Összefoglaló 2017. január 21., szombat

Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia 89-50

A Vasas Akadémiát látta vendégül szombaton este az Aluinvent DVTK a bajnokság 14. fordulójában. Így utólag nyugodtan kijelenthető, hogy a Diósgyőr győzelme egy percig sem forgott veszélyben, csak a különbség volt a kérdés. Megérdemelt hazai sikernek örülhettek az ezúttal is varázslatos hangulatot teremtő szurkolók.

A két csapat legutóbbi mérkőzésén az Aluinvent DVTK tíz ponttal győzni tudott Budapesten. A piros-kékek azóta megerősödtek és már négy győzelemnél tartanak a bajnokságban. A diósgyőri lányok azon voltak, hogy ez így is maradjon.

Az Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia találkozó ünnepi pillanatokkal kezdődött, hiszen felhúztuk a diósgyőri női kosárlabdázás három Magyar Kupa győzelméről megemlékező zászlót, amelyek ettől a pillanattól a Generali Arénát díszítik.

Maikel López a Czank, Jovanovic, Rasheed, Szécsi, Horváth kezdőötöst küldte pályára. A kezdődobás után a labdát a diósgyőriek hozhatták el. A találkozó Rasheed triplájával indult (3-0), majd Rita dobhatott két büntetőt is (5-0). 2. perc: Dúl szerzett három pontot (5-3). 3. perc: Rasheed dobott be egy ziccert (7-3), majd Czank egy hárompontost (10-3). 4. perc: Újabb Czank tripla (13-3)! Czank helyett Parahlis a pályán. 6. perc: Jovanovic szerzett két pontot (15-3). 7. perc: Horváth is megdobta a maga tripláját, majd Rasheed értékesített egy ziccert (20-3). 8. perc: Rasheed dupla (22-3). Rasheed helyett Ruffin-Pratt a pályán. 9. perc: Szécsi és Bajnóczi dobott be két-két büntetőt (24-5), majd Horváth újabb triplájával már 22 pontra nőtt a különbség (27-5). 10. perc: Tomlinson is megszerezte első pontját büntetőből (28-5), majd Horváth bedobta harmadik tripláját is (31-5).

A második negyed Mérész kosarával indult (31-7). 12. perc: Rochel és Győri dobott egy-egy kosarat (33-9). 13. perc: Mérész volt eredményes középtávolról kétszer egymás után (33-13). 14. perc: Ruffin-Pratt is megdobta első kosarát (35-13). 15. perc: Mérész egy duplát, Czank egy büntetőt dobott be (36-15), majd Bach Boglárkával szemben szabálytalankodtak, aki nem hibázott (38-15). 16. perc: Dúl dobott egy triplát, majd Adamecz egy duplát (40-18), de Solymosi és Dúl is eredményes volt (40-22). 17. perc: Rasheed dobott be két büntetőt, majd Adamecz és Bach egy-egy hárompontost (48-22). A vasas időt kért. 19. perc: Rochel dobott két büntetőt, az egyik kimaradt (48-23), Dúl egy triplát, Jovanovic egy duplát szerzett (50-23). 20. perc: Rochel és Szécsi közelről talált be (52-28).

A harmadik negyed elején Dúl és Jovanovic szerzett két-két pontot (54-30). 23. perc: Czank talált be közelről, majd Rochel is eredményes volt (56-32). 25. perc: Ruffin-Pratt középtávolról dobott szép kosarat (58-32). 26. perc: Tomlinson is betalált (60-32) és Czank is dobott egy triplát (63-32). 27. perc: szép összjáték után Czank volt eredményes középtávolról (65-32). 28. perc: Dobos talált be közelről (65-34). 29. perc: Dúl dobott be két büntetőt, majd csodálatos játék után Tomlinson talált be (67-36). A negyed legvégén Mérész szerzett két pontot (67-38).

Az utolsó játékrész első kosara Győri Dorottya nevéhez fűződik (69-38) 33. perc: Rasheed dobott be egy ziccert (71-38). 34. perc: Dúl dobott egy hárompontost, majd Rasheed büntetőből megszerezte 16. és 17. pontját is (73-40), valamint Tomlinson is betalált a palánk alól (75-40). 36. perc: Dusanic közelről, Prahalis közelről és a vonalon túlról is betalált (80-42). 37. perc: Ruffin-Pratt középtávolról dobott kosarat, ezzel 40 pontra nőtt a DVTK előnye (82-42). 39. perc: Bajnóczi dobott be egy triplát (82-45), Ruffin-Pratt két büntetőt (84-65), majd Dobos, Ruffin-Pratt (ismét) és Czank is eredményes volt (88-47). A végén még Jovanovic bedobott egy büntetőt és Colic egy triplát, ezzel beállítva a végeredményt (89-50).

A Diósgyőr győzelme egy percig sem forgott veszélyben, csak a különbség volt a kérdés. A találkozó után a lányok megköszönték a buzdítást az ezúttal is szép számban kilátogató hazai közönségnek és kezdetét vette az ilyenkor szokásos közös ünneplés.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 14. forduló

Aluinvent DVTK - Vasas Akadémia 89-50 (31-5, 21-23, 15-10, 22-12)

Miskolc, Generali Aréna, 1100 néző. Játékvezető: Pozsonyi László, Hervay Tibor, Balogh Gyula

Aluinvent DVTK: Horváth 9/9, Czank 16/9, Rasheed 17/3, Szécsi 4, Jovanovic 7. Csere: Prahalis 5/3, Tomlinson 7, Ruffin-Pratt 10, Adamecz 5/3, Bach 5/3, Gorjanácz. Vezetőedző: Maikel Lopez
Vasas Akadémia: Colic 3/3, Dul 17/9, Mérész 10, Solymosi 2, Rochel 7. Csere: Bajnóczi 5/3, Dusanic 2, Dobos 4. Vezetőedző: Igor Skocovski

A találkozó jegyzőkönyve ide kattintva olvasható.

Maikel López: - Nagyon örülök annak, hogy minden egyes pályára lépő játékos hozzá tudott tenni a mai győzelmünkhöz. Az elmúlt két hétben igyekeztünk az új játékosokat beépíteni a rendszerbe. Az első lépést ez irányba megtettük, de tovább kell folytatnunk a megkezdett munkát, hogy egységes csapatunk legyen a jövőben is, és meg tudjunk felelni a szurkolóink valamint a támogatóink elvárásainak.

Igor Skocovski: - Nagyon rosszul kezdtünk, az első negyed döntőnek bizonyult, 31-5-ről nagyon nehéz visszajönni. A második negyedben már kicsit jobban játszottunk, de nem tudom, hogy a Diósgyőr ekkor már mennyire akart keményen játszani. A második félidőben megpróbáltunk agresszívebb védekezésre átállni, de sajnos nem sikerült, fejben nem voltunk ma meccsben. A Diósgyőr remekül játszott, gratulálok a hazaiaknak. Ilyen a kosárlabda. Megyünk tovább.

Az Aluinvent DVTK legközelebb február 11-én játszik hazai pályán a BEAC ellen. A csapat további programja ide kattintva, a bajnokság állása pedig ide kattintva olvasható.