OTP Bank Liga 30. forduló

Vasas FC - Diósgyőri VTK

Helyszín: Budapest, Illovszky Rudolf Stadion
Időpont: 2015. április 16., szombat 18:00
Játékvezető: Erdős József (Erős Gábor, Varga Gábor; Karakó Ferenc, Urbán Eszter).

A Vasas kezdőcspata: Hermány - Szivacski, Korcsmár, Debreceni, Hangya - Vida, Berecz, Ristevski - Ádám, Müller, Remili. Vezetőedző: Michael Oenning.
Kispadon: Nagy G., Novák, Pavlov, Grúz, Kleisz, Preklet, Ferenczi.

A DVTK kezdőcspata: Radoš - Okuka, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Bognár I., Koman, Elek, Barczi - Bacsa. Vezetőedző: Egervári Sándor.
Kispadon: Antal, Kovács G., Nikházi, Ternován P., Grumić, Novothny.

A DVTK fehér, a Vasas piros-kék mezben játszik. A két cséká Elek Ákos és az egykori diósgyőri, Debreceni András

Percről percre

1. perc: a Vasas kezdte a mérkőzést, a DVTK támad az eredményjelző felé. A vendégszektorban másfél száz diósgyőri köszöntötte a kivonuló csapatokat

2. perc: Elek blokkolt egy felszabadítást az ellenfél 16-osának előterében, a labdát Koman 24 méterről egyből kapura lőtte, egy védőben akadt el

5. perc: Bognár passzát Elek tette tovább, de Bacsa mögé, aki már a 16-oson belül járt

8. perc: Elek-Bognár-Nemes volt a labda útja, a balhátvéd beadását Hermány nem tudta megfogni, azonban a labda Bacsa és Barczi mögé esett a második hullám pedig távol volt

14. perc: Müller kapott nagyszerű labdát, már éppen elhitte, hogy egyedül vezetheti kapura a labdát, amikor Lipták becsúszva mentett

15. perc: Okuka jobboldali beadását Hermány kiütötte, Elek szerezte meg a labdát, és 14 méterről fordulásból lőtt, a kapus lábbal védett

16. perc: Barczi ugratta ki a védők között Eleket, Hermány bizonytalanul lépett ki a kapuból, de a labda elgurult keresztbe anélkül, hogy bárki hozzáért volna

18. perc: még egy népesebb szurkolócsoport érkezett a vendégszektorba

19. perc: Vezet a DVTK! Bognár szabadrúgása után középen Lipták emelkedett a legmagasabbra, de csak oldalra tudta fejelni ahonnan Barczi tette vissza, a berobbanó Egerszegi az ötösön belülről fejelt a hálóba, 0-1.

22. perc: Remili gurított vissza az alapvonal közeléből, Müller 16 méterről a kapu fölé lőtt

24. perc: Bognár lövése után szöglet. Ugyanő adta be balról, a játékvezető úgy ítélte meg, hogy Elek túl magasra emelte a lábát az ötösön, és szabadrúgást jelzett kifelé

26. perc: Elek egy csellel két rátámadó hazai játékost küldött el, majd megindult a kapu felé, azonban a passza előtt felpattant a labda, ezzel oda is lett a lehetőség

29. perc: Remili lövését blokkolta Lipták a 16-os vonalán

30. perc: Ádám fejelte középre a labdát, amit Korcsmár az ötösről lőtt, de Tamás szépen blokkolt

31. perc: tekertek a vendégszurkolók még egyet a hangerőn, tőlük zúg Angyalföld

32. perc: Bognár baloldali szögletét a hosszún Tamás fejelte a kapu fölé

33. perc: három védő és három támadó között Radoš húzta le a labdát egy oldalszabadrúgást követően

34. perc: sérülés miatt Hangya helyet Preklet a pályán a Vasasban

36. perc: Barczit visszahúzni sem tudta Preklet, de lelassította annyira, hogy Eleknek kellett passzolni. A középpályás visszatette jobbra a labdát, amit Okuka távolról fölé lőtt

37. perc: Müller tört ki egyedül, Tamás üldözte és ütköztek a végén, a játékvezető kiállította a DVTK védőjét

38. perc: hatékony diósgyőri védekezés, még mielőtt lövőhelyzetbe kerülntek volna a hazaiak, sikerült kiszorítani őket

38. perc: Vida 18 méterről leadott jó szabadrúgását Radoš védte

41. perc: a kiállítást követően Bognár helyett James állt be. Most Egerszegi játszik Lipták mellett, James előttük

45. perc: 3 perc a hosszabbítás

45+2. perc: baloldali hazai kisszöglet, a hosszúról Preklet tette középre, Debreceni ziccerben közelről fölé lőtt

Félidő: Vasas - DVTK 0-1

46. perc: elkezdődött a második félidő, most a DVTK támad a vendégszektor felőli kapura. A hazai csapatban Szivacski helyett Ferenczi állt be, a DVTK nem cserélt

46. perc: Bacsa tört be balról a 16-oson belülre, jól húzogatott, de végül győzött a túlerő

48. perc: Megduplázta előnyét a létszámhátrányban játszó DVTK! Bacsa verte meg a futóversenyben Prekletet a pálya bal oldalán az oldalvonal mellett, mintegy harminc méteres sprint után befelé húzott az ötös magasságában, végül középre pöckölte a labdát, ahol a két, védő nélkül érkező diósgyőri közül Elek Ákos lőtt közeleről a hálóba, 0-2

51. perc: A gól után Elek megsérült, ezért Kovács G. állt be helyette. Elek lecserélése után Koman kapta meg a kapitányi karszalagot, miközben a diósgyőri szurkolók egy emberként éltették az előttük elsétáló Elek Ákost

54. perc: újabb diósgyőri ziccer: Barczi vezette a felezővonaltól a kontrát, Komannak passzolt jobbra, aki visszatette az ekkor már üres 31-esnek, aki azonban mire lőtt, már odaért egy védő

59. perc: a Kovács G. beállása után újra középpályás Egerszegi tekerte balra Komannak a labdát, aki az előretörő Nemes elé passzolt, kissé hosszan, a kapusé lett

61. perc: Ádám lőtt futtából 20 méterről, Radoš tolta a léc fölé a labdát. A szöglet utáni fejes magasan a kapu fölött ment ki

63. perc: baloldali beadás után Ferenczi sarokkal próbálkozott a kaputól 2 méterre, a lecsorgó labdát Radoš szedte föl

64. perc: Már három! Diósgyőri kontra során Okuka vezette fel a labdát a jobboldalon, visszafelé passzolt Barczinak, aki Egerszegit hozta kihagyhatatlan helyzetbe az ötösön belül, és ő nem is hibázott, 0-3

67. perc: két hazai kisszöglet egymás után, Bacsa szabadított fel véglegesen fejjel

68. perc: hazai kontra végén Kovács tisztázott a 16-oson belül. A szögletet egy támadó fejelte kapu fölé

69. perc: Berecz helyett Novák a második hazai csere

72. perc: Barczi harcolt ki szögletet, Koman baloldali beadását Hermány öklözte ki

73. perc: az ellentámadásban Ferenczi fejelt gólhelyzetben mellé

73. perc: Barczi helyett Novothny a DVTK utolsó cseréje

73. perc: még az ellenfél térfelén labdát szerzett a létszámhátrányban játszó DVTK, Barczi Komannak passzolt, aki a leshatáron álló Bacsának adott mesteri labdát, sajnos Pepe a 16-os ponton nem jól vette le a labdát

75. perc: két Radoš bravúr egymás után, joggal éltette a közönség

75. perc: mesterhármasra hajt Egerszegi, Koman indítása után Hermány lába között már elment a labda, azonban a fenekén lelassult így nem jutott el a hálóig

78. perc: újabb hatalmas ziccer, ezúttal Novothny lépett ki, kicselezte Hermányt is, de gurítását a kapu torkában Preklet szögletre mentette

79. perc: Koman beadását Bacsa a hosszú oldalon az oldalhálóba fejelte

80. perc: Jobboldali beadás és James rövid felszabadítása után után Ferenczi szerezte meg közelről a hazai becsületgólt, 1-3

84. perc: hazai szöglet jobbról, a fejes el sem hagyta a játékteret

85. perc: Lipták csúsztatta ki a kapu torkában Ferenczi elől a labdát

85. perc: Remili félmagas szögletét Radoš bokszolta ki

86. perc: Novothny fordulásból lőtt 12 méterről, egy védőben akadt el

87. perc: újabb hazai szöglet jobbról, Ferenczi lövése után újabb Radoš bravúr miatt hördült fel a közönség

88. perc: ismét szöglet, Novák lőtte el keresztbe a labdát a kapu előtt

90. perc: Okukát kellett ápolni Remili szabálytalansága után, 3 perc a ráadás

90+1. perc: Okuka visszatért

90+2. perc: Nemes és Preklet rúgott össze, mindkettőt ápolni kell

Végeredmény: Vasas - DVTK 1-3 (0-1)

Szólj hozzá a DVTK hivatalos facebook oldalán!