Goree révén gyorsan vezetést szereztünk, de erre azonnal válaszoltak a spanyolok - tudósított a wbasket.hu. Az első perceket pontszegény játék jellemezte. Theodoreán és Goree révén 3-1-re léptünk el, míg az első játékmegszakításig erre válaszul egy spanyol találat érkezett.

Miután a rövid pihenőt követően 3-2-ről visszatértek a csapatok a pályára, igazi tűzijáték kerekedett. Előbb egyenlítettek a spanyolok, majd Medgyessy szerzett azzal a lendülettel egy duplát. Erre azonban rögtön felelt a csoportkör legeredményesebbje Cuevas. A középső szakaszban összességében mégis a mieink mutattak többet. Papp gyönyörű átadásából Theodoreán, majd Goree növelte a differenciát. Theodoreán újabb találata már 8-5-ös vezetést hozott, sőt 4 és fél perccel a vége előtt Goree duplájával 10-6-ra mentünk.

Lélektanilag nem jött jól, hogy még a játékmegszakítás előbb egy tempóval és egy távolival 10-9-re visszajöttek a spanyolok. Ez rá is nyomta a bélyegét a folytatásra. Visszatérve ugyanis egy duplából a vezetést is átvették. Goree révén egyenlítettünk, de a rendes játékidő utolsó két és fél percéhez érve ellépett 14-11-re a riválisunk. Theodoreán szép betöréssel szakította meg rossz sorozatunkat. Az utolsó két percbe 15-12-ről fordultunk. Papp betörésből értékesített ziccere hozta fel 15-13-ra a mieinket, majd jött egy duplából is eredményesnek bizonyult, így 15-15-nél már döntetlen állást regisztrálhattunk.

Alig, több mint 50 másodperc lehetett hátra a rendkívül kiélezett találkozóból, amikor még mindig 15-15 állt az eredményjelzőn. Innen a spanyolok szereztek vezetést, de Goree büntetőjével egyenlítettünk. Sőt, a győzelem felé is megnyílt az út. Nyolc másodperc volt vissza, amikor Goree nagyon harcosan a palánk alatt remek helyzetet alakított ki magának és a kísérlete célt ért. 17-16-ra vezettünk! A dudaszó pillanatában viszont egyenlítettek a spanyolok.

Jöhetett a ráadás, ahol riválisunk igyekezett ezt a lélektani pillanatot megfogni és a vezetést megszerezték. Innentől kezdve a duplában bízhattunk, ha nem akartunk labdát adni a spanyoloknak a győzelemhez. Egy ziccer lehetőségük így is akadt, ami kimaradt. Ezt követően azonban jött Medgyessy Dóra és a többi már történelem: meccsnyerő duplája és az extázis.

3x3 világbajnokság, negyeddöntő (Amszterdam)

Spanyolország - Magyarország 18-19 (h.u.)

Spanyolország: Cuevas 8, Ygueravide 7, Gimeno 3, Martínez Prat
Magyarország: Goree 8, Medgyessy 4, Theodorean 4, Papp 3

- A végsőkig küzdöttünk, a magyar győzni akarás diadala ez a győzelem - mondta el a találkozó után Medgyessy Dóra. - Büszke vagyok a társaimra, és köszönöm az edzők, a stáb és a szurkolók támogatását. Igazi csapatként játszottunk, ez volt a mai siker kulcsa.