Összefoglaló 2017. május 4., csütörtök

PEAC - Aluinvent DVTK 68-78

Pécsi sikerével megszerezte a Női Kosárlabda NB I. A-csoport 5. helyét az Aluinvent DVTK. Tina Jovanović 33 ponttal, 11 lepattanóval és 9 kiharcolt faulttal parádézott, de méltó társa volt a 18 pontig jutó Czank Tímea is.

A mindent eldöntő harmadik mérkőzésen Maikel López a Czank Tímea, Rasheed Rita, Szécsi Orsolya, Louella Tomlinson, Tina Jovanović kezdőötösnek szavazott bizalmat.

Jól kezdett a DVTK, Szécsi triplát dobott, Tomlinson kiosztott egy blokkot a saját palánk alatt, Jovanović pedig értékesített két büntetőt (0-5). Kuster szerezte az első hazai pontokat, Jovanović közeli dobással válaszolt erre (2-7). Raksányi előbb hárompontos vonalon túlról, majd távoli tempódobásból célzott pontosan (7-7). Nem sokáig maradt egyenlő az állás, mert Szécsi újabb triplát termelt (7-10). Zele és Siksniute két közelijével átvették a hazaiak a vezetést (13-10). Rasheed helyett Horváth Bernadett állt be, Zele közeli dobása után (eddig 77,8%-os pontossággal dobott a PEAC!) azonban Maikel López kénytelen volt kikérni első idejét a negyed felénél (15-10). Czank kiváló egyéni teljesítménnyel került ziccerbe, és nem is hibázott (15-12). Siksniute csak egy büntetőt értékesített, Czank viszont ismét önmagát játszotta tisztára, és a gyűrű alól tette fel a labdát. Az újabb Czank-kosár, ami nem mellesleg Szécsi labdaszerzése utáni tripla volt, ismét a DVTK vezetett (16-17). Menetrendszerűen jött erre a pécsi időkérés. Siksniute a centerposztról dobott kosarat, Zele pedig a büntetővonalról szerzett akciókosarat, az ellentámadásban azonban Jovanović hárompontossal egalizált (20-20). Legközelebb szó szerint beküzdötte magát a gyűrű alá a szerb válogatottba is meghívott játékos, és két védővel szemben is betalált a gyűrűbe (20-22). Horváth remek passzát Győri a sarokból vágta a gyűrűbe, majd Czank sem hibázott középtávolról (20-26)

A második negyed Jovanović faultos kosarával indult, a ráadás nem ment be (20-28). Mandić is bedobta középtávolról a szabálytalanság ellenére, és neki a ráadás is ült (23-28). Czank tartotta a jó dobóformáját, újabb triplájával 11 perc alatt 12 pontnál járt (23-31).  Raksányi két büntetőjével zárkóztak a hazaiak, Jovanović szép centerpontjaival pedig visszaállt a különbség (25-33). Mandić középtávolijára Jovanović ugyanilyen kosárral reagált (27-35), az őrült kosáreső Fűrész D. triplájával folytatódott (30-35). Raksányi értékesítette a Gorjanácz technikaijáért járó büntetőt, és Siksniute is a vonalról dobott két dobásból két pontot (33-35). A mérkőzés során először maradt ki egymás után néhány támadás, hogy utána Jovanović büntetőből szerezzen két pontot (33-37). Juhász középtávolról, Jovanović pedig támadólepattanót szedve közelről szerzett kosarat, ezzel már 19 pontnál járt másfél negyed után (35-39).Raksányi hibátlanul teljesített a büntetővonalról, Tomlinson viszont csak félmunkát végzett (37-40). Fűrész kosarával egy pontra zárkózott a PEAC, azonban Jovanović bünteőivel, és Czank csípőből feltett labdájával ismét meglépett a DVTK (39-44). Erre is időkéréssel válaszoltak a hazaiak. Kuster két középtávolival zárta az ollót (43-44). Zele kosarával egy pillanatra átvették a vezetést is a hazaiak, ám Czank harmadik triplájával helyreállította a rendet (45-47). A negyed végén Jovanović is kiosztott egy blokkot, de az eredmény már nem változott. Az első félidőben Jovanović 21. Czank 17 pontot szerzett, előbbi 7 lepattanója mellett 6 személyi hibát is kiharcolt.

A második félidőt Raksányi támadóidő végén esett kosara indította (47-47). A következő pécsi támadás során Tomlinson betakarta a hazai játékost, majd Kuster állította meg sportszerűtlen hiba ellenében a gyors ellentámadást. Rasheed csak az egyik büntetőt dobta be, de a maradó labdából Tomlinson célzott pontosan (47-50). Néhány, mindkét oldalon kimaradt támadással később Czank asszisztját Jovanović értékesítette (47-52). Időközben Siksniute és Zele is begyűjtötte negyedik személyiét, Szécsi pedig 55-re emelte a diósgyőri kosarak számát (47-55). A pécsi időkérés közben maradt idő rápillantani a statisztikára, ami ekkorra már azt mutatta, hogy ekkor már mindkét csapat közel 53%-os pontossággal dobott. A folytatásban Czank szórt egy triplát, amit nem adtak meg a játékvezetők, mert közben Jovanovićot szabálytalannak látták a felfestett területen. Ha nem megy a támadás, akkor kettőzött erővel kell védekezni, úgy telt le a hazai támadóidő, hogy nem tudták a labdát kosárra emelni. A másik oldalon Horváth lökött egyet a csapat szekerén, triplájával először nőtt tíz pont fölé a különbség, ami Jovanović közelijével mindjárt 13 is lett (47-60). Kuster és Raksányi zárkóztatta övéit (51-60), Czank egyik büntetőjével azonban ismét megvolt a közte tíz (51-61). Jovanović a bajnokság végére bombaformába került egyszerűen nem tudták tartani a hazaiak (51-63). Juhász a büntetővonalról csak az elsőt dobta be, Jovanović esetében pedig csak ismételni tudjuk magunkat (52-65). Annyira sült a szerb center keze, hogy a hárompontost is bátran elvállalta, onnan sem tévedett, ezzel 30 pont fölé került (52-67). Fűrész is szórt egy triplát, majd kihagyott egy ugyanilyen kísérletet (55-67).

A bajnokság utolsó tíz perce Kuster kosarával indult egy percnyi játék után, és rögvest Szécsi duplájával folytatódott (57-69). Juhász és Horváth is távolról dobott szép kosarat, az első két, a második három pontot ért (59-72). Némi kosárcsend állt be, amit Rasheed szép egyéni megoldással tört meg, 15 pontra növelve az előnyt 4 perccel a vége előtt  (59-74). Időkérést követően Horváth verte meg egy az egyben védőjét, és dobott szép tempókosarat, és Mandić is betalált (61-76).  Mandić 2+1-gyel, Fűrész “sima” kettővel növelte a pécsi pontok számát, újra tízre alakítva a különbséget 2:17-tel a vége előtt (66-76). A hajrá diósgyőri időkéréssel és egész pályás pécsi letámadással indult, majd pécsi időkéréssel folytatódott. Ekkor már csak 1:19 maradt hátra. Sorra maradtak ki a dobások mindkét oldalon, ami ekkor már a DVTK-nak kedvezett. Amikor 18 másodperccel a vége előtt Jovanović mindkét büntetőjét értékesítette (66-78), akkor a lelátón megalapozottan énekelték a diósgyőri szurkolók az Aida győzelmi indulóját. Juhász zárásként dobott még egy kosarat, de ez már nem változtatott azon a tényen, hogy a 2016/2017-es idényben az Aluinvent DVTK végzett az 5, míg a PEAC-Pécs a 6. helyen.

Női kosárlabda NB I. A-csoport, rájátszás az 5. helyért, 3. mérkőzés

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 68-78 (20-26, 25-21, 10-20, 13-11)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok. Játékvezető: Söjtöry Tamás, Rácz Zsolt, Vida József.
PEAC: Mandić 12, Juhász D. 7, Kuster 10, Raksányi 12/3, Siksniute 9. Csere: Licskai, Zele 8, Fűrész D. 10/6. Vezetőedző: Boris Maljković.
Aluinvent DVTK: Czank 18/9, Rasheed 3, Szécsi 11/9, Tomlinson 3, Jovanović 33/3. Csere: Gorjanácz, Győri 2, Horváth B. 8/6. Vezetőedző: Maikel López.

Részletes statisztika

Maikel López: - A mai mérkőzésen is mindent megtettünk a győzelemért. Nyilván mind a DVTK-nak, mind a PEAC-nak nyagyobb álmai voltak az idény elején, de egy Pécs - Diósgyőr párharc mindig presztízs. Mindkét város megérdemli, hogy komoly csapata legyen. Nagyon szépen köszönjük a hétköznap ilyen távolságra elutazó szurkolóinak a folyamatos támogatást!