Az elmúlt hétvégén került megrendezésre Pécsett a Kadet bajnokság országos döntője, ahol a DVTK Kosárlabda Akadémia korosztályos "A" csapata is képviseltette magát. Akadémiánk növendékei ötödik kiemeltként várták a tornát, a negyeddöntőben szoros mérkőzésen négypontos vereséget szenvedtek a Kecskemét ellen. A második játéknapon az 5-8. helyosztók első mérkőzésén nem sikerült megszorongatni a Csatát, így fiatal kosárlabdázóink a hetedik helyért játszhattak vasárnap. A Vasas legyőzésével sikerült győzelemmel zárni  a tornát, így hetedik helyen végzett a DVTK Akadémia.

DVTK Akadémia/A - Vasas Akadémia 53-40 (15-17,13-9,10-8,15-6) Statisztika

A torna képgalériáit a Kadet Döntő hivatalos Facebook oldalán lehet megtekinteni.

Kadet "B" csapatunk szombaton a bajnoki B döntőn volt érdekelt, sajnos azonban mind a Pécs, mind pedig a Dávid Kornél Akadémia csapata jobbnak bizonyult mieinknél, akik így a 20. helyen fejezték be a szezont.

U16/kadet bajnokság 17-20. hely

2023. június 3., szombat, Miskolc, Zrínyi Ilona Gimnázium
DVTK Akadémia/B - NKA Pécs U15 50-61 (11-13, 8-22, 15-14, 16-12) Statisztika
DVTK Akadémia/B - Dávid Kornél KA/A 56-90 (15-31, 16-30, 10-14, 15-15) Statisztika