Szombat reggel a 34 kilométeres versenyszámmal vette kezdetét a jubileumi Nomád Baradla Underground Trail, ahol Iván Levente magabiztos, több mint 5 perces győzelmet aratott 2:42:14-es idővel. A leghosszabb táv után 16 km-en hirdettek győztest, ahol szintén DVTK-s futó szelte át a célvonalat elsőként Kovács Máté személyében, 1:11:47-es időeredménnyel. A fiatal miskolci futó azonban nem csak ebben a versenyszámban, hanem a délutáni 7 kilométeres futamban is indult, ahol szintén nem talált legyőzőre. Ezen a távon Pócs Levente  a második helyet szerezte meg, míg Schein Péter kilencedik lett. A női mezőnyben Zákányi Panna a második helyen ért célba, amivel az abszolút versenyben az igazán előkelő 8. lett.