Első harmad

A magyar válogatott kezdett erőteljesebben, több lehetőség is akadt, a japánok az első tíz percben a harmadukat is alig hagyták el. A 12. perc kezdetén azonban a palánknál nem tudtuk elvenni tőlük a korongot, Hasimoto Rio bepasszolta a kapunk elé, ott pedig Ikeda Ikki közelről belőtte a hálóba (1–1). Három perccel később jobbról jött egy lövés, amibe Arany Gergely beleért, de pechjére a kipattanó a kapu bal sarkánál egyedül maradt Akimoto Deniszhez pattant, aki 2–0-ra alakította az állást. A magyar gólszerzéshez az utolsó percben Pápa Márton került a legközelebb, aki távolról az alsó kapuvast találta el.

Második harmad

Óriási helyzet maradt ki a második játékrészben: a harmadunkban korongot szereztünk, Majoross Barnabás ment el a szélen, a kapu előterében a másik oldalon érkező Pápa Mártonhoz passzolt, aki lövés helyett visszatette  a pakkot Majorosshoz. De hiába tátongott üresen a kapu jobb oldala, a korong elszáguldott a fiatal játékos botja előtt. A következő percekben rendesen megsoroztuk a japánok kapuját, de gólt nem sikerült lőni.

Egy emberelőny is kihasználatlanul maradt, emberhátrányban viszont Terbócs István és Nagy Krisztián a fentihez kísértetiesen hasonló akciót indított az ellenfél kapujára, csak Terbócs passza után Nagy a lövés mellett döntött, s milyen jól tette, hiszen közelről betalált (2–1). Miután kiegészültünk, a japánok mehettek kettő az egyben a kapunkra, Arany nagyot vetődött a korongra, hogy az ne kössön ki a hálóban.

Harmadik harmad

Az utolsó harmadban mentünk az egyenlítésért, a japánok leginkább a saját harmadukban töltötték az első tíz percet. Kilenc perccel a vége előtt Garát és Terbócs összjátéka után Nagy Krisztián került ígéretes helyzetbe a kapu előtt, de a japán kapus hárította a próbálkozást. A hajrában emberelőnybe kerültünk, Terbócs volt a legközelebb ahhoz, hogy ezt kihasználja, de a közeli lövése után a kapu előtti tumultusban eltűnt a korong.

Az utolsó perc előtt időt kértünk, és természetesen lehoztuk a kapusunkat, de egyenlíteni így sem sikerült. A japánok nyertek 2–1-re.