Beharangozó 2017. február 2., csütörtök

Szombati ellenfél: Atomerőmű KSC Szekszárd

Szombaton, az Atomerőmű KSC Szekszárd csapatához látogat az Aluinvent DVTK, a bajnokság 16. fordulójában.

NB I. A-csoport 16. forduló

2017. február 4., szombat
18:00 Atomerőmű KSC Szekszárd - Aluinvent DVTK

Jegyinfó

A pénztárak 16:30-kor nyitnak. A felnőtt belépőjegy 1000 forintba, a diák/nyugdíjas pedig 500 forintba kerül.

Játékvezetők

A találkozót a Kapitány Gellért, Söjtöry Tamás, Gál János hármas vezeti.

Atomerőmű KSC Szekszárd

Az Atomerőmű KSC Szekszárd eddig tizenkét mérkőzést játszott, az idei bajnoki kiírásban, amelyből csak hármat veszítettek el. A szezon elején hazai pályán 21 ponttal győzték le a címvédő Sopront. A tolnai megyeszékhely csapata tradicionális egyesület, hosszú évek óta a legmagasabb osztályban szerepel.

Az idei kiírásban jelentősen megerősítették az eddig sem gyenge keretetüket.

Euroligában edződött szlovén válogatottakat igazoltak, Eva Lisec és Maja Erkic személyében, majd a téli átigazolási időszakban érkezett Sandra Pirsic, aki a sérült Jade Barbert hivatott pótolni a palánk alatt.

Negyedik légiósuk már tavaly is kékben pattogtatott, Maja Scsekics szerb állampolgár. A legponterősebb magyar játékosuk Bálint Réka, aki ez előző három szezont Diósgyőrben töltötte.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd kerete

1    LISEC Eva        1995. 06. 17.     4-5    193 cm
3    THEODOREÁN Alexandra    1991. 03. 19.

Másodedző: Szabó Noémi

A 2015/2016-os idény alapszakaszában, mindkétszer az Aluinvent DVTK győzött. Októberben, hazai pályán 60-57-re, idegenben 52-57-arányban, Maikel López csapata bizonyult jobbnak.

A rájátszásban, negyeddöntőjében, a két nyert mérkőzésig tartó párharcaban, az első találkozón az Aluinvent DVTK diadalmaskodott 63-57 arányban. A második mérkőzésen szoros küzdelemben a piros fehér csapat hosszabbításos vereséget szenvedett 62-61 arányban. A mindent eldöntő harmadik mérkőzésen, Maikel López csapata ünnepelhette a továbbjutást, az eredmény 76-68 volt.

Az idei bajnokságban az Aluinvent DVTK, sajnos nem tudta itthon tartani a győzelemmel járó két pontot. Októberben, hatalmas csatában a Generali Arénában 51-56-ra nyert a vendég csapat.

Aluinvent DVTK - KSC Szekszárd 51-56 (12-15, 12-16, 14-13, 13-12)

Miskolc, Generali Aréna, 1100 néző. Játékvezető: Farkas Gábor, Gorka Szabolcs, Pozsonyi László
Aluinvent DVTK: Horváth 8/6, Czank 5, Rasheed 7/3, Jovanović 6, Robertson-Warren 11. Csere: Szécsi 11, Tomlinson 3, Adamecz, Győri, Gorjanácz, Bach. Vezetőedző: Maikel López.
KSC Szekszárd: Lisec 15, Theodorean 3/3, Studer 5, Erkic 16/6, Barber 6. Csere: Bálint 3/3, Gereben, Mansare 2, Maja Vezetőedző: Željko Đokić