Pénteken a vertikál számmal vette kezdetét a 2022-es Skyrunning Ifjúsági Világbajnokság Andorrában 26 ország 177 futójával, köztük három DVTK-s indulóval. A nyitóversenyt meredek, csúszós és törmelékes terepen rendezték 3.5 km hosszan, ami alatt több, mint 1000 méter szintemelkedést kellet leküzdenie a versenyzőknek. A 15 és 17 év közötti Youth A korcsoportban Kovács Máté a mezőny első felében végzett a 14. helyen, míg egy korosztállyal feljebb a 18 és 20 év közötti Youth B női versenyében Rokonay Szonja 16. lett. Az U23-asoknál Iván Levente pedig a 33. helyen ért fel a 2580 méter magas Alt de la Capa hegy csúcsára.

Egy nap szünetet követően vasárnap a sky számmal folytatódott a második andorrai korosztályos vb, ahol a Youth A kategóriában Kovács Máté a 14 km-es, 1300 méter szintet tartalmazó pályán egy helyet javítva a vertikálhoz képest a 13. helyen ért célba. A másik két korosztály 19 kilométeres, 1450 méter szintet tartalmazó és 2717 méteres tengerszint feletti magasságú Pic de les Fonts-ra érkező versenyében Iván Levente a 28. lett a legjobb magyarként a válogatottból, míg Rokonay Szonja a 17. helyen ért célba.