Július 30-án Parádfürdő-Kékestető környékén négy piros-fehér sportoló állt rajthoz a XIV. országos hegyifutó bajnokságon. A felnőtt és U18-as korosztály férfi indulói egy 9 km-es 800 méter szintet tartalmazó pályán mérték össze erejüket, ahol a felnőttek kategóriájában Farkas Balázs második lett, Büki Ádám pedig az ötödik, míg az U18-asok mezőnyében Kovács Máté szintén a dobogó második fokára állhatott fel. Ők hárman az abszolút csapatversenyben is erős eredménnyel zártak, amivel a győzelmet is sikerült megszerezniük a DVTK-nak. A női versenyben Rokonai Szonja is a mezőny első felében végzett, és a hatodik helyen ért célba, míg Lövei Vanda az U18-as lányok versenyében zárt az előkelő ezüstérmes pozícióban.