Junior együttesünk továbbra is nagy erőkkel készül a bajnokság záró etapjára: ezúttal Budapesten játszottak felkészülési mérkőzést akadémistáink, melyen végül magabiztosan győzték le a házigazda Zsíros Akadémia csapatát.

U18/junior felkészülési mérkőzés

2023. május 5., péntek, Budapest,  Darázsfészek Kosárlabda Csarnok
Zsíros Akadémia Kőbánya – DVTK Akadémia 74-100 (23-25, 18-23, 22-29, 11-23)

Zsíros Kupát rendeztek a héten Budapesten a kenguru korosztály számára. Korosztályos csapatunk az elődöntőben nem bírt el a házigazda és később végső győztes Kőbányai Darazsakkal, a bronzmérkőzésen viszont magabiztosan győzte le pécsi ellenfelét, így felállhatott a dobogó harmadik fokára. A tornán minden csapatból díjazták a legjobban teljesítő játékost, a DVTK Akadémia együtteséből Merkel Blankát választották a legjobbnak.

U11/kenguru felkészülési torna -  Zsíros Kupa

2023. május 6., szombat, Budapest, Darázsfészek Kosárlabda Csarnok
Elődöntő 1: Kőbányai Darazsak – DVTK Akadémia 69-54 (17-12, 17-10, 18-18, 17-14)
Elődöntő 2: Soproni Darazsak – NKA Pécs 51-45

3. helyért: DVTK Akadémia  – NKA Pécs 77-43 (21-13, 25-12, 15-5, 16-13)
Döntő: Kőbányai Darazsak – Soproni Darazsak 65-26

Május 6-án, Székesfehérváron került megrendezésre az Országos Kosárlabda Jamboree döntője, melyen két korosztályos csapatunk is képviselte a DVTK-t. A Kosárpalánta program célja, hogy 1-4. osztályos fiatalokkal szerettesse meg a mozgást, és játékos formában fejlessze bennük a kosárlabdázáshoz szükséges mozgásokat.

2022. október és 2023. március között három forduló alapján dőlt el, melyik csapatok vehetnek részt a minden évben Székesfehérváron rendezett országos döntőben. Idén négy korosztályban 30 csapat jutott be az országos döntőbe. A DVTK együttesei közül a 2. osztályosok és a 4. osztályosok korcsoportjában is egy-egy csapat vívta ki a jogot, hogy részt vehessen az idei záró eseményen - mind a DVTK-Vörösmarty Általános Iskola, mind pedig a DVTK Törpördögök csapata mindhárom korábbi fordulót győzelemmel zárta.

Országos Kosárpalánta Jamboree

2023. május 6., szombat, Székesfehérvár, MKOSZ Csarnok

Korábban az országos döntőbe jutottak, és így részt vehettek a tornán:
DVTK-Vörösmarty Általános Iskola - 2. osztályos korcsoport. Vezetőedző:Sárréti Anikó
DVTK Törpördögök - 4. osztályos korcsoport. Vezetőedző: Csipkó Barbara

Az országos döntőn helyezéseket már nem hirdetnek, minden résztvevő csapat egyaránt éremben és nyereményben részesült!

Fent: DVTK-Vörösmarty Általános Iskola, lent: DVTK Törpördögök