Az Európa Kupa mérkőzésekkel együtt a lányoknak ez volt zsinórban a hatodik győzelme.

Maikel López a Rasheed Rita, Alyssia Brewer, Horti Dóra, Czank Tímea, Horváth Bernadett kezdőötöst küldte pályára. Rasheed Rita és Nagy Dóra tripláival indult a mérkőzés (3-6), majd Szalai és Horti is betalált közelről (5-8). 3. perc: Böröndy volt nagyon erőszakos a palánk alatt (5-10), majd Horváth Betti dobott szép hárompontost (8-10). 5.-6. perc: Horti dobhatott büntetőt (9-10), Czank triplájának köszönhetően a DVTK a vezetést is átvette (12-10), majd Timi közelről is betalált, tovább növelve az előnyt (14-10). 7. perc: Szalay közelről és büntetőből is eredményes volt (14-13). Horváth Zsófia dobhatott büntetőket (14-15), cserélt a Diósgyőr, Rasheed és Horti helyett Jovanović és Bálint érkezett. A negyed utolsó két percében Nagy közelről, Czank és Horváth Betti a vonalon túlról dobott szép kosarat (20-17).

Aluinvent DVTK - ZTE NKK 1
Fotók: Szabó Krisztián

Alyssia Brewer helyett Szécsi Orsolya jött be a hazaiaknál a szünetben. 12. perc: Nagy Dóra dobott közelrő kosarat (20-19). 14. perc: Orsó és a frissen beállt Lihtarovics is triplával vetette észre magát, majd a DVTK fehérorosz játékosa értékesített két büntetőt is (25-22). 15. perc: Jovanovic, Brewer és Licskai is dobott egy-egy kosarat (29-24). 16. perc: Szalay büntetőire Horti válaszolt egy közeli kosárral (31-26). 17. perc: A vendégektől Böröndy és Szélesy is betalált, ezzel egy pontra csökkent a különbség (31-30). 18.-19. perc: Szélesy és Brewer is büntetőből volt eredményes (33-32). 19. perc: Szép összjátékot követően Brewer dobott szép kosarat (35-32). A második negyed utolsó perceiben Czank a palánk alól talált be, Nagy Dóra büntetőből volt eredményes, majd az utolsó pillanatban Brewer dobott hárompontost (40-34).

A harmadik negyed hazai kosárral indult, Jovanonvić növelte az előnyt (42-34). 22. perc: Nagy volt eredményes a vonalon túlról, majd Brewer a palánk alól (44-37). 23. perc: Újabb tripla, a mérkőzésen már a sokadik, de sajnos nem a DVTK szerezte (44-40), Brewer dobhatott büntetőt (45-40), majd újabb hárompontost értékesített a vendégcsapat Nagy révén (45-43). 24. perc: Czank dobott be két büntetőt (47-45). 25. perc: Brewer közelről szerzett kosarat, jött egy újabb vendégtripla, és Rasheed büntetői (51-48). 26. perc: Strange volt nagyon erőszakos a palánk alatt, aminek meg is lett az eredménye , majd Czank Timi dobta be a sokadik tripláját (56-48). 27. perc: Nagy Dóra dobott büntetőket, majd egy ziccert is értékesített (56-52). Horváth Zsófia és Strange is betalált, utóbbi kétszer is (60-54). A negyed utolsó percében Licskay közelről, Brewer büntetőből volt sikeres (61-56), majd három másodperccel a vége előtt a vendégek szabálytalanságát követően Bálint Réka dobhatott két kosarat (63-56).

Az utolsó negyed Orsónak és Brewernek köszönhetően újabb triplákkal indult, összességében már tizenhét hárompontosnál jártak a csapatok, majd Strange a palánk alól dobott kosarat.(68-59). 32. perc: Licskai büntetőből, Brewer közelről volt eredményes (70-60). 33.-34, perc: Szécsi dobott szép kosarat, Bálint Réka messziről volt eredményes, de a vendégektől Jurkó is megszerezte első pontjait (74-62). 35. perc: Nagy Dóra büntetőket dobott, Brewer közelről és büntetőből is eredményes volt (77-64), de a vendégek szépíteni tudtak (77-66). 36. perc: Strange dobhatott büntetőket és Horti is sikeres volt (80-66). 37. perc: Szalay és Böröndy dobhatott büntetőt (80-69). 38. perc: Strange értékesített újabb büntetőt, majd Licskai dobott kosarat (81-71). Az utolsó két percben felpörögtek az események, az amúgy sem unalmas mérkőzésen. Rasheed Rita büntetőből, Brewer (kétszer is) Szélesy és Czank közelről volt eredményes (88-73).

A DVTK legközelebb pénteken lép pályára hazai pályán. Az Európa Kupában a Valosun KP Brno lesz az ellenfél 18 óra 30 perctől.

Női kosárlabda NB I. A-csoport 8. forduló

Aluinvent DVTK Miskolc - Zalaegerszegi TE NKK 88-73 (20-17, 20-17, 23-22, 25-17)

Miskolc, Generali Aréna, 800 néző Játékvezető: Pozsonyi, Sallai, Balogh
Aluinvent DVTK Miskolc: Horváth B. 6/6, Czank 17/9, Rasheed 6/3, Brewer 27/6, Horti 7- csere: Jovanovic 6, Bálint 4, Likhtarovich 3/3, Strange 10, Szécsi 2. Vezetőedző: Maikel López
Zalaegerszegi TE NKK: Nagy D. 24/12, Böröndy 6, Gáspár-Szalay 13/3, Szélesy 6, Horváth Zs. 4 - csere: Jurkó 2, Licskai 9, Orsó 9/9. Vezetőedző: Gáll Tamás

Maikel López: – Vendégünk nagy kihívás elé állított minket. A zónájuk ellen nehezebben ment a játékunk attól, mint amit vártam. A soron következő meccseken védekezésünket stabilabbá kell tennünk.
Gáll Tamás: – A zónánkkal megpróbáltuk megnehezíteni a DVTK dolgát. Voltak jó periódusaink a találkozón, de végül a hazaiak érvényesítették magassági fölényüket.