OTP Bank Liga 25. forduló

Újpest FC - Diósgyőri VTK

Helyszín: Budapest, Szusza Ferenc Stadion
Időpont: 2015. március 12., szombat 15:30
Játékvezető: Vad II István (Ring György,Tóth II. Vencel; Szilasi Szabolcs, Gaál Gyöngyi).

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Barczi, Elek, Koman, Bognár I. - Novothny. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Eperjesi, Kovács G., James, Ternován P., Nikházi, Bacsa.

A DVTK fekete, az Újpest lila-fehér csíkos mezben játszik, a két cséká Elek Ákos és Balajcza Szabolcs

Percről percre

1. perc: az Újpest kezdte a mérkőzést, mindkét csapat a saját szurkolótábora felé támad

4. perc: baloldali beadást követően Balogh B. került lövőhelyzetbe az ötösön belül, Nemes blokkjáról szögletre vágódott a lövés

5. perc: a beadást Novothny fejelte ki a mezőnybe

5. perc: Lipták rövid felszabadítása után Hazard lőhetett, Tamásról vágódott ki a labda

6. perc: Bardhi próbálkozott távolról, nem volt veszélyes

8. perc: Nemes beadása majdnem meglepte Balajczát, aki szögletre tenyerelte a labdát. Bognár beadását felszabadították a védők

10. perc: Balogh szögletét Radoš öklözte a mezőnybe

12. perc: Balogh jobboldali beadását Angelov a kaputól 8 méterre a saját kapuja felé fejelte

14. perc: előbb Lencse lapos beadását Radoš csak tenyerelni tudta, Lipták segítette ki, majd Diarra lőtt távolról pocsékul

15. perc: Bognár a baloldalon, a 16-oson belül megverte Diarrát, lövése viszont lecsúszott

18. perc: Koman szerzett labdát, majd Barczi futotta meg Mohlt. Bognárnak passzolt, aki a 16-os előteréből lyukra futtatta volna, de hosszú

20. perc: szép diósgyőri egyérintő: Tamás, Novothny, Elek, végül Bognárnál halt el

23. perc: Lipták mutatott be csatárokat megszégyenítő mozdulatsort a félpályánál

24. perc: Hazard forgolódott a kaputól 14 méterre, lövése fölé szállt

25. perc: Bardhi akasztotta az előretörő Eleket, sárgát kapott érte

28. perc: Diarra adott be jobbról, középen csak diósgyőriek várták, Tamás fejelte ki

29. perc: Barczi adott be élesen jobbról, a lapos labdát a Novothnyval ezúttal is nagy harcot vívó Kálnoki Kis vágta ki

30. perc: Diarra beadása szállt a kapu mögé

31. perc: Angelov emelte a levegőbe a labdát a 16-oson belül, Nemes fejelte ki. Az ellentámadásban ugyanő adott be, Balajcza lehúzta

33. perc: Lencse sarkazott a 16-oson belül, Lipták olvasta a játékot és megszerezte a labdát

34. perc: Lencse vezette Liptákra a labdát, de amikor balra húzott, Tamás besegített, így kisodródva csak fölé tudott lőni estében

38. perc: Diarra vágta fel Eleket, elmaradt a sárga lap

39. perc: Diarra lőtt 22 méterről, Radoš nagyot nyújtózva tolta szögletre a labdát. Az már veszélytelen volt

39. perc: két közeli lövésféle akadt el Liptákban egymás után, majd egy beadást is kifejelt

40. perc: Diarra játszotta el, hogy felvágták a 16-oson belül, sárga lap a jutalma

44. perc: Bognár szabadrúgás balról, az alapvonaltól 20 méterre, középen senki nem tudott beleérni, Balajcza ölében landolt

45. perc: Nemes kapott sárga lapot

Félidő: Újpest - DVTK 0-0

46. perc: a DVTK folytatta a mérkőzést, egyik csapat sem cserélt

49. perc: Nemes baloldali beadását Mohl mellel tette haza középen

50. perc: Mohl kisöpörte Barczi lábát, sárga lap előtti utolsó figyelmeztetést kapott

51. perc: Bognár oldalszabadrúgását kifejelték a védők

51. perc. Diarra újabb beadása ért talajt a kapu mögött

53. perc: baloldali beadás után Lencse fejelt 8 méterről, Radoš a levegőben úszva fogta a labdát

54. perc: balról Bognár, jobbról Okuka adott középre, mindkétszer a védőké lett a labda

55. perc: Lencse lőtt jobbról, éles szögből, Radoš védett, a kipattanót Angelov fejelte kapu mellé 2 méterrel

57. perc: előbb Nemes fülelte le Lencse sarkazását, majd az erőteljesen meginduló Eleket akadályozták szabálytalanul

59. perc. Elek baloldali beadását Novothny elől vágta ki Litauszki az ötösön

61. perc: ezúttal Bognár adott be balról, de a labda nem jutott el Elekig

61. perc: hazai szöglet, a Radoš által kiöklözött labda végül Balajczánál kötött ki

62. perc: Bardhi húzta rá váratlanul 19 méterről a labdát, három méterrel a rövid oldali kapufa mellett ment ki

63. perc: cserélt mindkét csapat: Bognár I. helyett Bacsa, és Andelkov helyett Andrić folytatta

64. perc: Diarra beadását Lipták vágta ki

69. perc. hazai szöglet, a hosszúról visszafejelt labdát Lipták, majd Egerszegi fejelte szögletre. Az újabb beadás veszélytelen volt

70. perc: Lencse húzott balról középre, passzát Nemes szabadította fel

71. perc: a meccs helyzete: Lencse az alapvonalról a középen üresen érkező Andrić elé tette a labdát, aki fölé lőtte a kihagyhatatlant

72. perc: Bacsa készítette le a labdát, amit Egerszegi 18 méterről középről centikkel lőtte a jobboldali kapufa mellé

74. perc: Bacsa lefutotta Diarrát, majd felnézett, és az üresen érkező Eleknek gurított volna vissza, de a labda elakadt egy védőben

74. perc: Koman helyett James a második diósgyőri csere

75. perc: tűzijáték a hazai kapu előtt, Bacsa fejelt, James távolról, Novothny közelről (és oldalról) lőtt, utóbbi az oldalhálóba

77. perc: Hazard helyett Windecker a második hazai csere

77. perc: Lencse léphetett ki a védők között, de Lipták jól keresztezett

78. perc: két hazai szöglet, mindkettő veszélytelen

81. perc. Bardhi emelt kapura, nem okozott gondot Radošnak

82. perc: Bacsa beadását a Novothny és Elek között álló védő vágta ki

84. perc: Bardhi helyett Kabát az utolsó hazai csere

84. perc: csalódottan sóhajtott fel a közönség, veszélytelen volt a jobboldali hazai szöglet

85. perc: jobboldali oldalszabadrúgás, Bacsa fejelte ki középen

86. perc: Novothny helyett Nikházi az utolsó csere

86. perc: újabb szöglet, ezt Novothny fejelte ki a saját ötösén

88. perc: kósza hazai beadás jobbról, középen az okozott veszélyt, hogy összeszalad egy kapus és két mezőnyjátékos

89. perc: Egerszegi kapott sárga lapot

89. perc: Nikházi beadása után kifejelték a védők, a kipattanót Barczi tette egyből vissza, Balajcza védett

90. perc: 3 perc a ráadás

90. perc: a szabadrúgást Kabát lőtte 25 méterről mellé

90. perc. zúg a vendégszektorból a mindent bele!

90+2. perc: Mohl kapott sárgát, mert engedély nélkül tért vissza a játéktérre

90+2. perc: Vezet az Újpest. Jobboldali beadás után Andrić elé került a labda, aki 8 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1-0.