A bajnokság első körében 75-67-re az Aluinvent DVTK nyerte Győrben, ez volt a zöld-fehér csapat első veresége a bajnokságban. Azóta a Diósgyőr menetel az Európa Kupában, már elődöntőbeli ellenfelét várja, akit csütörtökön sorsolnak Münchenben. A múlt héten érkezett egy új játékos is, Roneeka Hodges 15-ös mezben várta, hogy bemutatkozhasson a diósgyőri közönségnek.

2015/2016: Aluinvent DVTK - Győr 2
Alyssia Brewer (Fotók: Szabó Krisztián)

A DVTK a Horváth Bernadett, Czank Tímea, Taccjana Lihtarovics, Alyssia Brewer, Horti Dóra kezdőötössel vágott neki a találkozónak. Az első kosarat Goree szerezte, majd egy gyors indítást követően Radočaj is betalált. A DVTK-ból Horti iratkozott fel először a táblára, faultos kosara után büntetőből is pontos volt (3-4). A center Brewer ezen a meccsen is bebizonyította, hogy a hárompontos vonalon túl is jól érzi magát, és hogy ne zavarodjanak meg túlzottan a győriek, a következő támadás végén a gyűrű alól talált be (8-4). A kezdeti bizonytalanságok után igencsak lendületbe jött a DVTK, amit időkéréssel próbált fékezni Völgyi Péter edző. Amikor ez sem hozott kellő eredményt, kettős cserével frissítette csapatát. Némi gólcsendet követően Brewer szerzett labdát a saját térfélen, és egy sprint után a ziccer sem okozott gondot neki (10-4). Cserében kapott egy szusszanásnyi pihenőt, Tina Jovanović állt be, míg Lihtarovicsot Rasheed Rita váltotta. Grigalauskyte büntetőből egy, majd a következő támadásban két pontot szerzett, amire Jovanović válaszolt (12-7). Horváth Krisztina sérülése miatt állt egy ideig a játék (véletlenül találta arcon egy labdát fogó kéz), érdekesebb volt, hogy a győri edző minden következmény nélkül lépett be másfél méterre a pályára. Amikor ismét a kosárlabdáé lett a főszerep, Rasheed betörésének tapsolhatott a kedd délutánhoz képes szépszámú közönség, a másik oldalon pedig Nehma Chaney dobott triplát, majd faulttal együtt egy duplát, a ráadás viszont kimaradt (14-12). Már egy perc sem volt hátra, amikor Horti növelte az előnyt (16-12), és először lépett pályára a DVTK mezében Roneeka Hodges (Czank ült le). Laklóth értékesített két büntetőt, a negyed utolsó kosarát pedig Jovanović dobta szép centerjáték után (18-14).

A második tíz percet is a szerb középjátékos nyitotta, Grigalauskyte egyből válaszolt (20-16). Laklóth újabb kísérlete is pontos volt a büntetővonalról (18-16) Nehma Cheney második triplája pedig azt jelentette, hogy átvette a vezetést a Győr, amit Goree büntetője után meg is toldottak egy ponttal (20-22). A mérkőzés ebben a szakaszában pontatlanná vált a DVTK játéka, amit Maikel López időkéréssel próbált helyretenni. A folytatásban Horváth B.labdaszerzése után Brewer szép tempóval egyenlített (22-22), és a Radočaj, Brewer pontváltást követően is maradt ez egál (24-24). Radočaj ugyan vezetést szerezhetett volna, de érkezett Szécsi, és ragyogó blokkal akadályozta meg, hogy kosár szülessen a ziccerből. Ekkor az örömtől, kicsit később a bosszúságtól volt zajos a csarnok, Brewer kosara előtt támadóhibát fújtak a játékvezetők. És ez már a harmadik volt a 11 pontnál járó centernek, le is cserélte Maikel López. Bánat után ismét öröm következett, Szécsi ragyogó tempójánál kiáltott fel a közönség (26-24). Grigalauskyte egyenlített közelről, Goree egy szem bedobott büntetője pedig ismét győri előnyt jelentett (26-27). Sorra születtek a véleményes ítéletek, elsősorban azzal kapcsolatban, hogy kiről ment ki a labda (rendre a DVTK ellen fújtak a játékvezetők), és ez egységbe kovácsolt a pálya két oldalán ülő közönséget. Az eredmény viszont már nem változott (26-27).

2015/2016: Aluinvent DVTK - Győr 3
Tina Jovanovic (Fotók: Szabó Krisztián)

A második félidő Horváth L. duplájával indult, Lihtarovics triplája után pedig ismét egyenlő volt az állás (29-29). Czank is beleállt egy hárompontosba, ő sem tévesztett, mint ahogy a gyűrű alól Jovanović sem (34-29). És mivel kiválóan védekezett a DVTK, a győriek még dobásig sem jutottak, nemhogy kosárig. Az újabb labdaszerzést követően egy gyors indítás végén Lihtarovics dobott könnyű kosarat (36-29). Völgyi Péter ismét az időkérés fegyveréhez nyúlt, a közönség pedig az Aida győzelmi indulójával nyugtázta a történteket. Horti lepattanója és Rasheed passzával ismét Lihtarovics iramodott meg, újabb ziccer lett a vége (38-29). Goree két büntetőjével "elkezdte" a második félidőt a Győr is, majd Radočaj dobott egy triplát és egy homályt (38-34). Goree duplájával úgy tűnt, magához tért a zöldmezes csapat, Jovanović 2+1-es kombinációjával mégis maradt a távolság (41-36). Az újabb kiváló védekezésnek hála, análkül járt le a győri támadóidő, hogy kosárra dobtak volna, Jovanović viszont 12. és 13. pontját szerezte (43-36). És nem csak a védekezéssel, hanema villámgyors diósgyőri támadásokkal sem tudtak mit kezdeni a vendégek, Czank asszisztját Szécsi váltotta pontokra (45-36). Goree duplájával kozmetikázott az eredményen, ami a negyed végéig már nem változott (45-38).

Az utolsó tíz perc Szécsi triplájával indult (48-38), majd mintegy három percre befagyott az eredményjelző, mindössze néhány szép védekezést és csúnya szabálytalanságot láthatott a közönség. A pontszünet vége is jellemző volt, Goree a lejáró támadóidő miatt kétségbeesetten elengedte a labdát jó messzire a kosártól, ami beesett (48-41). Jovanović viszont egy kijátszott támadás végén volt eredményes (50-41). A győriek a sok csere ellenére láthatóan nem bírták a DVTK által diktált tempót szuflával, azonban a diósgyőri lányok is a megszokottnál több hibával játszottak. Ha Goreenak bement, akkor Brewer is a dudaszó pillanatában dobott egy triplát (53-41), majd Radočaj és Szécsi is betalált (55-43). Horváth L. 2+0-jával ismét tíz pont lett a különbség, de ekkor már csak 2.22 maradt hátra a találkozóból. Radočaj vezetésével egy utolsó rohamra indultak a győriek, amit Brewer vert vissza (58-47). Horváth L. is betalált egy betörés után, Lihtarovics dobása azonban hármat ért (60-49), és utána még labdát is szerzett a saját palánk alatt. Ezzel el is dőlt a mérkőzés (ha nem sokkal korábban), az ultrák boldogan énekeltek.

"Megint győztünk" - konstatláta Szabó István a lefújás után, mire a szurkolók "Ez Miskolc!" felkiáltással válaszoltak.

Női kosárlabda NB I. A-csoport 15. forduló

Aluinvent DVTK Miskolc - CMB Cargo UNI Győr 60-49 (18-14, 8-13, 19-11, 15-11)

Miskolc, Generali Aréna, 1400 néző. Játékvezető: Kapitány Gellért, Frányó Péter, Pozsony László.
Aluinvent DVTK: Horváth B., Czank 3/3, Lihtarovics 10/6, Brewer 16/6, Horti 5. Csere: Rasheed 2, Jovanović 15, Szécsi 9/3, Hodges Vezetőedző: Maikel López.
Győr: Radočaj 11/3, Laklóth 4, Horváth K., Grigalauskyte 7, Goree 13/3. Csere: Nehma Chaney 8/6, Horváth L. 6, Török Á., Koch Vezetőedző: Völgyi Péter.

A mérkőzés részletes statisztikája

Értékelések

Maikel López: - Mindkét csapat a mérkőzés tétjének megfelelő keménységgel vágott neki az összecsapásnak. Minden csapat életében előfordul, hogy nem megy a támadás, ilyenkor kell keményen dolgozni, és jól védekezni. Néhány kivédekezett támadás után gyors indításból könnyű kosarakat szereztünk, és ezzel előnyhöz jutottunk. Kollégámhoz hasonlóan mi is reméljük, hogy találkozunk a Magyar Kupa elődöntőjében. Szeretnék én is köszönetet mondani közönségünknek, kulcsszerepet vállaltak a sikerből azáltal, hogy a döntő pillanatokban új energiát adtak a játékosoknak.
Völgyi Péter: - Gratulálok a Diósgyőrnek! Ilyen mérkőzésre számítottam, bár mindkét csapat nagyon gyengén dobott mezőnyből. A második félidőnek volt egy olyan szakasza, amikor a DVTK el tudta dönteni a mérkőzést. Kevesen voltunk ahhoz, hogy egy ilyen rangadót meg tudjunk nyerni, hiányzott Varga Zsófia a rotációból. Megérdemelt a hazai siker, de elképzelhető, hogy a közeljövőben ugyanebben a csarnokban összecsap ugyanez a csapat a Magyar Kupában - remélem, eljutunk odáig -, kiváncsi leszek, ott hogyan alakul.

Tina Jovanović: - Jó és kemény mérkőzést játszottunk, amihez gratulálok az ellenfelünknek. Néhány apróság döntött, azon túl, hogy a gyűrű alatt több magas ember állt rendelkezésre nálunk. Nagy erőket mozgósítottunk a védekezésben, ami végül meghozta az eredményét. Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinkak, akik ugyanolyan sokat "dolgoztak" a lelátón, mint mi a pályán.
Cyesha Goree: - Nagy meccset játszottunk egy kiváló ellenféllel. Nagyot küzdöttünk a szabad labdákért elsősorban az első félidőban. A második játékrészben a hazai csapat néhány jó dobással el tudta dönteni a mérkőzést.