Beharangozó 2021. augusztus 27., péntek

Vasárnap a PMFC ellen játszik a DVTK

A DVTK az élvonalban 32 alkalommal fogadta a PMFC-t (és elődjét, a Pécsi Dózsát), a másodosztályban viszont csak egyszer találkozott a két csapat. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két klub közös történelmét.

A két csapat először Miskolcon 1955.  március 6-án mérkőzött meg egymással. A Jávor Pál edzette diósgyőri csapat  Tóth - Dudás, Török, Kékesi,  Pesti, Gyurik, Nagy, Virágh, Tiba, Szigeti, Bakó összeállításban állt fel a történelmi mérkőzésre és egy izgalmas, gólgazdag mérkőzésen 3-2-re múlta felül pécsi riválisát. A mieink góljait Nagy, Virágh és Tiba lőtte.

1968. november 24-én az 500. NB I-es mérkőzését a Pécsi Dózsa ellen vívta a DVTK. Szigeti Oszkár együttese az előző fordulóban Újpesten egy sokkoló 9-0-s pofonba szaladt bele, de a Pécs ellen hazai pályán feledtetni tudták a pesti fiaskót.
Tamás - Kovács, Salamon, Kiss, Gál, Várkonyi Vass, Hajas, Szurgent, Ruttkai, Sikora összeállítású együttesünk Vass és Szurgent találatainak köszönhetően  2-1-es győzelmet aratott.

A pécsiek valószínűleg nem szívesen emlékeznek vissza ezekre a mérkőzésekre, de talán legjobban Tatár György neve hallatán szorulhat görcsbe a gyomruk. A DVTK kiváló támadója három miskolci mérkőzésen is betalált a baranyaik  kapujába. Összesen négy góllal szomorította ellenfelünket és amikor ő eredményes volt, akkor mindig itthon tartotta a győzelemért járó pontokat a Diósgyőr.

2005. április 2-án újabb győzelmet aratott Gálhidi György együttese. Az Urai - Belényesi (Halgas a 46.), Gáspár, Máté, Dianu - Hompoth - Müller, Sipeki, Vitelki (Katona a 83.) - Tisza (Gajda a 68.), Egressy összeállítású, végig fölényben  játszó Diósgyőr Máté Péter 51. percben esett fejesével 1-0-ra verte a az ország másik végéből érkező vendégeket.

2011-ben a DVTK teltház előtt magabiztosan nyerte az újoncok csatáját. Benczés Miklós Radoš  - Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér (Raković, 79.) - Gallardo,  Abdouraman, Arze (Lippai, 70.), Luque - Tisza, Pál Sz. (Seydi, 46.) összetételű csapatából Tisza Tibor két gólt szerzett, Budovinszky és Gallardo is betalált.

A 2012/2013-as idényben  a vendégek Wittrédi találatával szereztek vezetést, amit az utolsó percekben José Luque büntetőből egyenlített. Sisa Tibor csapata a Tajti - Vági (Rudolf, 77.), Nagy T., Hanek, Gohér - Takács P., Fernandez - Gallardo (Gosztonyi, 70.), Csirszki (Bacsa, 62.), Luque - Tisza összeállításban játszott.

A 2013/2014-es idényben gól nélküli első félidőt követően Futács Márkó, Miroslav Grumić és Augusto Batioja góljával magabiztosan nyert a Radoš - Eperjesi, Alves, Debreceni, Husić - Kostić, Kádár, Elek (Barczi, 46.) - Batioja, Futács (Grumić, 64.), Bacsa (Gosztonyi, 74.) összeállítású, Szivics Tomiszláv által irányított DVTK.

Legutóbb 2015. március 13-án találkozott Miskolcon a két csapat. Szivics Tomiszláv ekkor az Antal - Okuka, Szalai V., Németh M., Husić - Koman (Gosztonyi, 46.), Krstić, Grumić, Marjanović - Barczi (Egerszegi, 71.), Bacsa (Griffiths, 67.) csapatnak szavazott bizalmat. A DVTK Bacsa Patrik és Lazar Marjanovic révén az első félidő közepén kétgólos előnyre tett szert, de a vendégek a szünet előtt szépítettek, majd a második félidőben egalizálták az eredményt.

Az országos másodosztályban (II. Liga, NB II., NB I/B) lejátszott DVTK - Pécs mérkőzések

1. 2002/2003
    2003. 6. 7. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 1-3 G.: Sándor Zs.

Másodosztályú örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett: 1 mérkőzés 0 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség 1-3-as gólkülönbség.

5. 1963
    DVTK - Pécsi Dózsa 1:4 G.: Bendes (öngól)

18. 1979/1980
    1980. 3. 1. Diósgyőri VTK - Pécsi MSC 2-0 G.: Tatár (2)

26. 2004/2005
    2005. 4. 2. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 1-0 G.: Máthé P.

27. 2005/2006
    2006. 3. 25. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 0-0

28. 2006/2007
    2006. 9. 8. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 1-3 G.: Simon A.

29. 2011/2012
    2011. 10. 15. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 4-0 G.: Tisza (2), Budovinszky, Gallardo

30. 2012/2013
    2012. 11. 9. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 1-1 G.: Luque

31. 2013/2014
    2014. 5. 17. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 3-0 G.: Futács, Grumić, Batioja

32. 2014/2015
    2015. 3. 13. Diósgyőri VTK - Pécsi MFC 2-2 G.: Bacsa, Marjanović

Élvonalbeli örökmérleg a DVTK pályaválasztása mellett:32 mérkőzés, 16 győzelem, 8 döntetlen, 8 vereség, 51 rúgott és 33 kapott gól.

Pécsi Mecsek FC

Alapítva: 1950
Klubszín: piros-fekete
Élvonalbeli idények: 1
Legjobb eredmény: NB I. 2. hely (1985/1986)
Először az országos másodosztályban: 1953
Másodosztályú idények: 16
Folyamatosan az NB II.-ben: 2019 óta

Vasárnapi ellenfelünk jogelődje, a Pécsi Dózsa Sport Club 1950-ben alakult, a másodosztályban 1953-ban szerepeltek először. majd 1973. február 15-én több helyi csapattal összeolvadva megalapították a Pécsi Munkás Sport Clubot. Ekkor hagyták el a lila színt és piros-fekete lett az egyesület színe. A ma is használt Pécsi Mecsek Futball Club elnevezést 1995. augusztusa óta viseli a baranyai csapat.

A klub legnagyobb sikerét 1990-ben aratta, amikor megnyerte a Magyar kupát. Az NB I.-es bajnokságban 1986-ban - a Bp. Honvéd mögött -  ezüstérmet szereztek.

A későbbiekben is többynire az NB I.-ben szerepeltek, a 2014/2015-ös idényben is a 11., bennmaradó helyet szerezték meg az NB I.-ben, azonban klublicenc híján visszasorolták őket a Baranya megyei I. osztályba. Egy év alatt felléptek az NB III.-ba, onnan azonban csak negyedik nekifutásra jutottak fel az NB II.-be.

Az előző bajnokságban újoncként a 4. helyen végeztek, legeredményesebb gólszerzőjük az egyaránt 10-10 gólig jutó Adamcsek Máté és Geiger Norbert voltak.

Merkantil Bank Liga 2021/2022

A szolnoki csapat két győzelemmel és két döntetlennel (gólkülönbség: 8-5) jelenleg az 5. helyen áll.

1. forduló: PMFC - Haladás 0-1
  2. forduló: Szentlőrinc - PMFC 1-1
  3. forduló: PMFC - Budaörs 1-1
  4. forduló: PMFC - Soroksár 1-1
  5. forduló: PMFC - Ajka 2-0

A legutóbbi mérkőzésen a következő összeállításban játszottak: Helesfay - Sági, Rácz, Preklet, Katona - Króner - Kónya (Marques-Airosa, 90+1.), Geiger, Kövesdi (SZabó Z., 84.), Hegedűs M. (Grabant, 46.) - Adamcsek (Bíró B., 61.). Edző: Szabados József. Geiger Norbert piros lapott kapot, így ő biztosan nem játszhat a DVTK ellen.