Összefoglaló 2017. január 29., vasárnap

CMB Cargo UNI Győr - Aluinvent DVTK 63-64

Győrbe látogatott vasárnap délután az Aluinvent DVTK női kosárlabda csapata a bajnokság 15. fordulójában. A piros-fehérek végig kézben tartották a mérkőzést, nagy tempót diktáltak és bár a vége szorosra sikerült, megérdemelt győzelmet arattak a tabella második helyezettjének otthonában.

A hazaiak ezúttal nem a szokásos, egyetemi csarnokukban, hanem a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban fogadták a Diósgyőrt. Az Aluinvent DVTK legutóbb két évvel ez előtt, a Magyar Kupa nyolcas döntőjében a Sopron ellen játszott ezen a helyszínen.

Kétszáz szurkoló előtt rendezték a találkozót, a Diósgyőrt három tucat drukker kísérte el. Nekik ezúton is köszönjük a biztatást!

A két csapat legutóbbi találkozóján az Aluinvent DVTK nagy csatában 79-75 arányban diadalmaskodott, és ezúttal is győzelmi reményekkel léptek pályára a piros-fehérek.

Maikel López a Czank, Horváth, Jovanovic, Rasheed, Szécsi kezdőötöst küldte pályára. A hazaiak a Goree, Török, Laklóth, Hruscaková, Kiesel ötössel kezdtek. A találkozó Jovanovic közeli kosarával indult, majd Goree egyenlített közelről  (2-2). 3. perc: Hruscaková szerzett két pontot (4-2), majd Czank dobott kosarat középtávolról (4-4). 4. perc: Rasheed dobhatott két büntetőt, majd Simon is betalált közelről (6-6). 6. perc: Jovanovic dobott be egy büntetőt (6-7). 7. perc: Ruffin-Pratt, Varga és Jovanovic is szerzett két-két pontot (-8-11). 8. perc: Szécsi látványos passzából Ruffin-Pratt középtávolról szerzett szép kosarat (8-13). A Győr időt kért. 10. perc: Nagyon szép összjáték után Tomlinson a gyűrű alól dobott kosarat (8-15). Egy szép védekezés után, gyors kontratámadást követően Tomlinson utolsó másodperces találatával zárult a negyed (8-17).

A második negyed elején Tomlinson szerzett egy védőlepattanót, majd egy vele szemben elkövetett szabálytalanság után mind a két büntetőt bedobta (8-19). 12. perc: Laklóth és Rasheed talált be, előbbi kétszer is (12-21). 13. perc: Hruscaková dobhatott két büntetőt (14-21). 14. perc: Simon triplájával zárkózott a Győr (17-21). 15. perc: Hruscaková faulttal együtt dobott kosarat, majd a büntetője is bement (20-21), az ellentámadásból Czank volt eredményes (20-23). 16. perc: Horváth szabálytalansága után Török dobhatott két büntetőt (22-23). A DVTK időt kért. 17. perc: Jovanovic volt eredményes közelről (22-25). 18. perc: Tina Jovanovic dobott egy triplát (22-28), majd egy büntetőt is étékesített (22-29). 20. perc: Czank és Varga talált be, majd Szécsi dobott be egy büntetőt (24-32). Varga ismét eredményes volt, de újra jött Czank, ezúttal egy utolsó másodperces triplával (26-35).

A harmadik negyed Rasheed duplájával indult (26-37), majd Simon szerzett három pontot a vonalon túlról (29-37). 23. perc: Rasheed tripla (29-40), amjd egy Jovanovic büntető (29-41). 24. perc: Hruscaková szerzett egy pontot (30-41), majd Varga dobott be egy hárompontost (33-43). 25. perc: Simon jutott büntetőkhöz (34-43). 26. perc: Czank is dobhatott két büntetőt (34-45), de Varga is betalált (36-45). 27. perc: Lichtarovich dobott be két büntetőt, majd ugyanő egy duplát is szerzett és sajnos Kiesel is betalált (42-45). A DVTK időt kért. 28. perc: Tomlinson szerzett egy pontot büntetőből (42-46). 29. perc: Goree és Varga is eredményes volt (46-46), és Lichtarovich is bedobott két büntetőt (48-46). 30. perc: Lichtarovich dobott egy triplát is (51-46), a végén pedig Ruffin-Pratt is értékesített két büntetőt (51-48).

Az utolsó játékrész Kiesel középtávolijával indult (53-48). 32. perc: Ruffin-Prattel szemben szabálytalankodtak, egy büntető ment be (53-49), majd Hruscaková is szerzett egy pontot (54-49). 33. perc: Horváth tripla (54-52). 34. perc: Szécsi triplájával újra a Diósgyőrnél a vezetés (54-55). 35. perc: Simon és Szécsi dobott egy-egy kosarat (56-57). 36. perc: Szécsi passzából Jovanovic a palánk alól szerzett két pontot (56-59). 36. perc: Lichtarovich és Ruffin-Pratt dobott be egy-egy ziccert (58-61). 37. perc: Ismét Lichtarovich talált be a hazaiak részéről (60-61). A DVTK időt kért. 38. perc: Szécsivel szemben fújtak egy technikait, Lichtarovich szerzett egy pontot, majd ugyanő középtávolról is betalált (63-61). 39. perc: Ruffin-Pratt is dobott két büntetőt, csak az egyik ment be (63-62). 40. perc: Rasheedal szemben szabálytalankodtak, mind a két büntető bement (63-64). A Győr időt kért. Az utolsó támadást a végletekig kijátszotta a hazai csapat, de Lichtarovich kísérlete leperdült a gyűrűről. Összességében megérdemelten győzött az Aluinvent DVTK.

A lefújást követően a lányok megköszönték a diósgyőri drukkerek biztatását, és elkészült az ilyenkor szokásos közös fotó is a szurkolókkal.

Női Kosárlabda NB I. A-csoport 15. forduló

CMB Cargo UNI Győr - Aluinvent DVTK 63-64 (8-17, 18-18, 25-13, 12-16)

Győr, Magvassy Mihály Városi Sportcsarnok, 200 néző. Játékvezető: Papp, Farkas, Vida
CMB Cargo UNI Győr: Kiesel 4, Laklóth 4, Török 2, Hruscaková 9, Goree 4. Csere: Lichtarovich 16/3, Varga 13/3, Simon 11/6, Markó. Vezetőedző: Völgyi Péter
Aluinvent DVTK: Horváth 3/3, Czank 13/3, Rasheed 11/3, Szécsi 6/3, Jovanovic 14/3. Csere: Bach, Adamecz, Ruffin-Pratt 10, Tomlinson 7. Vezetőedző: Maikel López

Völgyi Péter: - Gratulálok a Diósgyőrnek, megérdemelten nyerték meg ezt a meccset. Rengeteg üres dobásunk volt, látszott rajtunk a fáradtság. Volt erőnk visszajönni a mérkőzésbe, utána a DVTK megcsinálta ugyanezt. Egy nagyon izgalmas találkozó volt, ahol egy labda döntött, de még egyszer mondom, megérdemelten, a Diósgyőr javára.

Maikel López: - Egy nagyon kemény, jó mérkőzés volt egy harcos csapat ellen. Úgy érzem, hogy kézben tartottuk a meccset, akkor is, amikor az ellenfél átvette a vezetést. Az edzéseken gyakoroltak visszaköszöntek a mérkőzésen. Voltak olyan periódusok, amikor más megítélés alá kerültek bizonyos szituációk, ennek ellenére meg tudtuk nyerni a mérkőzést, ezért gratulálok az egész csapatnak. Nagyot küzdöttek és nagyon fegyelmezetten játszottak a lányok. Köszönjük, hogy ilyen sokan elkísértek bennünket.

A találkozó jegyzőkönyve.

Az Aluinvent DVTK további programja ide kattintva, a bajnokság állása pedig ide kattintva olvasható.