Beharangozó 2021. február 25., csütörtök

A 10. DVTK - Mezőkövesd mérkőzés következik

Kilenc alkalommal játszott hazai pályán a DVTK a Mezőkövesd ellen az élvonalban, ebből négyszer győzött, háromszor döntetlent játszottak a csapatok, és kétszer örülhettek a vendégek. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Az élvonalban első alkalommal 2013. október 5-én látogatott a mezőkövesdi csapat Diósgyőrbe. A mérkőzésen Bacsa Patrik és Futács Márkó duplázott, valamint Augusto Batioja is betalált, így 5-0-ra győzött a Radoš - Eperjesi, Vadász, Kádár, Gohér - Abdouraman (Bacsa, 46.), Kostić (Elek, 46.), Nikházi, Barczi - Futács, Gosztonyi (Batioja, 72.) összetételű csapat. Az első félidőt még kihúzták a vendégek, azonban utána Barczi beadását Futács közelről a hálóba fejelte. A második félidő elején Barczi kiugratását követően Bacsát ütötte el Horváth kapus, 11-es és kiállítás. Futács magabiztosan értékesítette a büntetőt. Ezt követően már csak a gólkülönbség lehetett kérdéses. Előbb Bacsa szép egyéni akciót követően lőtt gólt, majd Futács a gólok után az élőkészítésből is kivette a részét, Batioja értékesítette a ziccert, végül ismét Bacsa váltotta gólra Gohér asszisztját.

Az OTP Bank Liga 2016/2017-es kiírásában háromszor találkoznak egymással a csapatok, kétszer a DVTK, egyszer a Mezőkövesd a pályaválasztó.

A 9. fordulóban a mezőkövesdiek szereztek vezetést Miskolcon, majd létszámhátrányba kerültek. A DVTK óriási mezőnyfölényben játszott, sorra alakította ki a helyzeteket, Novothny Soma révén az egyenlítés meg is lett, a győztes gólt viszont sem átlövésből, sem közelről nem sikerült megszerezni (1-1). Horváth Ferenc csapata a Radoš - Lázár, Lipták, Tamás - Vela, Dausvili (Griffiths, 57.), Bognár I., Elek, Nemes - Makrai, Novothny (Bacsa, 83.) összállításban lépett pályára.

A 31. fordulóban a DVTK Debrecenben játszott a Mezőkövesd ellen. A találkozó elején kétgólos előnyre tett szert a kontrákra berendezkedő vendégcsapat. A második félidőben Makrai Gábor fejesével, és Busai Attila parádés megoldásával egyenlített a Diósgyőr, és ugyan rengeteget támadott a maradák huszonegynéhány percben, a győztes gólt azonban nem sikerült megszerezni (2-2). Bódog Tamás az Antal - Eperjesi, Busai (Fülöp, 81.), Jagodinskis (Dausvili, 72.), Tamás - Vela, Mevoungou, Novothny, Ugrai - Makrai, Szarka csapatot küldte pályára.

A 2017/2018-as bajnokságban heroikus küzdelemben győzött a DVTK a 7. fordulóban Debrecenben a Mezőkövesd ellen. Az első félidőben nem született gól, majd a vendégek szereztek vezetést. A folytatásban a diósgyőriek teljesen beszorították ellenfelüket a 16-osuk előterébe, és előbb Forgács Dávid góljával egyenlítettek, majd Ugrai Roland ráadásban lőtt büntetőjével a győzelmet is megszerezték Bódog Tamás az Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Tamás (Forgács, 63.) - Vela, Busai, Kocsis (Nono, 46.), Óvári (Ioannidis, 63.) - Makrai, Ugrai. csapatot küldte a pályára.

A 2018/2019 évi bajnokságban egyszer találkozott a két csapat Diósgyőrben. Az első félidőben nem esett gól, a második játékrészt nagy helyzetekkel kezdte a Diósgyőr, mégis a vendégek szereztek vezetést, amit Vernes Richárd fejesével egyenlített ki Fernando Fernández Bukrán - Brković, Karan, Tamás M. - Shestakov, Szabó B. (Bacsa, 71.), Márkvárt, Géringer T. (Tajti M., 54.), Juhar - Hasani (Vernes, 62.), Mihajlović összeállítású csapata a hosszabbításban.

Az előző bajnokság 26. fordulóban, a koronavírus-járvány következtében elrendelt veszélyhezet miatt tartott kényszerszünetet követő első mérkőzésen végig hatalmas küzdelem zajlott a pályán, ami tűzben tartotta a közönséget, és végül az ezen az estén a csapatkapitányi karszalagot viselő Iszlai Bence újabb büntetőből szerzett góljával itthon tartotta a három pontot a DVTK.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry FC 1-0 (0-0)

DVTK: Danilović - Shestakov, Polgár, Szűcs K., Vági - Márkvárt, Iszlai - Hasani (Egerszegi, 87.), Rui Pedro (Molnár G., 72.), Kiss T. (Korbély, 90+3.) - Ivanovski (Tabaković, 72.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Meskhi, Pillár, Vadnai - Szeles (Karnitski, 46.), Berecz Zs. - Pekár (Cseri, 46.), Nagy D. (Beširović, 57.), Vajda S. (Takács T., 84.) - Jurina (Zivzivadze, 46.). Vezetőedző: Kuttor Attila.

Piros lap: Karnitski a 88. percben.
Gólszerző: Iszlai (1-0, 11-esből) a 83. percben.

Az OTP Bank Liga nyitófordulójában jól kezdte a Mezőkövesd elleni találkozót a DVTK, sorra alakította ki a helyzeteket a csapat. Iszlai Bence büntetőjével és Stefan Dražić hosszú indítás utáni találatával kétgólos előnyt gyűjtött a Diósgyőr, amiből a vendégek még az első félidőben faragtak. A második játékrészben Antal Botond és Szappanos Péter is több bravúrt bemutatott, így újabb gól már nem esett.

Diósgyőri VTK - Mezőkövesd Zsóry 2-1 (2-1)

DVTK: Antal - Shestakov, Polgár, Hegedűs J., Memolla - Márkvárt, Iszlai - Hasani, Molnár G. (Rui Pedro, 63.), Grozav - Dražić (Ivanovski, 73.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Mezőkövesd: Szappanos - Eperjesi, Nesterov, Guzmics, Lakvekhliani - Berecz Zs., Karnitski -  Beširović, Cseri, Nagy D. (Jurina, 83.) - Serderov, Vezetőedző: Kuttor Attila.

Piros lap: Ivanovski a 90+3. percben.
Gólszerző: Iszlai (1-0, 11-esből) a 8., Dražić (2-0) a 18., Berecz Zs. (2-1) a 27. percben.

A bajnokságban legutóbb a 12. fordulóban Mezőkövesden játszottak a csapatok. Az első félidőben a DVTK két ziccert is kihagyott, majd a hazaiak szerezték meg a vezetést büntetőből. A szünet után a DVTK szinte végig nyomott, újabb ziccert is kialakított, amit ezúttal sem sikerült értékesíteni. Ebben az időszakban a hazai kontrák veszélye is benne volt a játékban, az előnyt mégis egy újabb pontrúgást követően duplázták meg. A lefújás előtt még Stefan Dražić szépített büntetőből, de az egyenlítésre nem maradt idő. A sérülés miatt lecsertélt Dejan Karant agyrázkódás miatt kórházba szállították.

Mezőkövesd Zsóry FC - Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Szeles, Katanec, Vadnai (Vajda S., 55.) - Beširović, Berecz Zs., Cseri (Beširović, 82.) - Jurina (Vutov, 65.), Nagy D. (Serderov, 65.) Vezetőedző: Pintér Attila.
DVTK: Danilović - Shestakov (Rui Pedro, 76.), Polgár, Karan (Szűcs K., 32.), Hegedűs J., Memolla - Max, Iszlai (Ivanovski, 68.) - Hasani, Dražić, Márkvárt. Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Gólszerző: Cseri (1-0, 11-esből) a 21., Serderov (2-0) a 84., Dražić (2-1, 11-esből) a 90. percben.

Most kedden a MOL Magyar Kupa 9. fordulójában is összefutott a két csapat. Az első negyedóra a inkább hazaiaké, a második a DVTK-é volt. A hazaiak egy pontrúgás után némi szerencsével megszerezték a vezetést, majd még a szünet előtt rárúgták a másodikat is. A második félidőben is kiegyenlített erők küzdöttek, de újabb gól már nem esett, így a Mezőkövesd jutott a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé.

Mezőkövesd Zsóry - Diósgyőri VTK 2-0 (2-0)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D. (Vadnai, 81.), Pillár, Szeles, Vajda S. - Martić (Karnitski, 81.) - Vutov (Jurina, 75.), Chrien (Kamenar, 65.), Rui Pedro (Cseri, 65.), Nagy D. - Vojtuš. Vezetőedző: Pintér Attila.
DVTK: Malenica - Shestakov, Karan, Soldo, Pikk  - Max (Márkvárt, 60.), Zsiga (Suljić, 60.), Živulić - Roshi (Grozav, 60.), Ivanovski (Vaněček, 60.), Dražić (Molnár G., 72.). Vezetőedző: Zoran Zekić.

Gólszerző: Rui Pedro (1-0) a 36., Vutov (2-0) a 42.  percben.

DVTK - Mezőkövesd 2-1 G.: Iszlai, Dražić

Örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 9 mérkőzés, 4 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 14 rúgott, 10 kapott gól

Mezőkövesd Zsóry FC

Alapítva: 1975
Első év az NB I.-ben: 2013
Legjobb helyezés: 4. hely (2020/2021)
Élvonalbeli évek: 6 év
Folyamatosan az NB I.-ben: 2016 óta

A Mezőkövesdi SE 1975. január 31-én alakult. A sárga-kék színeket viselő klub többnyire a harmad- és negyedosztályban szerepelt. A 2006/2007-es évben az NB III. Mátra csoport 3. helyén végeztek, de az MLSZ az NB II. feltöltése érdekében felkérte őket, hogy induljanak el a másodosztályban. A felkérésnek eleget téve először indulhattak az NB II.-ben. A 2007/2008-as szezonban megszerzett 4 győzelmük azonban csupán a 16.helyhez - és a kieséshez - volt elegendő.

Ezt követően viszont igazi sikertörténet az övék. Az NB III.-nan magabiztosan nyertek és jutottak fel ismét. Újoncként pedig az előkelő 5. helyen végeztek az NB II. Keleti csoportjában. A 2010/2011-es évben pedig a feljutó DVTK mögött a második helyre értek oda. A következő bajnokságban egy újabb 5. hely jutott nekik, míg a 2012/2013-as idényben összejött a hőn áhított siker: megnyerték a bajnokságot és történelmet írva feljutottak az élvonalba. Az OTP Bank Ligában nem sikerült minden újonc minimáltervét, a bennmaradást elérni, azonban a következő bajnokságban a Gyirmót mögött ismét feljutottak az NB I.-be.

A legutóbbi idényben a klubrekordot jelentő negyedik helyen végeztek, és kupadöntőt játszottak. A házi gólkirályi címet a nyáron Székesfehérvárra igazoló Budu Zivzivadze szerezte meg 8 találattal.

OTP Bank Liga 2020/2021

Összestett tabella

7. helyezett (22 8 6 8 23-27 -4) 30 pont (Teljes tabella)

Idegenbeli tabella

10. helyezett (11 2 4 5 5-12 -7) 10 pont (Teljes tabella)

Formatabella

Utolsó 5 mérkőzés
3. helyezett (5 2 3 0 7-5 2) 9 pont (Teljes tabella)

Utolsó 10 mérkőzés
3. helyezett (10 5 4 1 13-11 2) 19 pont (Teljes tabella)

Utolsó 15 mérkőzés
4. helyezett (15 6 5 4 17-19 -2) 23 pont (Teljes tabella)

Utolsó 20 mérkőzés
6. helyezett (20 8 5 7 21-24 -3) 29 pont (Teljes tabella)

22. forduló: MTK - Mezőkövesd 0-0

Legutóbb a Szappanos - Farkas D., Nesterov, Katanec, Vadnai - Martić (Vajda S., 45.), Karnitskiy, Beširović (Meskhi, 90+3.) - Vutov (Nagy D., 45.), Jurina (Vojtuš, 73.), Cseri (Chrien, 81.) összeállításban játszottak.

A Magyar Kupában a DVTK ellen kedden a Szappanos - Farkas D. (Vadnai, 81.), Pillár, Szeles, Vajda S. - Martić (Karnitski, 81.) - Vutov (Jurina, 75.), Chrien (Kamenar, 65.), Rui Pedro (Cseri, 65.), Nagy D. - Vojtuš összetételben léptek pályára.