Összefoglaló 2020. november 10., kedd

DVTK Jegesmedvék - MHk 32 Liptovský Mikuláš 7-2

A Tipos Extraliga keddi játéknapján fölényes győzelmet aratott a DVTK Jegesmedvék csapata hazai pályán. Az MHk 32 Liptovský Mikuláš elleni mérkőzés tizenharmadik percében már négygólos volt az előny, majd a meccs további részében is sikerült az ellenfél fölé nőni. A piros-fehér színekben debütáló Zach Jordan és Alec Rauhauser is gólt jegyzett első miskolci mérkőzésén.

Tipos Extraliga

Alapszakasz - 11.forduló

2020. november 10. 18:00

DVTK Jegesmedvék - MHk 32 Liptovský Mikuláš 7-2 (4-1, 3-0, 0-1)

Miskolci Jégcsarnok, 460 néző, játékvezetők: Vladimir Snásel, Peter Stano, Andrej Bogdan, Matej Janiga

DVTK Jegesmedvék: Kiss B. (Rajna) - Wehrs, Szirányi, Flick, Vas, Egle - Wolff, Kiss D., Csányi, Galanisz, Magosi - Láda, Rauhauser, Rokaly, Osterberg, Csányi - Vojtkó, Révész, Miskolczi, Ritó, Részegh, vezetőedző: Dave Allison

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Krasanovsky (Kozel) - Nemec, Kurali, Strauch, Osko, Huna, Pavuk, Petran, Hamracek, Okuliar, Michalik, Mezovsky, Baca, Uhrik, Listiak, Surovy, Droppa, Parobek, Haluska, Toma, Matousek, vezetőedző: Milan Jancuska

7-2 47:21 Strauch (Pavúk, Okuliar)

Dave Allison: A srácok nagyon sok jó dolgot mutattak a jégen. Mindenki számára jót tett, hogy teljes csapattal tudtunk kiállni, ezt pedig kihasználtuk. Sok pozitívum volt a meccsen, Jordan és Rauhauser március óta nem játszott, ennek ellenére most mindketten gólt szereztek a debütálásukon. Részegh Tamás visszatért hozzánk, aki szintén jól játszott, ahogy Ritó László is. Ez mind pozitívuma a mai meccsnek, amit megérdemelten nyertünk meg. Izgatottan várjuk a következő időszakot. Most már van mélysége a keretünknek, ami miatt egészséges versenyszellem is kialakul. Sokat vártunk rá, hogy meccseket játszhassunk, most pedig meg lesz erre a lehetőségünk. A meccsek között nagy hangsúly lesz a pihenésen és a regeneráción. Tudom, hogy a srácok megfelelnek majd a kihívásnak.

Milan Jancuska:Túl sok gólt kaptunk a meccsen, ez okozta a vesztünket. Kizárólag a harmadik harmaddal lehetek elégedett, de húsz perc játék nem elég. Megvoltak a lehetőségeink a felzárkózásra, de épp akkor esett vissza a teljesítményünk, amikor közelebb tudtunk volna kerülni az ellenfélhez. A védekező harmadbeli játékunkon mindenképpen javítanunk kell.

Összefoglaló

Lövés 35-33
Védés 31-28
Büntetés percek 52-54
Buli elhozatal 41/74 (55.41 %) : 33/74 (44.59 %)

9. HK DUKLA TrenčínHK DUKLA TRENČÍN 5 2 0 0 3 14 17 -3 6
11. HC ‘05 iClinic Banská BystricaHC ‘05 ICLINIC BANSKÁ BYSTRICA 7 1 1 0 5 16 30 -14 5
12. MHk 32 Liptovský MikulášMHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 7 0 0 0 7 16 39 -23 0