Hat diósgyőri atléta indult a legendás, 42195 méteres táv országos bajnokságán, ahol Tugyi Levente fantasztikus új egyéni csúccsal a harmadik helyet szerezte meg. A diósgyőriek kiváló futója életében először futott 2 óra 30 perc alatt, ami a dobogó alsó fokára volt elég. A negyedik helyet is a DVTK atlétája szerezte meg Nagy Péter személyében, aki szintén élete legjobbját futotta a szokatlan időpontban megrendezett versenyen. Ők ketten, az úgy szint egyénit futó Iván Leventével kiegészülve a három fős csapatversenyben az első helyen zártak. Ahol a második helyet is a DVTK szerezte meg Kohári Szabolcs Gábor, Bulitka László, Berta Gábor szereplésével.

Nagyon elégedett vagyok a futásommal, a céljaimat elértem, dobogóra tudtam állni egyéniben és csapatban is egyaránt, valamit sikerült 2:30 alatt futnom. - mondta a célbaérkezés után Tugyi Levente. -A verseny elején, kb. 14 km-ig, kicsit fáztam, de aztán melegedett az idő, ami pozitívan hatott szerintem mindenkinek a teljesítményére. Nem éreztem 35 km-nél holtpontot, bár az utolsó 4 km-en már voltak problémáim, de még ott is sikerült gyorsítanom, és maximálisan elégedetten értem be a célba.