A negyeddöntőben a Kecskeméti KC együttesét 50 ponttal, 92-42 arányban legyőző akadémiai csapatunk az elődöntőben a soproni Darazsak Sportakadémia együttesével nézett farkasszemet a döntőbe kerülésért.

A DVTK Kosárlabda Akadémia együttese jobban kezdte a mérkőzést, a soproniak láthatóan nem tudták áttörni a jól szervezett diósgyőri védekezést. Stefan Svitek együttese vezetett a mérkőzésen 40-17 arányban is, végül aztán zárkózni tudtak a Darazsak, de a győztes kiléte nem forgott veszélyben: 62-49 arányú győzelmével legyőzte a Sopront, és döntőbe jutott a DVTK. A csapatot a 20 pontig jutó (és 4 triplát is értékesítő) Poczkodi Zsófia vitte a hátán, de Aho Tyra 10 pont - 6 lepattanó - 8 gólpassz mutatója is elismerésre méltó.

Vasárnap 16 óra 30 perctől pedig a Csata DSE csapata ellen játssza a döntőt Stefan Svitek csapata, melyen eldől, melyik csapat ülhet fel a 2022/2023-as idényben a Junior bajnokság trónjára. A mérkőzést magyar nyelvű kommentárral a Hunbasket TV ingyenesen közvetíti.

Junior bajnokság országos döntő

2023. május 20., szombat (Budapest, Csata Csarnok)
Darazsak Sportakadémia -  DVTK Akadémia/A 49-62 (9-17, 4-11, 15-18, 21-16) Statisztika