Beharangozó 2021. november 23., kedd

Szerdán Soroksáron játszik a DVTK

Még soha nem játszott bajnoki mérkőzést a DVTK és a Soroksár. A Magyar Kupában egyszer találkozott a két csapat, akkor a DVTK jutott tovább. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

Egymás ellen

Bajnoki mérkőzésen először találkozik a DVTK és a Soroksár.

A Magyar Kupában is csak egyszer futottak össze a csapatok. A 2017/2018 évi kiírás 8 forduulójában a legjobb 16 csapat közé jutás volt a tét. Az első félidőben a Oláh Bálint szerzett vezetést a Diósgyőrnek, amit a hazaiak kiegyenlítettek. Folyamatosan nyomott a DVTK, végül Ugrai Roland két góljával lett meg győzelem.

Soroksár SC - Diósgyőri VTK 1-3 (1-1)

Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 400 néző. Játékvezető: Németh Ádám (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szalai Balázs).
Soroksár: Kovács D. - Fülöp N., Gyepes, Valencsik, Silye - Gyömbér, Huszák T. - Albert, Tamási, Frőhlich - Pál A. Vezetőedző: Lipcsei Péter.
DVTK: Antal - Nagy T. Lipták, Tamás, Forgács - Vela, Nono, Tóth B., Oláh B.  - Szarka, Bacsa. Szakmai igazgató: Bódog Tamás.

Csere: Frőhlich helyett Gárdos a 14., Gyepes helyett Csillag a 22., Szarka helyett Ugrai és Nono helyett Busai az 56., Silye helyett Derekas a 62., Bacsa helyett Ioannidis a 73. percben.
Sárga lap: Nagy T. a 89. percben.
Piros lap: Fülöp a 84. percben.
Gólszerző: Oláh B. (0-1) a 15., Pál A. (1-1) a 37., Ugrai (1-2, 11-esből) a 85., Ugrai (1-3) a 89. percben.

Soroksár SC

Alapítva: 1999. február 23.
Klubszín: sárga-fekete
Élvonalbeli idények: 0
Legjobb eredmény: NB II. 4. helyezett (2016/2017)
Először az országos másodosztályban: 2005/2006
Másodosztályú idények: 13
Folyamatosan az NB II.-ben: 2014 óta

A Soroksár SC-t 1999-ben alapították. (Korábban Soroksári AC - ErSo MaDISZ, SORTEX és sok más -  néven működött egy klub a városrészben, amely 1968-ban megszűnt. Fenállása során 10 idényt játszott az élvonalban, 1934-ben pedig elhódították a Magyar Kupát is.)

Az újjáalapított Soroksár SC 2005-ben ért el az NB II.-be, ám három év után búcsúztak. 2014-ben tértek vissza, és azóta a mezőny meghatározó tagjai. Jelenleg az FTC fiókcsapataként műkdödnek.

A Soroksár SC az előző bajnokságban 57 ponttal a 8. helyen végzett (16 győzelem, 9 döntetlen, 13 vereség). Legeredményesebb gólszerzőjük Lovrencsics Balázs volt 14 találattal.

16. forduló: Ajka - Soroksár 1-2

A legutóbbi fordulóban a Varga Á. - Ternován P., Gengeliczki (Valencsik, 82.), Csontos D., Pászka - Haris, Hudák M. - Szerető (Kováč, a 46.), Lőrinczy, Korozmán (Magyari Sz., 66.) - Lovrencsics B. összeállításban játszottak.

1 piros lap
Gyömbér Gábor  (eltitását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Hudák Martin (eltitását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)
Valencsik Dávid (eltitását letöltötte, játszhat a DVTK ellen)

Orosz Márk (Ajka)
Ramadan Ammar (szíriai, FTC, kölcsönből vissza)

8 Lőrinczy Attila (HUN) 1994.04.08.
11 Magyari Szilárd (HUN, ROU) 1998.05.20.

A vezetőedző

A kispadon Lipcsei Péter ül, aki labdarúgóként szép karriert futott be. 58 alkalommal szerepelt a válogatottban, az FTC színeiben pedig 4 bajnoki címet és 6 kupagyőzelmet ünnepelhetett. Edzői karrierjét az FTC utánpótlásában kezdte, 2017-től irányítja az FTC fiókcsapatának számító Soroksárt.

Ismerős a másik oldalon

Soroksáron játszik a DVTK saját nevelésű játékosa, Ternován Patrik, aki az utánpótlásban töltött éveket követően 13 élvonalbeli, és 65  NB III.-as mérkőzést játszott diósgyőri színekben. 2020 nyarán Tiszakécskére igazolt, ahonnan idény nyáron érkezett Soroksárra.