Beharangozó 2021. február 5., péntek

A 4. DVTK - Kisvárda mérkőzés következik

A DVTK eddig háromszor fogadta az élvonalban a kisvárdai csapatot, és mindhárom lehetséges eredményből egy született. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Egymás ellen

A két klub a korábban lejátszott Magyar Kupa és a Ligakupa mérkőzések után a 2018/2019-es bajnokságban találkozott először egymással az élvonalban.

Az OTP Bank Liga 2018/2019-es kiírásában a 17. fordulójában az első félidőben esett két góllal döntetlen született az első, Diósgyőrben rendezett DVTK - Kisvárda mérkőzésen, hiába uralta végig a találkozót a DVTK, és alakított ki számtalan helyzetet.

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 1-1 (1-1)

DVTK: Bukrán - Brković, Karan (Tóth Ba., 85.), Tamás M. - Shestakov, Szabó B. (Mihajlović, 57.), Márkvárt, Tajti M., Juhar - Hasani, Vernes (Bacsa, 73.). Vezetőedző: Fernando Fernández.
Kisvárda: Felipe - Lukyanchuk, Berios, Ene, Protić - Karasyuk - Ilić (Izing, 90.), Milevsky (Melnyk, 55.), Lucas, Sassá (Gosztonyi, 74.) - Horváth Z. Vezetőedző: Dajka László.

Piros lap: Lukyanchuk az 51. percben.
Gólszerző: Juhar (1-0) a 14., Sassá (1-1) a 32. percben.

A második DVTK - Kisvárda mérkőzés már diósgyőri sikerrel zárult. Az OTP Bank Liga 2019/2020 évi kiírásának 11. fordulójában diósgyőri találatok foglalták keretbe a találkozót. Serhii Shestakov 3. percben vezetést szerzett, amit bár egalizálták a vendégek, Iszlai Bence és Rui Pedro büntetőjével 3-1-es győzelemmel tartotta itthon a három pontot Feczkó Tamás együttese a lelátóra visszatérő ultrák előtt.

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 3-1 (1-0)

DVTK: Danilović - Polgár, Brković, Karan, Tamás M. - Márkvárt, Iszlai - Shestakov, Rui Pedro, Korbély - Hasani. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Kisvárda: Felipe - Melnyk, Kravchenko, Protić, Hej - Lucas, Bumba - Gosztonyi, Tsoukalas, Grozav - Tischler. Vezetőedző: Dajka László.

Gólszerző: Shestakov (1-0) a 3., Bumba (1-1) az 51., Iszlai (2-1, 11-esből) a 62., Rui Pedro (3-1, 11-esből) a 90+3. percben.

Az utolsó fordulóban egy viharszünettel tarkított mérkőzésen a Kisvárda győzött Diósgyőrben. A DVTK már három körrel a vége előtt biztosította helyét a sorozatban 10. élvonalbeli idényében, a vendégek pedig ezzel a győzelemmel maradtak benn.

Diósgyőri VTK - Kisvárda Master Good 0-2 (0-2)

DVTK: Bukrán - Orosz D. (Memolla, 46.), Polgár, Szűcs K., Vági - Márkvárt, Iszlai - Korbély (Hasani, 61), Rui Pedro (Molnár G., 46.), Kiss T. (Makrai, 71.) - Ivanovski (Cortés, 83.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Kisvárda: Dombó - Hej, Rubus, Kravchenko (Tischler, 74.), Baranyai - Lucas, Simović (Szőr, 61.) - Obradović (Sassá, 61.), Tsoukalas (Stavros, 85.), Kovácsréti - Viana (Ene, 74.). Vezetőedző: Bódog Tamás.

Gólszerző: Obradović (0-1) a 8., Viana (0-2) a 41. percben.

Tétmérkőzésen legutóbb tavaly novemberben találkoztak a felek Kisvárdán, ahol az első félidőben nem esett gól. A szünet után elsősorban a hazaiak kezdeményeztek, megszerezték a vezetést is, azonban a DVTK mindent megtett az egyenlítésért. A sok blokkolt lövés mellett kétszer a kapufa mentette meg a hazaiakat, de gólt lőni nem sikerült.

Kisvárda Master Good - Diósgyőri VTK 1-0 (0-0)

Kisvárda: Dombó - Melnyk, Datković, Rubus, Hej - Lucas, Simović - Navrátil (Tsoukalas, 79.), Bumba, Sassá (Kovácsréti, 84.) - Viana (Horváth Z., 79.). Vezetőedző: Supka Attila.
DVTK: Danilović - Szűcs K., Karan, Hegedűs J. - Shestakov (Hasani, 76.), Márkvárt, Max, Polgár - Ivanovski (Makrai, 86.), Dražić, Grozav (Rui Pedro, 67.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

DVTK - Kisvárda 0-2

Hazai örökmérlegünk: 3 mérkőzés, 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 4 rúgott és 4 kapott gól.

Kisvárda Master Good

Alapítva: 1911
Első év az NB I.-ben: 2018
Legjobb helyezés: 8. hely (2019/2020)
Élvonalbeli évek: 3 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2018 óta

A Kisvárda labdarúgócsapata jelenleg Kisvárda Master Good néven a magyar élvonalban szerepel. A klubot 1911-ben hozták létre KSE (Kisvárdai Sport Egyesület) néven, azóta szerepelt Kisvárda Vasas, Kisvárda SE, OSE-Várda és Várda SE néven is.

A klub többnyire a megyei osztályokban illetve a harmadosztályban szerepelt, az 1978/1979-es szezont azonban a második vonalban töltötte a KSE.

A klub a 2000/2001-es szezon telén anyagi gondok miatt megszűnt. A 2003/2004-es bajnokság előtt aztán az orosi labdarúgó csapat megyei másodosztályú licencét megvásárolva OSE-Várda néven éledt újjá a kisvárdai labdarúgás. A klub később már Várda SE néven szerepelt, a fejlődés töretlen volt és a csapat a 2007/2008-as szezonban már az NB III. Tisza-csoportjában szerepelt, ahol újoncként a második helyen sikerült végeznie.

A csapat 2011/2012-es bajnoki évben megnyerte az NB III.-at, de infrastrukturális és pénzügyi okokból ekkor még nem vállalta a másodosztályt. A klub 2013-ban ismét bajnok lett, azonban az ekkor zajló átalakítások miatt osztályozó lejátszására kényszerült a Szeged ellen és ennek sikeres megvívása után története során másodszor kvalifikálta magát a másodosztályba, ahonnan a szezon végén búcsúzni kényszerült.

A 2014/2015-ös szezonban megnyerte az NB III. Keleti-csoportját, feljutott az NB II.-be, ahol az első évében a 4., a második évében a 3., majd a 2. helyen végzett, így története során először feljutott a csapat a magyar élvonalba. Az előző bajnokságban a gyenge rajtot követően nagy küzdelemben sikerül megőrizni elsőosztályú tagságukat.

OTP Bank Liga 2020/2021

Összesített tabella

5. helyezett (19 7 7 5 20-22 -2) 28 pont (teljes tabella)

Idegenbeli tabella
3. helyezett (9 4 3 2 13-12 1) 15 pont (hazai tabella)

Formatabella

5 mérkőzés után
11. helyezett (5 1 2 2 3-7 -4) 5 pont (teljes ötmeccses formatabella)

10 mérkőzés után
8. helyezett (10 2 6 2 7-9 -2) 12 pont (teljes tízmeccses formatabella)

15 mérkőzés után
5. helyezett (15 5 7 3 13-14 -1) 22 pont (teljes 15 meccses formatabella)

19. forduló: Kisvárda - MTK 0-2

Legutóbb a Dombó - Hej, Ötvös, Ćirković, Leoni - Simović - Sassá (Kovácsréti, 61.), Karabelyov (Navrátil, 46.), Lucas (Horváth Z., 80.), Bumba (Zlićić, 60.) - Viana (Jelena, 60.) összeállításban léptek pályára az MTK ellen.