A hazai pályán rendezett XCO bajnokság aktuális fordulóján 11 piros-fehér versenyző állt rajthoz és szállt harcba az érmekért a Csanyikban.

Az U13-asok fiú mezőnyében Leányvári Benjámin győzelmével a harmadik BMTB fordulón is dobogóra állhatott. A DVTK kerékpárosa két arany-, és egy ezüstérmével így vezeti kategóriája összetett versenyét az utolsó, Görömbölyi forduló előtt. A DVTK második győzelmét Mády Áron szerezte, aki az U9-eseknél nem talált legyőzőre, míg Juhász Teodóra szintén ebben a korcsoportban állhatott dobogóra és lett harmadik. Közel volt az éremszerzéshez Andorkó Levente és Leányvári Áron is, akik egyaránt a negyedik helyen szelték át a célvonalat kategóriájukban.

A BMTB Series XCO bajnoksága július 17-én, Görömbölyön zárul, ahol több miskolci versenyzőnek is esélye van az összetett dobogón végezni.