Beharangozó 2021. szeptember 2., csütörtök

MK: DVTK - Szentlőrinc a 3. fordulóban

A DVTK hazai pályán játszik a másodosztályban szereplő Szentlőrinc ellen a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, a hivatalos játéknap 2021. szeptember 18-19., szombat-vasárnap.

MOL Magyar Kupa 3. forduló

2021. szeptember 18., szombat / szeptember 19., vasárnap
Diósgyőri VTK - Szentlőrinc SE

A továbbjutás egy mérkőzésen dől el, döntetlen esetén 2x15 perc hosszabbítás, majd 11-es rúgások következnek.

A DVTK 2018. április 4. után játszik ismét hazai pályán kupameccset, Diósgyőrbe pedig 2014. május 7. után tér vissza a Magyar Kupa. Akkor a DVTK 2-0-ra nyert a DVSC ellen, és bejutott a fináléba.

Ebből következően ez lesz az első Magyar Kupa-mérkőzés az újjáépített DVTK Stadionban.

Szentlőrinc SE

A Szentlőrinc SE-t 1912-ben alapították, színük piros-fekete. Székhelyük a nevükből is adódóan a Baranya megyei Szentlőrincen található, azonban a hazai mérkőzéseiket jelenleg Kaposváron játszák.

A klub fennállása során többnyire alacsonyabb osztályokban szerepelt, a 2020/2021-es idénytől tagja a Merkantil Bank Liga mezőnyének.

A Szentlőrinc SE az előző bajnokságban folyamatosan a kiesés ellen küzdött, és nagy hajrával a 16., bennmaradó helyen végeztek. A nyári szünetben hatalmas vérátömlesztést hajtottak végre, a tavalyi keretből mindössze hat labdarúgó maradt. Több fiatalt kölcsönvettek és igazoltak (többek között a DVTK LSA növendékét, Farkas Marcellt), illetve az egykori diósgyőri Miroslav Grumić személyében rutinos játékost magukhoz csábítottak.

A Merkantil Bank Liga idei kiírásában 6 fordulót követően 8 ponttal (1 győzelem, 5 döntetlen, 0 vereség) a 11. helyen állnak.

A vezetőedző

A kispadon a 42 éves, rimaszombati születésű Marián Sľúka ül. Labdarúgóként Kelet-Szlovákia csapatai után játszott Lettországban, míg Magyarországon a ZTE, a Haladás, a Siófok és a Pápa mezét öltötte magára. Edzői pályafutását a szlovén NK Nafta kispadján kezdte, tavaly június óta irányítja a Szentlőrinc csapatát.

Ismerősök a másik oldalon

A miskolci születésű Petró Balázs a DVTK saját nevelésű játékosa, aki 2012-ben az Illés Akadémiára igazolt. A Haladás után játszott Budaörsön, az ETO-ban és Sárváron, idén nyáron lett a Szentlőrinc labdarúgója.

A szerb és magyar állampolgárságú Miroslav Grumić diósgyőri labdarúgóként 2014 tavasza és 2016 között 53 bajnokin 9 gólt lőtt. Tagja volt a Ligakupa-győztes és a Magyar Kupa-döntős csapatnak. Távozása után játszott Kisvárdán, Szombathelyen, Zalaegerszegen, idén nyáron Szegedről érkezett Szentlőrincre.

Farkas Marcell a DVTK LSA növendékeként bajnoki mérkőzésen többször ült az első csapat kispadján, a Magyar Kupában pedig kétszer is pályára lépett a DVTK-ban. Idény nyáron igazolt Baranyába.

A DVTK eddigi története során egyszer találkozott a szentlőrinci klub csapatával éppen a Magyar Kupában. 2005. szeptember 21-én a legjobb 16 közé jutásért az akkor NB III.-ban szereplő (év végén bajnoki címet ünneplő) piros-fekete csapat meglepte az élvonalbeli DVTK-t, és 2-2-es döntetlen után (a félidőben 0-1, 90 percet követően 1-1, majd a hosszabbítás első félidejében kialakult a végeredmény) a hazaiak lőtték jobban a 11-eseket.