OTP Bank Liga 14. forduló

Videoton FC - Diósgyőri VTK

Helyszín: Székesfehérvár, Sóstói Stadion
Időpont: 2015. október 31., szombat 18:00
Játékvezető: Vad II István (Albert István, Bozó Zoltán; Erdős József, Pintér Csaba).

A Videoton kezdőcsapata: Danilović - Nego, Juhász R., Lang, Szolnoki - Pátkai, Pölöskei Zs. - Oliveira, Suljić, Kovács I. - Feczesin. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Kispadon: Kovácsik, Heffler, Trebotić, Sejben, Fejes, Soumah, Simon Á.

A DVTK kezdőcsapata: Radoš - Eperjesi, Lipták, Kovács G., Nemes - Egerszegi, Kitl  - Okuka, Novothny, Koman - Grumić. Vezetőedző: Bekő Balázs.
Kispadon: Egyed, Németh M., James, Nikházi, Bognár I., Barczi, Bacsa

A DVTK csapatából Tamás Márk eltiltás miatt hiányzik, míg Halmai Ramon műtét után lábadozik.

A DVTK tiszta fehérben, a Videoton piros-kék csíkos mezben játszik. A két csapatkapitány Koman Vladimir és Juhász Roland

Percről percre

1. perc: A DVTK kezdi a mérkőzést, a vendégszektor felé támad a csapat

1. perc: Nemes baloldali beadását középen Juhász fejelte fel az égbe, Danilović lehúzta

3. perc: hazai szabadrúgást kifejelte Kitl, a duplázást Kovács tisztázta

4. perc: Grumić egy lépéssel maradt le attól, hogy 7 méterről egyedül álljon Danilović-csal szemben

5. perc: Egerszegi kapott jó labdát, balról gurított középre, de az érkező társ mögé

8. perc: jobboldali beadást követően Oliveira lábáról került a kapu felé a labda, Radoš gond nélkül fogta

11. perc: Feczesin a diósgyőri ötösön lökte fel Liptákot, így semmi nem lett Oliveira jobboldali beadásából

12. perc: Feczesin nem tudta tökéletesen lekezelni Oliveira jobboldali beadását, Nego elé került a labda, aki kapásból fölé bombázott 9 méterről

16. perc: Nemes kanyarított középre balról egy lepattanó labdát, Danilović lehúzta Okuka elől, igaz már fenn volt a partjelző zászlaja

17. perc: ismét Oliveira adott be jobbról, a hosszú oldalon Feczesin fejelte kapura, Radoš reflexmozdulattal védett, majd a felpattanót is fogta

18. perc: Kovács I. ugratta ki Suljićot középen, de Kovács G. jól keresztezett és tisztázott nagy helyzetben

20. perc: Okuka jobboldali beadását fogta mellre Danilović

24. perc: az előrefutó Nego adott be az alapvonalról, Radoš húzta le

25. perc: veszélyes helyzet alakult ki a diósgyőri kapu előtt, de végül még lőni sem tudtak a Videoton játékosai, végül Lipták vágta ki

27. perc: hazai szöglet jobbról, veszélytelen

28. perc: befutottak a diósgyőri ultrák, "hangversenyt" vívnak a hazaiakkal

30. perc: hazai szabadrúgás, Lipták fejelte ki, miként két perce is

31. perc: Juhász fejelt le egy labdát, Oliveira lőtt 15 métrről, Kovács G. lábán lelassult, végül Eperjesi vágta ki a labdát

33. perc: Ezúttal Suljić adott be jobbról, Radoš húzta le

34. perc: az eddigi legnagyobb diósgyőri helyzet: Eperjesi jobboldali beadását a hosszú oldalon Grumić egy védő szorításában előrevetődve alig fejelte mellé

39. perc: Koman jól tett üresbe a labdát, a futóversenyt a becsúszó Lang nyerte Novothnyval szemben a hazai 16-os előterében

40. perc: Oliveira jobboldali beadása Nemes nadrágját érintve került Radoš ölébe

41. perc: Okuka lőtt 20 méterről, levágódott

42. perc: a bedobást követően a lepattanót Lipták tűzte rá, inkább erős, mint pontos volt

43. perc: Pölöskei próbálta átlőni a diósgyőri védelmet, 25 méteres lövése fölé szállt

44. perc: Vezet a DVTK! Okuka hajszálpontos labdát rajzolt a jobboldali oldalvonal mellől Grumić fejére, aki a jobb felső sarokba fejelt 5 méterről, 0-1.

45. perc: Novothny szépen szlalomozott a hazaiak között, Juhász állította meg egy sárga lapért

45. perc: 1 perc a hosszabbítás

45+1. perc: Koman legurította a szabadrúgást, Egerszegi 20 méterről lőtt, a bombát a kapufa mellől tolta szögletre Danilović.

45+1. perc: A beadás nem volt veszélyes

Félidő: Videoton - DVTK 0-1

46. perc: A szünetben Oliveira helyett Sejben állt be a hazai csapatban, a DVTK nem cserélt

47. perc: Egyenlített a Videoton. Baloldali beadást követően a kapunak háttal álló Feczesint sikerült szerelni az ötösön, azonban Sejben elé aki laposan a hálóba lőtt, 1-1.

48. perc: egy percen belül 3 sárga: előbb Egerszegi, majd Nego és valószínűleg Okuka

50. perc: hazai szabadrúgás 18 méterről, Pölöskei lövését Radoš védte, a kipattanót Sejben 2 méterről fölé lőtte

50. perc: most Kovács I. kapott sárgát reklamálásért

51. perc: Suljić is sárgát kapott, még mindig nincs játékban a labda

58. perc: Sejben baloldali beadását Juhász fejelte középen kapura, Radoš fogta a labdát

62. perc: érdekes szituáció: Kovács I. Liptákot lebirkózva fejelhetett, de a játékvezető nem sípolt, a labda a kapu mellé ment

65. perc: Eperjesi kapott sárga lapot, mert akadályozta a szabadrúgás elvégzését

66. perc: hazai szöglet balról, a kisszöglet utáni beadást Radoš öklözte kis

67. perc: újabb szöglet balról. Ez nagy volt, majdnem átszállt majdnem mindenki feje fölött, így nem jelentett veszélyt

69. perc: Fordított a Videoton. most jobbról jött a hazai szöglet, Juhász R. középen a kapufára fejelte a labdát, a kipattanót Nego egy lépésről a keresztléc alá vágta, 2-1.

73. perc: hosszú diósgyőri támadás, beadásokkal, blokkokkal, a végén Lipták lőtt 16 méterről fölé

73. perc: Pölöskein helyett Trebotić a második hazai csere

75. perc: kettős csere a DVTK-ban: Eperjesi helyett Barczi és Novothny helyett Bognár I.

81. perc: Bognár sarokkal tette a 16-os vonalán kilépő Kitl felé a labdát, de neki pont a sarkát találta el, oda a lehetőség

82. perc: Nemes beadását húzta le Danilović

83. perc: Feczesin az alapvonalról Trebotićhoz passzolt, a 11 méterről leadott lövést Radoš védte. Nagy ziccer volt!

84. perc: Bognár a 16-osról lőtt a kapu fölé

85. perc: az utolsó cserék: Koman helyett Bacsa és Feczesin helyett Simon Á.

87. perc: Lipták is előrehúzódott

89. perc: Grumić baloldali beadását Bacsa elől vágták ki a védők a gólvonal előtt 12 méterre

90. perc: 3 perc a ráadás

90+1. perc: diósgyőri szöglet, veszélytelen, miként az újrázás is

Végeredmény: Videoton - DVTK 2-1