Összefoglaló 2017. április 23., vasárnap

DVTK - Videoton 7-0 (3-0)

A Videotont fogadta a DVTK női labdarúgó csapata vasárnap délután a DVTK Edzőközpontban. A piros-fehérek újabb kiütéses győzelméből Vachter és Sandu két-két, Kerekes, Jáhn és Markovic egy-egy góllal vette ki a részét. Ez volt a csapat tizennyolcadik győzelme zsinórban.

Női NB II 18. forduló

DVTK - Videoton FC 7-0 (3-0)

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 50 néző. Játékvezető: Márkus Péter (Forgács Máté, Pásztor Máté)
DVTK: Varga L. - Sandu, Boros K., Tóth A., Paranai, Kresák, Jáhn, Újvári, Olar, Markovic, Vachter. Vezetőedző: Fórizs Sándor
Videoton FC: Kollár - Tolner, Németh M., Pataki, Császár, Gimes, Gergics, Szabó B., Kántor, Földesi, Trampler. Vezetőedző: Csrepka Tamás

Csere: Gimes helyett Romanoczki a 46., Németh M. helyett Békefi a 46., Sandu helyett Kerekes az 56., Tolner helyett Moizner a 70., Császár helyett Bóta a 70., Tóth A. helyett Sinka a 78. percben.
Sárga lap: Kresák a 64., Jáhn a 68. percben.
Gólszerző: Sandu (1-0) a 9., Sandu (2-0) a 31., Jáhn (3-0) a 45., Vachter (4-0) a 47., Markovic (5-0) az 57., Vachter (6-0) a 61., Kerekes (7-0) a 72. percben.

Kulcspillanatok:

9. perc: Sandu-Markovic-Sandu összjáték után Sandu tört be a 16-oson belülre és a hosszú sarokba passzolt. 1-0
26. perc: Markovic tört be a 16-oson belülre, ahol buktatták. A büntetőt Vachter a kapufa mellé lőtte.
31. perc: Markovic passzából Sandu lőtte a kapuba laposan a labdát. 2-0
45. perc: Markovic cselezett a jobb oldalon, visszapasszolt Jáhnhoz, aki a hosszúba lőtte a labdát. 3-0
47. perc: Markovic visszagurítását Vachter rúgta a kapuba. 4-0
57. perc: Jáhn labdájával Markovic lépett ki és a hosszú sarokba lőtt. 5-0
61. perc: Markovic passzolt Vachterhez, aki egy csel után a hosszúba lőtt. 6-0
72. perc: Markovic bal oldali beadását Kerekes értékesítette. 7-0

Fórizs Sándor: - Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki, amiből hét gólt sikerült lőnünk. Labdabirtoklásban is kiemelkedőek voltunk, úgy érzem, hogy 95 százalékban nálunk volt a játékszer. Sokat járattuk a labdát, kombinatívan játszottunk. Gratulálok a lányoknak ehhez a szép győzelemhez.