Első harmad

Abból a szempontból nem indult jól a mérkőzés, hogy Garát Zsombort már az első percben kiállították, az olaszok azonban nem éltek ezzel a korán jött lehetőséggel.  A magyar válogatott a harmad közepén került fórba, Sofron István háromszor is ígéretes lövést eresztett el az ellenfél kapujára, ám gól egyik alkalommal sem született. Mint ahogy később a bal szélen elkorcsolyázó Szita Donát lövését is védte Fadani. Az utolsó percekben Arany Gergelynek is akadt bőven dolga, egy alkalommal már a kapu torkából mentett, majd a másik oldalon Sebők Balázs előtt adódott kecsegtető lehetőség, de ez a helyzet is kimaradt. A játékrész magyar emberelőnnyel és Erdély Csanád kapuvason csattanó lövésével zárult.

Második harmad

Jobban nem is folytatódhatott volna a mérkőzés, Vincze Péter ugyanis még az emberelőny lejárta előtt az olasz kapuba tessékelte a korongot (1–0). Ezután ellenfelünk kétszer is fórban játszhatott, de remekül működött a védelmünk, így az olaszok szinte lehetőséghez sem jutottak. Az utolsó öt perc egyértelműen a miénk volt, a fiúk sorra dolgozták ki a helyzeteket: Nagy Gergő lövése a kapuvason csattant, Sofron István ziccert hagyott ki, mígnem a 38. percben Galló Vilmos vihette a kapuig a korongot és azt be is lőtte a hálóba (2–0).

Harmadik harmad

Bár a folytatásban is többnyire a az olasz harmadban zajlott a játék, a 49. percben elfeledkeztünk Simon Berger őrzéséről, aki közelről nem hibázott, s megszerezte az olaszok szépítő találatát (2–1). Emberelőnyben jött rá a válasz: Erdély lövése lepattant a kapusról, a korongra Nagy Gergő csapott le és fonákkal a kapuba emelte (3–1). Az olaszok az utolsó két percre lehozták a kapusukat, de ebből az lett, hogy Rasmus Kulmala üres kapura meglőtte az első gólját a magyar válogatottban (4–1).

Rigában 2–1-re nyertünk, most 4–1 lett a vége.