Rich Chernomaz szövetségi kapitány együttese remekül zárta sorait, és olykor még támadásokra is maradt ereje. Az első harmadot leszámítva végig hatalmas mezőnyfölényben voltak az északiak, de csak a 37. percben tudtak vezetést szerezni. A záróharmadban az NHL-es sztár, Mikko Koivu után még Aleksander Barkov talált be.

Az első vb-találkozóján kezdő, szenzációs napot kifogó Vay Ádám 48 védéssel zárt.

A magyarok pénteken, közép-európai idő szerint 15.15-kor a szintén sokkal esélyesebb amerikaiakkal találkoznak.

80. Jégkorong-Világbajnokság, B-Csoport (Szentpétervár)

Finnország - Magyarország 3-0 (0-0, 1-0, 2-0)

Játékvezető: Iverson (kanadai), Piechaczek (német), Fluri (svájci), Malmqvist (svéd)
Finnország: Saros – Jaakola, Hietanen, Koivu, Aho, Granlund – Pokka, Lindell, Laine, Jokinen, Barkov – Ohtamaa, Pyörälä, Koskiranta, Komarov – Kivistö, Salmela, Pihlström, Sallinen, Pulkkinen. Szövetségi kapitány: Kari Jalonen
Magyarország: Vay – Szirányi, Wehrs, Kóger, Galló, Sarauer – Dudás, Sagert, Benk, Nagy K., Vas J. – Stipsicz, Vas M., Nagy G., Sofron, Bartalis – Garát, Mestyán, Magosi, Erdély, Sebők. Szövetségi kapitány: Rich Chernomaz

Gólszerző: 36:22 Ohtamaa (Komarov, 1–0), 49:27 Koivu (Granlund, Komarov, 2–0), 56:34 Barkov (Laine, Jokinen, 3–0)
Kiállítás: 2, ill. 14 perc