Összefoglaló 2020. december 6., vasárnap

Tiszaújváros - DVTK tartalék 2-2 (1-0)

Az NB III. Keleti csoportjának 21. fordulójában Tiszaújvárosba látogatott a DVTK tartalék csapata. Egy fordulatos, izgalmas 90 perc után a felek végül megosztoztak a pontokon. A bajnokság 2021. február 28-án folytatódik.

NB III. Keleti csoport 21. forduló

Termálfürdő FC Tiszaújváros - DVTK tartalék 2-2 (1-0)

Tiszaújvárosi Sportcentrum, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Leél-Őssy Ádám (László István Sándor, Varga Levente)
TFC Tiszaújváros: Tóth Cs. - Vincze Á., Kristófi, Gelsi, Bussy, Tóth S., Csernák, Benke, Lőrincz P., Márton A., Tóth M. Vezetőedző: Gerliczki Máté
DVTK tartalék: Bukrán - Farkas, Ivánka, Kalandadze, Orosz - Gönczi, Zsemlye - Csávás, Zsiga, Omarashvili – Cortés. Vezetőedző: Zsivoczky Gyula

Csere: Orosz D. helyett Schildkraut a 37., Benke helyett Bene A. a 61., Bussy helyett Vitelki B. a 70., Tóth S. helyett Németh Á. a 70., Csernák helyett Csoszánszki a 77. percben.
Sárga lap: Márton A. a 41., Schildkraut az 57., Zsemlye a 60., Tóth M. a 84., Csoszánszki a 86. percben.
Gólszerző: Tóth M. (1-0) a 16., Cortés (1-1) a 63., Omarashvili (1-2) a 79., Ksitófi (2-2) a 89. percben.

16. perc: Szögletrúgást követő csúsztatás után Tóth Márk szerzett gólt. 0-1

63. perc. Farkas jobb oldali beadását Cortés fejelte a kapuba. 1-1

79. perc: Cortés lövését még tudta hárítani a kapus, de a kipattanó labdát egy csel után Omarashvili gólra váltotta. 1-2

89. perc: Büntetőterületen belüli kavarodás után Kristófi szerzett gólt 2-2

Gerlicki Máté: - A nehéz talaj ellenére nagyon jó és élvezetes mérkőzést játszottunk, igazságos a döntetlen. A szezon előtt több szakmabelivel is beszélgettem, akik azt hitték, hogy a kiesés ellen fogunk harcolni, ehhez képest sok pontunk van és nagyon előnyös a 8.helyezésünk ,ráadásul csütörtökön tovább gyarapíthatjuk pontjaink számát. Korábban az ilyen mérkőzéseket elvesztettük, de nagyon egységesek vagyunk, erre külön büszke vagyok.

Zsivoczky Gyula: - Az első félidő 30. percéig a Tiszaújváros dominált, az utolsó 15 percben átvettük a kezdeményezést, de ekkor még nem voltunk igazán veszélyesek a kapura. A második félidőben magasabb védekezést és agresszívebb labdaszerzést kértem, hittem benne, hogy meg tudjuk fordítani a mérkőzést. Ez sikerült is, de a 89. percben egy kavarodás után sikerült egyenlíteni ellenfelünknek. Végig férfias kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. Igazságos döntetlen született, de természetesen hiányérzetem van az eredménnyel kapcsoltban, A félév összegzésére több idő kell, de véleményem szerint nagyon sokat tanultunk ebből a félszezonból, amit a következő félévben fel tudunk használni. Sok sikert kívánok a Tiszaújváros csapatának!