Összefoglaló 2019. szeptember 24., kedd

HC'05 Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék 2-3 h.u

A DVTK Jegesmedvék Ryan Harrison hosszabbításban szerzett találatával legyőzte a címvédő HC'05 Banská Bystrica csapatát. A keddi találkozó második harmadában Beauvillier és Magosi találataival kétgólos előnyre tett szert Marcel Rodman csapata, amit hamar kiegyenlített a hazai gárda, de végül Harrison gólja két pontot és tabella elsőséget jelentett.

A besztercebányai találkozó Beach és Beauvillier lövéseivel indult, majd a 3. percben az első hazai helyzet is kimaradt. Két perccel később megszületett az első kiállítás, Soltés buktatta Rodmant Rajna kapuja mögött. Az öt a négy elleni játék során Jesse Dudás mentett a saját gólvonalánál, a túloldalon pedig távoli lövéseket hárított Beskorowany. A harmad felétől átvette az irányítást a címvédő, több csere erejéig tudott egyhuzamba nyomást gyakorolni Rajna kapujára. Ennek a nyomásnak Beach és Galanisz vetett véget, amikor szép támadást fejeztek be lövéssel. A harmad utolsó két percében mindkét csapat próbálkozhatott emberelőnyben, de gól nélkül fejeződött be az első 20 perc.

A második harmadot a piros mezes miskolci csapat kezdte aktívabban, a letámadásnak köszönhetően sok korongot sikerült szerezni a semleges harmadban. 25 perce játszottak a felek, amikor Statny buktatta Harrison, a játékvezetők pedig mindkét játékost kiállították, előbbit gáncsolásért, utóbbit színészkedésért. A négy a négy elleni játék során megszületett az első gól, Ross ugratta ki remek ütemben Beauvilliert, aki szólója végén  Beskorowany lába között a kapuba lőtt (0-1). Mindössze három perc múlva kettőre nőtt az előny, Magosi szép megmozdulás után megszerezte szezonbeli első találatát, amit rövid videózás után találtak érvényesnek a játékvezetők (0-2). A gól után felpörgött a hazai csapat, aminek eredményeként a 32. percben Milos Fafrák szépített (1-2). A következő cserében Vas János kapott két perces büntetést testre ütésért, a létszámfölényt pedig sikerült gólra váltania a házigazdának. Southorn keresztpassza után Hickmott lépett be a támadóharmadba a pálya szélén, éles szögből leadott lövése után pedig a kapuba jutott a korong (2-2). Ezt követően visszavette a kezdeményezést Marcel Rodman csapata, a játék javarészt Beskorowany kapujánál zajlott, de újabb gól már nem esett a második játékrészben.

A harmadik játékrész nagy küzdelmet, de az eddigieknél kevesebb helyzetet hozott. Folyamatos játék alakult ki, kevés játékmegszakítással, a csapatok fegyelmezettek voltak. A hazaiak közeli lövésekkel próbálkoztak, vendég oldalról pedig veszélyes megugrásokat láthattunk. Mindössze egy kiállítást hozott a harmadik 20 perc, Kyle Beach kétperces büntetését azonban sikerült kivédekezni, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban előbb Beach, majd David Rodman előtt adódott helyzet, a következő cserében pedig el is dőlt a plusz pont sorsa. A győztes gólt Ryan Harrison szerezte, amivel a tabella első helyére ugrott a DVTK Jegesmedvék.

Tipsport Liga

13.forduló

2019. szeptember 24. 17:30

HC'05 Banská Bystrica - DVTK Jegesmedvék 2-3 h.u. (0-0, 2-2, 0-0, 0-1)

Besztercebánya, Zimny Stadion, 2086 néző

HC'05 Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan ) – Southorn, Gabor, Petrinec, Hickmott, Brejcak, Soltés, Tamási, Biro, Datelinka, Mihalik, Bartánus, Lamper, Kabác, Wahl, Hrnka, Fafrák, Stastny, Jaaskalainen, Nemcik, Vezetőedző: Dan Ceman

DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) – Ross, Dudás, Részegh, Vas, Rodman – Gőz, Vandane, Beach, Galanisz, Magosi – Kiss D., Láda, Ritó, Harrison, Beauvillier – Vojtkó, Kiss P. Vezetőedző: Marcel Rodman

Büntetés percek 10-12

Marcel Rodman: Boldog vagyok a megszerzett két pont miatt. Egy olyan helyen győztünk, ahol a szezon során nem sokan fognak. A szezon ezen szakaszában még hibáznak a csapatok, a mai meccsen is sok volt a hiba, de egyértelműen látszik a fejlődés a csapatomon. Pár napja Nyitrán nem tudtuk megnyerni a ki-ki meccset, ma pedig ez sikerült egy nagyon erős csapat ellen. Büszke vagyok arra, ahogyan ma küzdöttek a srácok.