Beharangozó 2022. augusztus 11., csütörtök

A DVTK Tiszakécskén játszik vasárnap

A DVTK hat alkalommal játszott Tiszakécskén (ötször a '90-es években és egyszer tavaly ősszel), ebből egyszer az első, ötször a második osztályban. Az előző idényben diósgyőri siker született a Tisza partján, tavasszal pedig döntetlent játszottak a csapatok. Bemutatjuk az ellenfelet, és felidézzük a két csapat közös történelmét.

A DVTK hat alkalommal játszott Tiszakécskén, ebből egyszer az első, ötször a második osztályban.

Először 1993 októberében járt a DVTK a Tisza-parti településen. Sándor István vezetőedző a Dohot - Farkas János, Nikolay Nastashevskiy, Dancs Attila, Nagy Norbert - Csehi István, Budai Tibor, Csillag Krisztián, Vadicska Zsolt - Sergey Shubin (Guram Adzhoyev, 55.), Koszta Péter (Vitelki Zoltán, 71.) összeállításban küldte pályára csapatát, és Vadicska Zsolt korai lövésével mindhárom pontot megszerezték.

A következő két találkozón döntetlen született, 1996-ban pedig a hazaiak otthon tartották a pontot, miként az egyetlen élvonalbeli meccsen is hazai siker született.

A Merkantil Bank Liga előző évi kiírásának 13. fordulójában jól kezdte a találkozót az erősen tartalékos DVTK, Horváth Zoltán már a 3. percben büntetőt harcolt ki, amit értékesített is. A folytatásban a hazaiak próbáltak egyenlíteni, ők is kiharcoltak egy büntetőt, de értékesíteni nem tudták. A második félidőben is támadtak a hazaiak, de egy nagyszerűen végigvitt gyors ellentámadásból Molnár Gábor fejesével megduplázta előnyét a DVTK. A hajrában még szépített a Tiszakécske, de a DVTK újabb három pontot szerzett.

Tiszakécskei LC - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1)

Tiszakécske: Holczer - Vachtler (Galacs, 56.), Csáki, Oláh M., Farkas A., Uzoma - Kovács B. (Zádori, 78.), Kiprich D. (Pál A., 56.), Heffler N. (Pongrácz, 56.), Erdei - Kalmár (Szalay Sz., 67.). Vezetőedző: Visinka Ede.
DVTK: Póser Dániel - Szeles Tamás, Hegedűs János, Szatmári  Csaba (Bertus Lajos, 69.) - Eperjesi Gábor, Oláh Bálint, Zsemlye Balázs, Molnár Gábor, Bokros Szilárd - Horváth Zoltán (Hornyák Marcell, 81.), Kocsis Dominik (Németh Márió, 46.) Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gólszerző: Horváth Z. (0-1, 11-esből) a 3., Molnár G. (0-2) a 79., Csáki (1-2) a 87. percben.

Legutóbb Diósgyőrben találkozott a két csapat idén tavasszal.  Ezen a találkozón debütált a diósgyőri kispadon Dragan Vukmir. Jól kezdtek a Testgyakorlók, mert tíz perc alatt két ziccert is kialakítottak, ami kimaradt. Később kicsit kijött a szorításból a vendégcsapat, de az első félidő utolsó percében újabb kapusbravúrra volt szükségük. A szünet után is a DVTK előtt adódott a legnagyobb helyzet, de ezen a délutánon nem született gól.

Diósgyőri VTK - Tiszakécskei LC 0-0

DVTK: Póser Dániel - Eperjesi Gábor, Hegedűs János, Szatmári Csaba, Rotem Keller - Lucas, Oláh Bálint - Jurek Gábor (Kocsis Dominik, 57), Molnár Gábor (Zsolnai Richárd, 85.), Németh Márió (Bertus Lajos, 57.). - Eppel Márton (Horváth Zoltán, 68.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.
Tiszakécske: Holczer - Balázs B., Csáki R., Máté Zs., Uzoma - Erdei C. - Gyurján B. (Vachtler, 58.), Kosznovszky, Kovács B., Simon M. (Farkas A., 82.) - Beliczky (Kalmár F., 78.). Vezetőedző: Visinka Ede.

Tiszakécske - Diósgyőr mérkőzések az országos másodosztályban (NB II., NB I/B, NBB, II. Liga)

1. 1993/1994
    1993. 10. 23. Tiszakécskei FC - Diósgyőri FC 0-1 G.: Vadicska
  2. 1994/1995
    1995. 3. 18. Tiszakécskei FC - Diósgyőri FC  0-0
  3. 1995/1996
    1995. 9. 16. Tiszakécskei FC - Diósgyőri FC  1-1 G.: Schultz (ög.)
  4. 1996/1997
    1996. 8. 18. Tiszakécskei FC - Diósgyőri FC  2-1 G.: Kotula L.
  5. 2021/2022
    2021. 10. 24. Tiszakécskei LC - Diósgyőri VTK 1-2 (0-1) G.: Horváth Z., Molnár G.

A DVTK idegenbeli mérlege: 5 mérkőzés, 2 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség. 5 lőtt, 4 kapott gól.

Tiszakécske - Diósgyőr mérkőzések az élvonalban

1. 1997/1998
    1997.07.27 Tiszakécske FC - Diósgyőri FC  2-0

A DVTK idegenbeli mérlege: 1 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség. 0 lőtt, 2 kapott gól.

Tiszakécskei LC

Alapítva: ? (újraalapítva: 2000)
Klubszín: kék-sárga
Élvonalbeli idények: 1
Legjobb eredmény: NB I. 15. helyezett (1997/1998)
Először az országos másodosztályban: 1993/1994
Másodosztályú idények: 9
Folyamatosan az NB II.-ben: 2021/2022

A tiszakécskei klub egészen a rendszerváltásig a magyar labdarúgás alacsonyabb osztályaiban játszott, majd 1992-ben a Bács-Kiskun megyei I. osztály, 1993-ban az NB III. Alföld-csoport bajnoki címét ünnepelték. Négy év másodosztályú szereplést követően jutottak fel az élvonalba, és ha a PMFC ellen megnyarik az osztályozó 11-es párbaját, akkor egy évvel korábban sikerülhetett volna a bravúr. A PNB-től egy idényt követően búcsúztak, és 1999-ben meg is szűnt a Tiszakécskei FC.

2000-ben Tiszakécskei VSE elnevezéssel kezdték újra a 7. osztályban, ahonnan 2018-ra jutottak el az NB II.-ig. Két év után búcsúztak, az előző idényben immár Tiszakécskei LC néven újoncként a 13. helyen végeztek (12 győzelem, 6 döntetlen, 20 vereség). Legjobb góllövőjük a 7 gólos Kalmár Ferenc volt.

Eredmények

1. forduló: Tiszakécske - Mosonmagyaróvár 1-0 (videó)
  2. forduló: Kozármisleny - Tiszakécske 3-1

A legutóbbi fordulóban az Antal - Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N. (Lovas Zs., 46.) - Erdei C., Szekér Á. (Pongrácz, 46.), Kiss N. (Horváth Z., 46.) - Gyurján B. (Balajti, 58.), Zamostny, Winkler (Vachtler, 75.) összeállításban játszottak.