Összefoglaló 2022. november 25., péntek

FEHA19 - DVTK Jegesmedvék 3-5

Az Erste Liga pénteki játéknapján a FEHA19 vendége volt a DVTK Jegesmedvék. A vezetést Kiss Roland szerezte meg, de ezt követően a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert. A záró harmadban viszont feltámadt Tokaji Viktor együttese, Páterka és Kiss Roland egyszer, Rarumnyak pedig kétszer talált a kapuba, amivel sikerült megfordítani és megnyerni a székesfehérvári meccset.

Erste Liga
16. forduló

2022. november 25. 18:30

FEHA19 - DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-1, 2-0, 0-4)

Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 285 néző, játékvezetők: Korbuly Gergely, Haszonits Miklós, Kis-Király Barna, Árkovics Gergő

FEHA19: Márkus (Zupancic) - Reiter, Csollák, Cizas, Ambrus, Farkas, Dobmayer, Szabó, Trastasenkovs, Fekete, Zezelj, Farkas, Salamon, Ivády, Keceli-Mészáros, Németh, Dézsi, Mayer, Nagy, Győrffy, vezetőedző: Anatoli Bogdanov

DVTK Jegesmedvék: Voris (Kiss B.) - Kiss R., Vojtkó, Miskolczi, Galajda, Mattyasovszky - Wehrs, Ilvessuo, Páterka, Kuleshov, Razumnyak - Szirányi, Illés, Blasko, Vas, Lövei - Pecsét, Farkas, vezetőedző: Tokaji Viktor

Összefoglaló

Anatoli Bogdanov: Az első két harmadban jól játszottunk, a játékunk a terv szerint haladt, éretten hokiztunk. Ha védekezni kellett, akkor védekeztünk, támadtunk, gólokat szereztünk. Aztán a harmadik harmadot a lehető legrosszabbul kezdtük, aztán igazi hullámvasútra kerültünk. Több fölösleges kiállítást összeszedtünk, volt, hogy túl sokan voltunk a jégen. Nem tudom mi történt akkor. Összességében elég frusztráló volt az utolsó játékrész, talán kicsit elveszítettük az energiánkat. Az ellenfelünk eredményesen támadt a harmadik harmadban, előtte is voltak lehetőségeik, de azokat kivédekeztük.

Tokaji Viktor: Azt hiszem, hogy egy nehéz időszakban vagyunk a szünet után. Ez a mérkőzés a fordulópontot jelentheti nekünk. Szerintem nem kezdtünk rosszul, de valahogy nem jól pattantak a korongok és 3-1 lett nem ide. A harmadik harmadra megtaláltuk azt a profilunkat, ami ahhoz kellett, hogy  gólokat szerezzünk és ezáltal teljes mértékben átvegyük a mérkőzés felett a kontrolt és az történjen a jégen, amit mi szerettünk volna. Fontos volt a korai második gól, ez jó kiindulás volt. A végén a jövőben azért ennél egy kicsit jobban kell kontrollálnunk magunkat, az érzelmeinket és a mérkőzést is. Nem szabad sanszot adni az ellenfélnek akkor, amikor még van lehetősége bármit tenni. Az első két harmad után nem azt mondanám, hogy megébredtünk, hanem egész egyszerűen megdolgozunk a gólokért. Sokat tettünk ezekért az előző mérkőzéseken is, most pedig örülünk, hogy ennyi gólt tudtunk szerezni. Remélem ez kitart majd a továbbiakban is.