Beharangozó 2018. február 22., csütörtök

A 12. Paks - DVTK következik

A legutóbbi öt mérkőzésen dunántúli találkozón kétszer-kétszer a DVTK és a Paks nyert, egyszer pedig döntetlen lett a végeredmény. Bemutatjuk a szombati ellenfelünket, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

1952. november 28-án alapították meg a Paksi Kinizsi Sportkört, ami később Paksi SE, majd Paksi FC néven szerepelt. A főszponzor MVM távozása után ismét ez a hivatalos nevük. A csapat színe zöld-fehér.

Az NB I.-be 2006-ban jutottak fel, első évükben a 11. helyen végeztek. A csapat legnagyobb sikerük, a 2011-ben megnyert Ligakupa, valamint a 2010/2011-es bajnokságban szerzett ezüstérem.

Az OTP Bank Liga legutóbbi kiírását az 5. helyen zárták, a házi gólkirály Bartha László lett 11 találattal.

Idei eredmények

Az idei bajnokságban a 7. helyről várják a folytatást, egy ponttal lemaradva a DVTK mögött.

Téli játékosmozgás

Mindössze két új játékossal vág neki a paksi csapat a tavasznak (a Győrből igazolt Kilit Róbert éppen váci színekben játszott kedden a DVTK ellen), az energiáikat inkább a játékosaik megtartására fordították.

Kapusok
1    Molnár Péter    (HUN)    1983.12.14.
31    Rácz Gergó    (HUN)    1995.11.20.
87    Verpecz István    (HUN)    1987.02.04.

Védők
5    Gévay Zsolt    (HUN)    1987.11.19.
7    Báló Tamás    (HUN)    1984.01.12.
20    Zachán Péter    (HUN)    1997.12.12.
23    Vági András    (HUN)    1988.12.25.
30    Szabó János    (HUN)    1989.07.11.
77    Kulcsár Dávid    (HUN)    1988.02.25.
96    Lenzsér Bence    (HUN)    1996.04.09.
        Fejes András     (HUN)      1988.08.28.

Középpályások
8    Kecskés Tamás    (HUN)    1986.01.15.
10    Haraszti Zsolt    (HUN)    1991.11.04.
12    Nagy Richárd    (HUN)    1995.08.15.
17    Szakály Dénes    (HUN)    1988.03.15.
21    Papp Kristóf    (HUN)    1993.05.14.
26    Bertus Lajos    (HUN)    1990.09.26.
28    Nikházi Márk    (HUN)    1989.02.02.
29    Koltai Tamás    (HUN)    1987.04.30.
38    Hajdú Ádám    (HUN)    1993.01.16.
39    Bartha László    (HUN)    1987.02.09.
46    Simon Ádám    (HUN)    1990.03.30.
        Simon András  (HUN) 1990.03.30.

Támadók
9    Hahn János    (HUN)    1995.05.15.

A vezetőedző

A csapat szakvezetője Csertői Aurél, aki 2014 óta irányítja a paksiakat. Korábban többek között a Győr, a Videoton, a Haladás és a Kecskemét kispadján ült az élvonalban.

Egymás ellen

Az első paksi látogatásunkra 2006. szeptember 16-án került sor. A DVTK a Szalma - Mogyorósi, Elek, Katona, Farkas, Sipeki, Vitelki, Szögedi (Stanic a 45. percben), Buz, Simon (Faggyas a 77. percben), Binder (Kerényi a 70. percben) összeállításban lépett pályára. A találkozó jól kezdődött számunkra, mert Simon Attila góljával már az 5. percben vezetést szereztünk. A paksiak azonban Báló és - az egykori diósgyőri - Belényesi találatával negyedóra alatt megfordították a mérkőzés állását és megnyerték a találkozót.

A második összecsapásunkra 2007. november 3-án utaztunk az Atomvárosba. A Köteles - Kállai, Elek, Katona, Hegedűs, Bessong, Lipusz (Vitelki a 64. percben), Sipeki, Rassou (Vámosi a 74. percben), Kassim (Douva az 57. percben), Simon összetételű DVTK kétgólos előnyt szerzett Simon Attila és Sipeki István találatával. A mérkőzést azonban még így sem sikerült megnyernünk, mert Tököli a 79. percben szépített majd Kiss Tamás az utolsó percben kiegyenlített.

A harmadik mérkőzésünk a 2008/2009-es szezonban szintén döntetlenre végződött. Vágó Attila csapata Gohér Gergő kiállítása után fél órán keresztül játszott emberhátrányban, de Djordje Kamber góljával így is elhozott egy pontot Paksról. Vágó Attila vezetőedző a Köteles - Búrány, Miličić, Sebők, Gohér, Pintér Z., Kamber, Ahodikpe (Pelecaci, 57.), Tóth M., Homma (Szabó V., 79.), Stanić (Takács P., 74.) csapatban találta meg a pontszerző alakulatot.

A visszajutást követő első paksi mérkőzésünket 2011. szeptember 11-én játszottuk. A Radoš - Vadász, Gal (Nagy T. a 46.), Budovinszky, Gohér - Arze, Abdouraman, Gallardo, Luque (Tisza a 30.)  - Menougong (Pál Sz. a 70.), Seydi összeállítású csapatunknak nem volt szerencséje. Luque és Gal sérülése miatt Benczés Miklósnak át kellett szerveznie  a csapatát. A mérkőzés 77. percében Radoš szabálytalankodott a 16-oson belül, aminek eredménye egy kiállítás és egy büntető lett. Mivel több cserénk nem volt ezért Seydi állt a gólvonalra és kis híján kivédte Montvai 11-esét. Csapatunk azonban nem esett kétségbe és Budovinszky Krisztián révén kiegyenlített a 86. percben, így ponttal tért haza Miskolcra.

Első győzelmünket 2013. október 19-én arattuk Pakson. A DVTK a Rajić - Vági, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman, Elek, Nikházi (Tisza a 69.) , Barczi (Kostić a 83.) - Futács, Bacsa (Batioja a 77.). összeállításban állt fel és meggyőző játékot mutatva Elek Ákos, valamint Barczi Dávid góljával történelmi győzelmet aratott. Abból a szempontból is történelmi volt a siker, hogy ezzel már hét mérkőzésre hízott a győzelmi sorozat, melynek során még gólt sem kapott a DVTK.

A 2015/2016-os idényben háromszor játszott mindegyik csapat mindenki ellen, ebből egyszer találkozott a DVTK és a Paks a Dunántúlon. A gól nélküli első játékrészt követően rögtön a második félidő elején a hazaiak szerztek vezetést egy távoli bombával, amit négy perccel később Nikházi Márk egyenlített ki büntetőből. Ezt követően már nem változott az eredmény, amihez kellett néhány nagy Rados Ivan védés is. Bekő Balázs vezetőedző a Radoš - Eperjesi, Lipták, Tamás, Nemes - Egerszegi - Bacsa, Nikházi, Koman (Halmai R., 19.), Barczi (Boros, 90+2.) - Novothny (Takács T., 65.) csapatot küldte pályára.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában is háromszor találkoznak a csapatok, ezúttal kétszer Pakson. A 6. fordulóban, augusztus 17-én a DVTK Radoš - Lázár, Lipták, Tamás, Nemes - Elek, Oláh B. - Vela (Bacsa, 56.), Bognár I., Nikházi, (Dausvili, 73.) - Griffiths (Nono, 83.) összeállítású csapata szerezte meg a vezetést Nikházi Márk bombájával, azonban a hazaiak fordítani tudtak a hajrában.

A 28. fordulóban Ugrai Roland szabadrúgásból szerzett góljával a DVTK került előnybe Pakson, majd nagy küzdelemben sikerült megtartani az eredményt. Bódog Tamás az Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela (Nagy T., 90+3.), Mevoungou, Busai, Ugrai (Szabó I B., 90+2.) - Novothny, Szarka (Fülöp, 78.) összeállítású csapatot küldte pályára, amely elsőként győzött ebben a bajnokságban a paksi stadionban vendégként.

Az OTP Bank Liga idei kiírásában Debrecenben játszott a DVTK a Paks ellen a 9. fordulóban. Ugrai Roland révén gyorsan előnyt szerzett a Diósgyőr, azonban a vendégek még az első félidőben fordítani tudtak. A második félidő elején Nikolaos Ioannidis góljával sikerült egyenlíteni, majd sorra következtek a diósgyőri ziccerek. A gólt azonban a vendégek lőtték, és a lefújás előtt bebiztosították a győzelmüket is.

Diósgyőri VTK - Paksi FC 2-4 (1-2)

DVTK: Antal - Eperjesi (Makrai, 46.), Lipták, Karan, Tamás - Vela, Busai, Nono, Óvári (Kitl M., 70.) - Ugrai, Ioannidis. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.
Paks: Verpecz - Vági, Zachán, Gévay, Szabó J. - Papp K., Simon Á. (Kecskés T., 75.), Bertus, Hajdú Á. (Kulcsár D. a 89. ) - Koltai, Bartha (Daru, 68.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Gólszerző: Ugrai (1-0) a 7., Bartha (1-1) a 13., Bertus (1-2) a 40., Ioannidis (2-2) az 50., Daru (2-3) 72., Kulcsár D. (2-4) a 77. percben.

Paks - DVTK 0-1 G.: Ugrai

Idegenbeli mérlegünk: 11 mérkőzés, 2 győzelem, 4 döntetlen, 5 vereség, 11 rúgott és 14 kapott gól