Összefoglaló 2020. november 1., vasárnap

DVTK tartalék - Füzesgyarmati SK 1-0 (1-0)

Az NB III. Keleti csoport 16. fordulójában hazai pályán fogadta a DVTK tartalék együttese a tabella élmezőnyében található Füzesgyarmat gárdáját. A piros-fehérek csatáját egy korai Giorgi Omarashvili találattal a DVTK fiataljai nyerték meg, ezzel sorozatban negyedik győzelmét aratta Zsivoczky Gyula csapata a bajnokságban.

NB III. Keleti csoport, 16. forduló

Miskolc, DVTK Edzőközpont. Játékvezető: Sándor Csaba (Piskóczi Viktor, Novák Levente)
DVTK tartalék: Furik - Farkas, Ivánka, Mrva, Nagy Á. - Gönczi, Kispál - Zsiga, Zsemlye, Karika - Omarashvili. Vezetőedző: Zsivoczky Gyula.
FSK: Fildan - Raducu, Szabó R., Kis Sz., Achim Á., Cigan, Ramos, Sundas, Popescu, Achim S., Hussein. Vezetőedző: Csillag László.

Csere: Zsiga helyett Csávás a 71., Kispál helyett Csatári a 71., Kis Sz. helyett Balogh G. a 76., Ramos helyett Tóth O. a 79., Karika helyett Schildkraut a 81., Sundas helyett Molnár a 85., Omarashvili helyett Bartha a 89. percben.
Sárga lap: Ramos a 13., Farkas a 25., Karika a 39., Kispál a 67., Zsemlye a 76. percben.
Piros lap: -
Gólszerző: Omarashvili (1-0) a 9. percben.

Kulcspillanat

9. perc: Karika labdaszerzés után indította Omarashvilit, aki élt a lehetőséggel és megszerezte a győztes találatot, 1-0.

Zsivoczky Gyula: - Az egész mérkőzésen szervezetten és kompaktan védekeztünk, bár az ellenfelünk jobban betolt a kapunk elé, mint amit terveztünk. Végig nagy nyomás alatt játszottunk. A labdaszerzések utáni együtemű kontratámadásainkban nagyon komoly gólszerzési lehetőségek voltak. A vezető gólunkat is egy ilyen játékszituáció után szereztük meg. Szenvedélyt és akaratot láttam minden játékoson a mérkőzés végéig. Ezen a találkozón hat akadémiai korú labdarúgó lépett pályára, ami nagyon biztató a jövő szempontjából. Ez igazi felnőtt futball volt a játék minden elemében, amihez erős csapatmunka párosult.
Boros Tibor: - A mai mérkőzésen a játékunk annyiban tért el az előző hetekhez képest, hogy a lehetőségeinket nem tudtuk gólra váltani. Ez vezetett az egygólos vereséghez.