Összefoglaló 2021. augusztus 11., szerda

DVTK tartalék - BKV Előre 1-4 (1-1)

Az NB III. Keleti csoportjában az Ifj. Albert Flórián által irányított BKV Előre volt a DVTK tartalék csapatának vendége szerdán délután. A vezetést a hazaiak szerezték meg a 18. percben Molnár Roland góljával, azonban a folytatásban előbb a DVTK korábbi játékosa, Busai Attila, majd Ferkó Ádám is duplázni tudott, így megérdemelt vendégsiker született.

NB III. Keleti csoport 2. forduló

Miskolc, DVTK Edzőközpont, 150 néző. Játékvezető: Sándor Csaba (Szilágyi Norbert, Benkő Róbert)
DVTK tartalék: Borsos V. - Oláh Balázs, Ivánka, Mrva, Nagy Á. - Orosz D., Zsiga M., Csatári - Jurek, Molnár R., Girdán. Vezetőedző: Zsivóczky Gyula
BKV Előre: Horváth G. - Kubó, Girán, Szabó N., Pokó, Ferkó, Csanálosi, Busai, Kiss D., Tóth Sz., Gyurkó. Vezetőedző: Ifj. Albert Flórián

Csere: Kiss D. helyett Forgács P., Zsiga M. helyett Jónyer az 58., Girdán helyett Bernáth B. az 58., Jurek helyett Korbély az 58., Orosz D. helyett Rostás a 65., Busai helyett Mile a 70., Ivánka helyett Csáki D. a 71., Gyurkó helyett Papp Á. a 86., Csanálosi helyett Egressy M. a 86. percben.
Sárga lap: Ferkó a 42., Ivánka a 44., Orosz D. a 47., Borsos V. a 79. percben.
Gólszerző: Molnár R: (1-0) a 18., Busai (1-1) a 39., Busai (1-2) az 58., Ferkó (1-3) a 62., Ferkó (1-4 - tizenegyesből) a 81. percben.

18. perc: Ivánka nagyszerű labdája után Molnár Roland emelte át a vendégek kapusa fölött a labdát a 16-oson belül ezzel megszerezve a Diósgyőrnek a vezetést. 1-0

39. perc: Egy vendég szögletet követően a kipattanó labdát közelről Busai Attila lőtte a kapuba. 1-1

58. perc: Busai Attila futott el és lőtte a kapuba a labdát, ezzel megszerezve a vezetést a BKV számára. 1-2

62. perc: A vendégek kapitánya, Ferkó Ádám vette észre hogy Boros Vilmos kint áll, így messziről próbálkozott egy kapura íveléssel, ami gólt eredményezett. 1-3

80. perc: Tizenegyeshez jutottak a vendégek, amit Ferkó Ádám értékesített, ezzel kialakította a végeredményt. 1-4

Zsivóczky Gyula: - 1-0-s vezetésünk után ismét gyerekes hibát vétettünk, ellenfelünk egy szöglet után tudott egyenlíteni. A 2. félidőben nem tudtuk irányítani a játékot, a BKV megszerezte a vezetést. Próbáltam belecserélni a mérkőzésbe, a két belsővédőm megsérült. 3 nap múlva mérkőzés van, mindenkinek sokkal többet kell bele tenni, mert különben ez így kevés lesz. Természetesen gratulálok a BKV csapatának!

Ifj. Albert Flórián: - Az eleje nem úgy kezdődött ahogy szerettük volna, nem találtuk a ritmusunkat, hála Istennek az ivószünet után próbáltuk rendezni a sorokat és örülök hogy még a félidőben tudtunk egyenlíteni. A 2. félidőre már más taktikával jöttünk ki a pályára. Sokan még nem 100 százalékos állapotban jöttek a mai mérkőzésre, de összességében azt hiszem, megérdemelten nyertünk.