Összefoglaló 2023. március 27., hétfő

U17: PMFC - DVTK 2-4 (2-1)

Négy gólt rúgott és vesztett állásból fordított Pécsett a DVTK U17-es korosztálya, amely nagyon fontos bajnokit nyert meg. A piros-fehérek részéről Tóth Zsombor háromszor volt eredményes, rajta kívül Homenszki Ronaldó talált be.

Országos U17-es Bajnokság,
B csoport, 6. forduló

Pécsi MFC U17 - Diósgyőri VTK U17 2-4 (2-1)

Pécs, Kovácstelep Sporttelep, 80  néző. Játékvezető: Balikó Zoltán (Meggyesi Tamás, Simon Gergő Dávid).
Pécsi MFC U17: Supák M. - Nagy O., Sebestyén B., M. Straub, Tóth M. Tóth K., T. Vinkovic, Gulyás M., MIklós D., Pere B., Francizi B. Vezetőedző: Koleszár Viktor.
Diósgyőri VTK U17: Dojcsák B. - Szőke Á., Kiss M., Kiss L., Homenszki R., Kuznyecov D., Macsó M., N. Kovalenko, Nagy B., Tóth Zs., Paksai R. Vezetőedző: Miskei Attila.

Csere: Pere B. helyett Kósa Á. az 50., N. Kovalenko helyett Bacsa B. a 60., Kuznyecov D. helyett Sáreczki Sz. a 60., Macsó M. helyett Á. Nikolas a 66., Nagy O. helyett Szilágyi T. a 69., Miklós D. helyett Zsorályevics N. a 69., Tóth M. helyett Gondos K. a 80., Gulyás M. helyett Friedszám Z. a 80., Tóth Zs. helyett Bánk A. a 81. percben.
Sárga lap: Tóth K. a 37., Nagy O. a 40. percben.
Gólszerző: Nagy B. (1-0, öngól) a 4., Vinkovic T. (2-0) a 11., Tóth Zs. (2-1) a 36., Tóth Zs. (2-2) a 63., Tóth Zs. (2-3) a 71., Homenszki R. (2-4) a 90+2. percben.

Koloszár Viktor: - Az U16-os csapatból feljátszó fiatalokkal teletűzdelve is nagyon jól mentünk bele a mérkőzésbe. Sajnos nem bírtuk erővel és a fordulópontokból rosszul jöttünk ki. Ennek ellenére a fiúk igyekeztek mindent megtenni.

Miskei Attila: - Számunkra rendkívül nehezen indult a mérkőzés, de nagyon büszke vagyok a srácokra, mert minden olyan erényt felvonultattak a pályán, ami egy DVTK-s csapatra jellemző kell, hogy legyen. A szenvedély és az akarat meghozta az eredményét, hiszen nagyon fontos győzelmet arattunk.

Fotó: Kurdi József/pmfc.hu