Az első harmad nagy iramot, küzdelmet, helyzeteket hozott, gólt azonban nem. Pedig magyar oldalról Terbócs István és Szita Donát is eljutott a szélen az osztrák kapusig, Schmidt azonban védte a lövéseiket. Ahogy Erdély Csanád kapáslövését is emberelőnyben, majd a játékrész vége felé Bartalis István közeli próbálkozását is. Persze az osztrákok előtt is akadtak lehetőségek, de Rajna Miklós hárította ezeket. Így a felek 0–0-val mentek a szünetre.

A második harmad magyar emberelőnnyel és helyzettel indult. Rajna pontos passza után Galanisz Nikandrosz lőtte középre a korongot Erdélynek, aki azonban nem tudott túljárni az ellenfél kapusának eszén. A harmad feléhez közeledve a védelem és Rajna együttes munkája kellett, hogy az osztrákok ne szerezzenek vezetést, s a kétszer két perces emberhátrányunkat is remekül kivédeztük. A hajrában a fórt nem sikerült kihasználni, miközben az osztrákok bő egy percel a szünet előtt Ramon Schnetzer találatával megszerezték a vezetést (1–0).

A harmadik harmad eleje is az emberhátrány kivédekezéséről szólt, s ebbe továbbra sem csúszott hiba. Mint ahogy a következőt is kivédekeztük. A hajrá kezdetén Terbócs István lövése után csattant a korong a kapufán, majd Bartalis próbálkozása akadt el a kapusban. Az utolsó percekre lehoztuk a kapust is, de egyenlíteni nem sikerült, így 1–0-ra nyert az osztrák válogatott.

Sean Simpson, a magyar jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya: Jó mérkőzést játszottunk annak ellenére, hogy nem sikerült nyerni. Okosan és fegyelmezetten játszottunk, mindkét kapus nagyszerűen védett a mai napon. Tetszett a hozzáállásunk és az utolsó harmadbeli játékunk is. A vereségnek nem örülök, de annak igen, hogy láttam a csapaton a fejlődést. Időre van szükség, hogy mindenki megszokja, megtanulja az új dolgokat,  a szisztémát és egymást is megszokjuk.

Roger Bader, az osztrák jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya: Mindkét csapat jó meccset játszott. Talán az első tíz percben nem voltunk elég agresszívek, de utána az történt a jégen, amit látni szerettem volna, s tudunk nyomást helyezni az ellenfelünkre. Hat-hét játékosnak ez volt az első válogatott meccse, köztük a kapusunknak, aki shutouttal hozta le a meccset, ez mindenképpen különleges.