Összefoglaló 2022. október 16., vasárnap

FTC - DVTK 13-1 (5-1)

A listavezető FTC vendége volt a DVTK női labdarúgó csapata a Simple Női Liga 8. fordulójában. A kiütéses vereség ellenére a DVTK azzal büszkélkedhet, hogy egyedüli magyar csapatként gólt rúgott annak a Ferencvárosnak, amelyiknek hét kör után 63-0 volt a gólkülönbsége. Szomorkodni nincs idő, jövő szombaton Felcsúton a Magyar Kupában vár fontos meccs a lányokra.

Simple Női Liga 8. forduló

Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK 13-1 (5-1)

Budapest, Kocsis Sándor Sportközpont, 100 néző. Játékvezető: Sipos Katalin (Szabó Laura Emerencia, Jakab Bianka)
FTC: Barti - Barker, Ott, Csigi, Szabó V. - Fenyvesi, Papp L., Csányi D.- Nagy V., Vágó F., Bradić. Vezetőedző: Vágó Fanny
DVTK: Böröcz - Geréd, Sain, Jáhn - Somogyi, Balázs Cs., Nagy P., Oláh A., Boros K. - Nagy L. Krisztin. Vezetőedző: Bém Gábor

Csere: Somogyi helyett Komlós a 46., Balázs Cs. helyett Voila a 46., Barker helyett Czellér a 62., Csigi helyett Demeter a 62., Fenyvesi helyett Pusztai a 62., Nagy V. helyett Fishley a 62., Jáhn helyett Mikó a 64., Bradić helyett Vincze B. a 73., Nagy P. helyett Horváth L. a 85., Krisztin helyett Zahár a 85. percben.
Sárga lap: Fenyvesi a 23., Somogyi a 43., Nagy L. az 56., Boros K. a 84. percben.
Gólszerző: Szabó V. (1-0) a 9., Ott (2-0) a 14., Bradić (3-0) a 24., Szabó V. (4-0) a 30., Nagy P. (4-1) a 36.,  Fenyvesi (5-1) a 40., Bradić (6-1) a 49., Vágó F. (7-1) az 51., Nagy V. (8-1) az 58., Pusztai (9-1) a 63., Vágó F. (10-1) a 66., Bradić (11-1) a 72., Vincze B. (12-1) a 77., Pusztai (13-1) a 81. percben.

Bém Gábor: - Azt gondolom, hogy nincs ennyi különbség a két csapat között, de a női labdarúgásban minden előfordulhat. Több játékosom is alulteljesített. Együtt veszítettünk, de együtt is fogunk nyerni!