Nem kellett sokáig várni az első gólra: a 3. percben a kapunk előtt vesztettük el a korongot, a belaruszok pedig ezt könyörtelenül kihasználták, s Demkov góljával megszerezték a vezetést (0–1). Gyorsan jött a válasz: Hári János zavarta össze az ellenfél védelmét a kapuja előtt, lövés helyett a balról érkező Scott Macaulayhoz passzolt, aki a hálóba lőtte a korongot - megszerezve ezzel az első gólját a magyar válogatottban (1–1).

A folytatásban bár a belaruszok veszélyt teremtettek, ha eljutottak a kapunkig, de ez a hatékony letámadásnak, a harmadjukban történt korongszerzéseknek köszönhetően kevésszer fordult elő.

Az első harmadban volt lehetőségünk emberelőnyben játszani, de ziccerbe az utolsó percekben, az emberhátrányunk alatt kerültünk: Erdély Csanád egyedül mehetett a kapura, de Shostak védett, a kipattanó pedig mellément. A szünet előtt Hetényinek is akadt dolga, az egyik védése után a korong éppen csak megállt a gólvonal előtt, a védők takarítottak, így maradt az 1–1.

A második harmadban agresszívebbé vált a belaruszok játéka, nyomást tudtak ránk helyezni a harmadunkban, de fogást nem találtak Hetényin, illetve a védelmünkön fórban sem. Nekünk a játékrész vége felé akadtak helyzeteink, a legnagyobb Szabó Dániel előtt, aki kiválóan vette le Galanisz Nikandrosz oldalról érkező passzát, de az ellenfél kapusa védte a közeli lövését. Így az eredmény nem változott a második húsz perc után.

A harmadik harmad Erdély, majd Terbócs István helyzetével indult, később pedig Papp Kristóf előtt adódott kecsegtető lehetőség. Ezután a belaruszok pillanatai következtek, majd ismét a magyar csapat lendült támadásba: Szita Donát lepte meg először a szélről egy lövéssel Shostakot – ezt még védte, Szirányi Bence középtávoliját azonban már nem (2–1).

A belaruszok öt és fél perccel a meccs vége előtt egyenlítettek Stefanovich emberelőnyös találatával (2–2). Másfél perccel a vége előtt, szintén fórban megfordították a meccset Belevich góljával (2–3). Mindent egy lapra feltéve lehoztuk a kapust, de egyenlíteni már nem sikerült.