Mokango egy szép középtávolival majd a saját palánkja alatt és egy sapkával adta meg a találkozó alaphangját, de a következő akcióból Dupree egyenlített. Medgyessy egy büntetője után Škorić szórt egy hármast, miközben jól védekeztek a piros mezesek. A következő négy pontot azonban mégis a Sopron szerezte (6-6). Putniņa duplája után Dupree fejezte be a két következő támadást pontosan, ezzel először vezetett a Sopron, és Honti növelni is tudta a csapata előnyét, igaz, úgy, hogy egyszerre hatan voltak a pályán. Az ezért a hibáért kapott technikait Škorić értékesítette (12-9). Dupreevel továbbra sem bírt a DVTK, de egy szép bejátszás után Kiss is bemutatkozott egy könnyű kosárral. Ezután több mint egy percig érintetlenek maradtak a gyűrűk, mire Medgyessy gólt szerzett egy szép egyéni megmozdulás végén (14-13). Jovanović négy pontot szerzett zsinórban, de Mokango asszisztja után Walker-Kimbrough csinált meg egy 2+1-est, majd az amerikai játékos egy egyéni betörést is akciókosárral fejezett be. A hab a tortán Szűcs Réka jó büntetője volt, így ha szűken is, de megnyerték az első negyedet a piros-fehérek (18-19).

A második játékrész is Mokango-duplával indult, majd Škorić mutatott be egy remek tempódobást, időt is kért a Sopron (18-23). Több mint három percre volt szüksége a pályaválasztónak, hogy betaláljon, de a túloldalon Škorić hibátlanul büntetőzött. Ezt követően támadásban nem találta a ritmust a Cziczás-alakulat, a következő négy pontot Dupree és Határ révén a Sopron szerezte (24-25). Percekig nem született újabb kosár, idegesen játszottak a csapatok, a holtpontról Crvendakić hármasával Roberto Iniguez csapata lépett el. A DVTK teljesen elbizonytalanodott támadásban, ezt Cziczás László is érezte és egy időkéréssel próbálta felrázni az együttesét. Kiss Angelika törte meg a diósgyőriek kosárcsöndjét, két jó büntetője egyenlítést jelentett (27-27). A félidő utolsó percében Fegyverneky egy büntetőjére és Dupree duplájára nem érkezett válasz Medgyessyéktől, így hárompontos soproni vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok (30-27).

Egy támadólepattanó megszerzése után Medgyessy palánk alólijával kezdődött a második félidő, válaszként azonban a következő két támadásból Turner ért el zsinórban öt pontot. Medgyessy büntetői nagyon kellettek (35-31). A folytatásban „közte tizet” csinált a Sopron, Škorić palánkos kosara úgy kellett, mint éhezőnek egy falat kenyér (41-33). A következő periódusban lett volna lehetősége tovább zárkózni a DVTK-nak, mert a védekezése összeállt, de támadásban továbbra is gondokkal küszködött. Négy soproni pontot követően, több mint három perc elteltével jegyezhettünk fel diósgyőri pontot, amikor Walker-Kimbrough dobta be az egyik büntijét, erre Jovanović reagált egy kettessel (47-34). Mivel a negyed hajrájában még Jovanović is betalált, tetemes előnyt harcolt ki magának az Iniguez-csapat (49-34).

Crvendakić 2+1-ese után Walker-Kimbrough és Mokango voltak eredményesek, majd Turner hármasára meglepő módon Mokango is szórt egy triplát (55-41). Crvendakić-kettesre Škorić-tripla érkezett, majd Zahui dobott zsinórban hat pontot, kialakítva ezzel a mérkőzés addigi legnagyobb különbségét (63-44). A folytatásban Dubei hintett egy hármast a sarokból, Szűcs pedig egy büntetőt értékesített. Crvendakić és Mokango büntetői között Kiss mutatott be egy szép középtávolit (68-49). Mokango centergóljára Zahui válaszolt négy ponttal, kialakítva ezzel a találkozó végeredményét is (72-51).

Killik László K&H Női Kosárlabda Magyar Kupa, elődöntő

Sopron Basket - Aluinvent DVTK 72-51 (18-19, 12-8, 19-7, 23-17)

Győr, Egyetemi Csarnok 400 néző. Játékvezető: Kapitány Gellért, Praksch Péter, Tóth Cecília.
Sopron: Feyverneky 5, Dubei 5/3, Crvendakić 10/3, Dupree 14, Határ 4. Csere: Zahui 10, Jovanović 8, Turner 12/6, Honti 4. Vezetőedző: Roberto Iniguez.
DVTK: Medgyessy 7, Walker-Kimbrough 8, Škorić 13/6, Putniņa 2, Mokango 13/3. Csere: Kiss A. 6., Szűcs R. 2, Kányási, Szabó F., Zele. Vezetőedző: Cziczás László.

Cziczás László: - Sokáig méltó partnerei voltunk Európa egyik legerősebb csapatának, a végére azonban így is húsz pont lett a különbség. Ezzel együtt talán megnehezítettük egy picit a Sopron dolgát, amiért dicséret illeti játékosaimat. Holnap megpróbáljuk megszerezni a bronzérmet, és ha sikerül, akkor mindenki boldog lesz.