt lőtt kapura, Radoš a levegőben úszva fogta meg

87. perc: diósgyőri szöglet balról, Barczi kisszöglete után Nemes adta be, a védők tisztáztak

88. perc: Egerszegi középhátvéd, Lipták középcsatár

89. perc: Barczi passza után Griffiths félfordulatból lőtt 14 méterről a kapu mellé

90. perc: 3 perc a hosszabbítás

90. perc: Pekár helyett Tar az utolsó csere

90+1. perc: hazai kontra, négyen vezették a DVTK védelmére a labdát, Egerszegi testében akadt el a lövés

90+2. perc: Lipták kapott sárga lapot, mert vitatta, hogy lesen állt volna

Végeredmény: PAFC - DVTK 1-0 (1-0)