Összefoglaló 2021. szeptember 27., hétfő

U17: DVSC - DVTK 4-4 (1-2)

Kétszer vezetett két góllal a Diósgyőri VTK U17-es csapata a debreceni mérkőzésen, a hajdúságiak azonban 0-2-ről és 2-4-ről is vissza tudtak jönni. Nyolc gólt hozott az összecsapás, melynek végén a csapatok megosztoztak a pontokon.

Országos U17-es bajnokság,
Kiemelt csoport, 5. forduló

Debreceni VSC U17 - Diósgyőri VTK U17 4-4 (1-2)

Debrecen-Pallag, DLA edzőközpont, 50 néző. Játékvezetők: Derda József, Krajczár Csaba, Petz Péter Jonatán.

Debreceni VSC U17:  Engedii M. - Szabó M., Vaskó A., Harsányi B., Karakas I., Horváth-Gaudi A., Batai T., Szakács L., Horváth Z., Arany G., Doktor Zs. Vezetőedző: Joó Zsolt.
Diósgyőri VTK U17: Nyul Z. - Gyenes F., Horváth Zs., Paizs J., Demeter M., Kövesi K., Fekete V., Sebestyén Á., Ferencsik B., Ferencsik S., Varga Z. Vezetőedző: Miskei Attila.
Csere: Gyenes F. helyett Balázsi L. a 46., Ferencsik S. helyett Bedő D. a 46., Paizs J. helyett Roha R. az 57., Horváth Zs. helyett Vojtkó Á. a 60., Szakács L. helyett Kiss H. a 60., Karakas I. helyett Butor L. a 68., Arany G. helyett Mikuljuk D. a 68., Kövesi K. helyett Gattyán M. a 71. percben.
Sárga lap: Fekete V. a 20., Doktor Zs. a 33., Ferencsik S. a 45., Demeter M. a 72., Sebestyén Á. a 86. percben.
Gólszerző: Paizs J. (0-1) a 11., Gyenes F. (0-2) a 25., Karakas I. (1-2) a 42., Horváth Z. (2-2) a 48., Fekete V. (2-3) a 70., Roha R. (2-4) a 78., Horváth-Gaudi A. (3-4) a 83., Batai T. (4-4) a 87. percben.

Joó Zsolt: - Nagyon hektikus mérkőzés volt a mai. Sajnos nem azt a játékminőséget tudtuk nyújtani, amit szerettünk volna, ezt a Diósgyőr megbüntette. Viszont azért mindenképpen dícséret illeti a csapatot, hogy kétszer is fel tudtak állni kétgólos hátrányból, ez mindenképpen pozitívum. Sokszor ésszel játszottunk, máskor szívvel küzdöttünk, azt kell megértenie a fiúknak, hogy a minőségi játékhoz és a velejáró sikerhez mindkettőre szükség van egyszerre.

Miskei Attila: - Nagyon örülök neki, hogy a múlt heti mérkőzésünk után ismét jó teljesítménnyel tudtunk előrukkolni. A támadásépítéseknél, a befejezéseknél és a pozitív átmeneteknél kifejezetten jók voltunk, és egyénileg is magas szinten futballoztunk. Ugyanakkor tovább kell javulnunk a csapat együttes védekezésében, s jobban kell kontrollálnunk az ellenfél akcióit. Megfelelően pozicionálni és segíteni egymást.