A Magyar Triatlon Szövetség által kiírt első Középtávú Duatlon Országos Bajnokságon, az eXtremeManD80 Tab versenyén, 10 km futás - 60 km kerékpár - és végül 10 km-es befejező futás várt Hankó Dávidra, aki nagyszerűen versenyezve az első helyen ért célba.

-  A 10 km futás, 60 km kerékpár és a végső 10 km-es futás is négy körre volt bontva. Az első futás ötödik kilométerénél éreztem, hogy ez egy kicsit lassú és egy tempóváltásnak köszönhetően eltudtam lépni a többiektől nagyjából 50 másodpercre. - kezdte a többszörös magyar bajnok Hankó Dávid a verseny után. -  Ezt követően a kerékpáron minden körben sikerült növelni az előnyömet szépen fokozatosan, viszont a negyedik körre megjött egy elég erőteljes vihar jégesővel megspékelve, emiatt sokan feladták a versenyt. A kerékpár végére egy magabiztos hat perces előnyt sikerült kiépítenem. Innentől egy szimpla tempót szerettem volna futni kényelmesen, de végül ezzel is sikerült tovább növelnem az előnyömet. A második futás első két körében, azért voltak problémáim, elfagyott a lábfejem és a combjaim is elfáradtak, egyszóval elég megerőltető volt már a végén felvenni azt az iramot, amit szerettem volna futni. Összességében teljes mértékben megvagyok elégedve magammal, és a szerzett magyar bajnoki címmel. Ez egy nagyon jó jel az elkövetkezendő versenyekre nézve is. Jövőhéten Tiszaújvárosban illetve három hét múlva Keszthelyen versenyzek majd, utóbbi a magyar középtávú triatlon országos bajnoksága lesz.