Teltház és pokoli hangulat fogadta a csapatokat a Generali Arénában. Maikel López a Horti, Horváth, Rasheed, Czank, Brewer kezdőötöst küldte pályára. Az első percben nem született kosár. 2. perc: Fegyverneki találatával a Sopron szerezte meg az első kosarat (0-2). 4. perc: Ciglar kosarával növelte előnyét a vendégcsapat (0-4). Horti helyett Jovanovic állt be. 5. perc: Krnjic is betalált, de végre megszerezte első kosarait a Diósgyőr is. Czank és Jovanovic is közelről dobott kosarat, utóbbi büntetőből is betalált (5-6). 6. perc: Dubei is betalált és Brewer volt nagyon cseles a palánk alatt (7-9), majd Crvendakic dobott kosarat (7-11). 7. perc: Krnjic újabb kosarat szerzett (7-13), Maikel López időt kért. 8. perc: Crvendakic újra betalált, de Jovanovic és Horváth is dobott egy triplát, így csökkent a különbség (13-15). 9. perc: Dobott egy büntetőt a Sopron, de Jovanovic újabb kosarának köszönhetően tovább zárkózott a DVTK, bár volt egy soproni büntető is (15-16). A negyed utolsó perce eseménydúsra sikeredett. Egy Dubei kosár (15-20), Crvendakic egy triplát, Szécsi egy duplát dobott (17-23).

2015/2016: Aluinvent DVTK - Uniqua Sopron 2
Tina Jovanovic 22 pontot szerzett (Fotók: Szabó Krisztián)

Szécsi kosárral ért véget az első negyed, azzal indult a második is, de sajnos Krnjic is dobott egy kosarat (19-25). Jovanovic már 10 pontnál jár! (21-25) 12. perc: Az újabb soproni büntetőket nem fogadta kitörő öröm a nézőtérről, de sajnos mind a kettőt bedobták (21-27). Tayler Hill először a pályán, rögtön egy sikeres büntető (22-27), de Honti is bedobta a sajátjait (22-29). 13. perc: Crvendakic dobott be egy közelit, majd dobott egy büntetőt is (22-32). 14. perc: Dubei és Brewer dobott kosarat (24-34), majd Lissy egy büntetőt is (25-34). 15. perc: Honti dobott egy duplát, majd Horti faulttal együtt dobott kosarat, így járt a büntető is (28-36). A Sopron időt kért. Brewer dobhatott büntetőket (30-36). 16. perc: Simon Zsófia talált be közelről, az ellentámadásból Brewer volt eredményes, majd újra Simon (32-40). Gólzáporos időszak volt. Krnjic, Horti és Fegyverneki is a palánk alól dobott kosarat (34-44). Czank Timi büntetőkből csökkentette a hátrányt (36-44). 17- perc: Horti szép összjáték után volt eredményes (38-44). 18. perc: Újabb Fegyverneki kosár (38-46). 20. perc: Brwer dupla (40-46), majd soproni büntető (40-47).

A harmadik negyed elején Jovanovic kezdte meg a gólgyártást (42-47). 22. perc: Brewer és Simon dobott egy-egy triplát (45-50). 23. perc: Fegyverneky is a vonalon túlról talált be, majd Brewer közelről, valamint jött egy újabb soproni tripla Crvendakic révén (47-56). 24. perc: Jovanovic dobott kosarat (49-56), majd Lihtarovics is megszerezte első pontját (50-56). 25. perc: Jovanovic újabb kosár, már a sokadik (52-56). 26. perc: Crvendakic dobott két büntetőt (52-58), majd érkezett Szécsi Orsi (54-58). 26. perc: Szép összjáték után kettő pontra csökkent a különbség, újra Jovanovic volt eredményes (56-58). A Sopron időt kért. 28. perc: Szécsi Orsi kosarával egyenlített a DVTK (58-58). 29. perc: Egy tripla itt, egy ott, Dubei és Horti volteredményes (61-61).

Köszönjük a szurkolást! 3
Fotók: Szabó Krisztián

A negyedik negyedet a Sopron kezdte jobban, Ciglar talált be (61-63), de Brewer egyenlített (63-63). 32. perc: Horti tripla! A mérkőzés során először vezet a Diósgyőr! (66-63) Ciglar dobott kosarat közelről, majd dobhatott egy büntetőt is (66-66). 32. perc: Büntetőkkel jöhetett a vendégcsapat (66-68). 34. perc: Brewer kosarával újra egyenlő (68-68), de Ciglar is dobott egy duplát (68-70). A Diósgyőr időt kért. 35. perc: Simon talált be középtávolról, majd Horti is büntetőkből (70-72). Ciglar technikai fault színészkedésért. 35. perc: Horti volt nagyon erőszakos (72-72), majd Jovanovic is a palánk alól dobott kosarat (74-72). A Sopron időt kért. 36. perc: Crvendakic triplát, Jovanovic duplát dobott (76-75). 38. perc: Jovanovic dobhatott két büntetőt (78-75), majd Crvendakic is betalált (78-77), a soproni játékos azonban szabálytalan volt az ellentámadásnál, ezért Horti dobhatott két büntetőt, az egyik sajnos kimaradt (79-77). 39. perc: Fegyverneky középtávolról volt eredményes, Rasheed Rita viszont büntetőt dobhatott, Fegyverneky kipontozódott (80-79). 40. perc: Ciglar tripla, 50 másodperccel a vége előtt a Sopron vezet (80-82). Időt kértünk. A Diósgyőr eladta a labdát, Ciglar került ziccerbe, be is dobta (80-84). Újabb hazai időkérés. Brewer dobhatott büntetőt (81-84), majd két másodperccel a vége előtt Ciglar is (81-86).

A vereség ellenére a szurkolók még percekig éltették a csapatot. A lányok a "Ti vagytok a legnagyobbak!" kiáltással köszönték meg a buzdítást, majd szokás szerint felsorakoztak az ultrák előtt. Folytatás jövő csütörtökön az Európa Kupában, a Nymburk otthonában.

Hazai pályán legközelebb 2016. február 4-én, a csehek elleni visszavágón találkozunk.

Női kosárlabda NB I. 13. forduló

Aluinvent DVTK Miskolc - Uniqa Sopron 81-86 (17-23, 23-24, 21-14, 20-25)

Miskolc. 2000 néző. Játékvezető: Papp Péter, Gorka Szabolcs, Tözsér Dénes
Aluinvent DVTK: Horváth B. 3/3, Czank 4, Rasheed 1, Brewer 23/3, Horti 18/6 Cs.: Jovanovic 22/3, Szécsi 8, Likhtarovich 1, Hill 1
Uniqua Sopron: Ciglar 16/6, Fegyverneky 11/3, Dubei 10/6, Lelas -, Krnjic 14 Cs.: Crvendakic 18/9, Simon 9/3, Honti 8, Határ -

A mérkőzés részletes statisztikája

Maikel López: - Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez. Szeretném megköszönni a szurkolóinknak, hogy ennyire támogatnak minket és ilyen hangulatot teremtettek. Évről évre nehezebb eladni a női sportokat, ezen belül a női kosárlabdát is. Mindkét csapatnak nagy szurkolótábora van, az ilyen mérkőzésekre szükség van. Az volt a tervünk a meccs előtt, hogy centerposzton fogunk támadni többet. Voltak hibák, melyeket elkövettünk. Főleg a védőlepattanóink begyűjtésébe csúszott sok hiba. Számos második vagy harmadik esélyt kapott a Sopron, hogy góllal fejezze be a támadását és sok labdát is adtunk el. De ez csak egy mérkőzés volt, sok van még hátra, lesz még Magyar Kupa, jön a rájátszás, játszunk az Európa Kupában is, igyekezni fogunk kiküszöbölni a csorbát.
Sterbenz László: - Visszatért az áprilisi érzésünk. Óriási hangulat és kiélezett mérkőzés volt. Bravó, lányok! Voltak problémáink a palánk alatt. Az ellenfél három legjobb dobója a három belső pozícióból került ki, nem véletlenül. Mi kicsi más felfogásban játszottunk, a mezőnyjátékosainknak több feladatot adtunk és ma nagyon magas színvonalon oldották meg ezt.

Szólj hozzá a DVTK hivatalos facebook oldalán!