OTP Bank Liga 12. forduló

Vasas FC - Diósgyőri VTK

Helyszín: Budapest, Illovszky Rudolf Stadion
Időpont: 2015. október 17., szombat 18:00
Játékvezető: Karakó Ferenc (Viszokai László, Becséri Gergely; Solymosi Péter, Nazsa Tamás)

A Vasas kezdőcsapata: Nagy G. - Osváth, Grúz, Pajović, Hangya, Czvitkovics, Vukasović, Berecz, Pavlov, Remili, Könyves. Vezetőedző: Simon Antal.
Kispadon: Hermány, Debreceni, Adamović, Vida, Kenesei, Novák, Ádám

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes - James, Kitl -  Okuka, Bognár I., Barczi - Novothny. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Egyed, Kovács G., Németh M., Egerszegi, Nikházi, Koman, Bacsa

A DVTK csapatából sérülés miatt Antal Botond, Senad Husić, Halmai Ramon és Georges Griffiths hiányzik, eltiltott nincs.

A DVTK tiszta fehérben, a Vasas piros-kék csíkos mezben játszik. Dražen Okuka és Remili Mohamed a két csapatkapitány

Percről percre

1. perc: a DVTK kezdte a mérkőzést

1. perc: Vukasović lőtt 30-ról, Radoš öklözte vissza a mezőnybe a labdát

3. perc: hazai szöglet balról, Czvitkovics beadását Grúz fejelte mellé 6 méterről a hosszú oldalon a diósgyőri védők szorításában

4. perc: diósgyőri szöglet jobbról, Bognár beadását középen mindenki elvétette, barczi tette balról vissza, újabb szöglet

5. perc: Bognár beadását Tamás fejelte kapura a hosszún, Nagy védett

6. perc: baloldali beadás Pavlov elé került, aki 12 méterről alig lőtt kapásból fölé

9. perc: James lőtt futtából 28 méterről, kifelé kanyarodott a labda

10. perc: Berecz lépett ki a bal oldalon, már a 16-oson belül járt, amikor Tamás utolérte és mielőtt lőni tudott volna, becsúszva szerelte

11. perc: a szögelt veszélytelen volt

14. perc: szép diósgyőri kontra, de lövéshez sajnos nem jutott Bognár

15. perc: Időközben nagyjából megtelt a vendégszektor állóhelyi része

16. perc: hazai szöglet balról, Czvitkovics beadását Novothny fejelte ki, a duplázás elszállt mindenki feje fölött

19. perc: a baloldali oldalvonal mellől Bognár adott be szabadrúgásból, középen Nagy G. húzta le a labdát

20. perc: az ellentámadásban, Remili húzott be balról középre, lövése elakadt a védők lábában

21. perc: hazai szabadrúgás a 16-os baloldali sarkától, Remili lövését Novothny rúgta szögletre

22. perc: kisszöglet után James fejelte ki a beadsát, majd grúz ollózott veszélytelenül

25. perc: Nagy szedte fel a labdát a 16-os vonalánál a kilépő Novothny elől

26. perc: Barczi zavarta meg Nagy G.-t, aki zavarában Novothnyhoz rúgta a labdát. A DVTK csatára 17 méterről kapásból lőtt, a Vasas kapusa vetődve fogta a labdát

26. perc: Könyves jobboldali beadásáról középen alig maradt le a fejjel bevetődő Pavlov

27. perc: Nemes szorította kifelé Könyvest, aki így az oldalháló mellé lőtt 5 méterről, jobbról éles szögből

28. perc: Barczi nagyszerű labdát adott balról középre, amit Bognár nem talált el középen. Eztán jobbról jött a beadás, Novothny eltűnt középen, a játékvezető azonban továbbot intett

30. perc: hazai szöglet jobbról, Czvitkovics beadását Remili 11 méterről a kapu mellé lőtte

33. perc: hazai szöglet balról, Radoš kiöklözte, Remili középről ismét rálőtte, egy védőt érintve szögletre került a labda

34. perc: Két Czvitkovics szöglet, egyikből sem lett veszély

36. perc: Bognár 29 méterről kapura lőtte a szabadrúgást, ami látványosan csapódott lefele, Nagy G. a bal felső sarokból szedte ki. Szöglet

36. perc: Könyves kapott sárga lapot

37. perc: két Bognár szöglet jobbról, a második egy diósgyőriről pattant a kapu fölé

38. perc: Nemes és Radoš nem értette meg magát, a fiatal inkább szögletre rúgta. A beadás veszélytelen volt

40. perc: Bognár labdájával Novothny ugrott ki a jobb oldalon, majd éles szögből a rövid fölső sarok felé lőtt

45. perc: hazai szöglet balról, Pajović fejesét Radoš tenyerelte ki a jobboldali léc mellől

45. perc: az újabb szöglet Eperjesi melléről vágódott le a 16-os vonalán

Félidő: Vasas - DVTK 0-0

46. perc: a Vasas kezdi a második félidőt, az egyik csapat sem cserélt

46. perc: egy visszagurított labdát Remili 17 méterről lőtt a hosszú sarokra, Radoš ujjheggyel szögletre tolta

47. perc: a szöglet után kétszer is lőhettek a hazaiak, egyszer Kitl, másodszor Radoš mentett

48. perc: Bognár jobboldali szögletét Novothny fejelte le, Lipták bevetődve a léc fölé lőtt, 4 méterről, hatalmas lehetőség volt

50. perc: Bognár oldalról, de a kaputól távolról kanyarított középre egy szabadrúgást, Lipták elől Nagy G. szedte le

54. perc: hazai szöglet balról, a középről kifejelt labdát Nemes vágta ki

56. perc: ismét hazai szöglet, megint balról, Radoš öklözte ki a levegőben úszva

57. perc: újabb Radoš parádé, kétszer védett egy támadás alatt

61. perc: Eperjesi tört élőre, szerelték, mielőtt lövőhelyzetbe került volna

62. perc: a csere előtt Barczi lépett ki egyedül, de lesen állította meg a partjelző zászlója

62. perc: Pavlov helyett Kenesei K. az első csere

64. perc: baloldali hazai szöglet, már kinn volt, amikor Eperjesi kifejelte a rövid kapufánál

66. perc: Lipták tette be a védők mögé a labdát, Barczi rágyorsított, de Nagy G. kedvezőbb helyzetben volt

67. perc: baoldali hazai szöglet, Pajović a rövid oldalon fölé csúsztatta

68. perc: Tamás kapott sárga lapot mert leütközte ellenfelét

69. perc: Eperjesi helyett Bacsa a DVTK első cseréje

69. perc: Vukasović lőtte szabadrúgást kapura, a pattogós lövést Radoš mellre ölelte

70. perc: Vezet a DVTK! Bognár tett halálpontos labdát a védők között keresztbe mozgó frissen beállt Bacsának, aki tolt egyet rajta, majd kissé balról, 16 méterről jobbal a kapus fölött a hálóba emelt, 0-1.

74. perc: Berecz helyett Vida a Vasas második cseréje

74. perc: Okukát kell ápolni egy szerelése után

79. perc: szép diósgyőri támadás: Kitl passzát Barczi sarokkal tette vissza, Kitl lövését nagy G. bravúrral védte

80. perc: 11-es a Vasas javára kezezésért, Remili bal alsó sarokra tartó lövését Radoš oldalra tornászta, az állás: 0-1

81. perc: Könyves helyett Novák a Vasas utolsó cseréje

81. perc: Okuka kapott sárga lapot

84. perc: James ment le a pályáról, mert ápolni kell

84. perc: Kenesei szabadrúgása vágódott le a sorfalról

85. perc: hazai szöglet jobbról kétszer egymás után, Novothny fejelte ki a másodikat

85. perc: támadásban maradt a Vasas, egy felpörgő labdát fejelt kapura egy hazai játékos, Radoš a léc alól tolta ki

87. perc: Bognár helyett Nikházi a DVTK második cseréje

88. perc: James kapott sárga lapot

88. perc: Lipták kígyózott el egészen a hazai 16-osig, de a kiugratás nem sikerült

90. perc: 4 perc a hosszabbítás

90. perc: Novák megpattanó labdája a kapu "tetejére" esett, szöglet

90. perc: a beadás után szabálytalanság miatt kifelé szabadrúgás

90. perc: Remili kapott sárgát az előbbi 16-oson belüli szabálytalanságért

90+1. perc: Kitl helyett Egerszegi az utolsó csere

90+2. perc: Kenesei szabadrúgás a sorfalról vágódott le, az ismétlés mellé gurult

Végeredmény: Vasas - DVTK 0-1